Pse rasti i Klodianës, është më i rëndi!

Nga Mero Baze

Rasti i Klodianës është ngjarja më e rëndë ndër sulmet ndaj gazetarëve, pasi është ende një ngjarje e paqartë dhe sulmuesit janë ende anonimë. Solidariteti i sotëm, aq shumë i nevojshëm në momente kritike, në fakt nuk i siguron asgjë nga këto.

Klodiana Lala si gazetare ka nevojë të jetë e mbështetur kur shkruan dhe flet, si viktimë e dhunës, ka nevojë të dijë ata që e kanë sulmuar dhe si vajzë e dy prindërve të sulmuar, ka nevojë të dijë motivin e sulmit.

Atë e ndihmon sot vetëm e vërteta mbi sulmin dhe kapja e autorëve. Gjithë të tjerat janë fjalë boshe që mund t’i japin më shumë fuqi krimit.

Nëse policia nuk arrin të gjejë kush ka qëlluar mbi shtëpinë e prindërve të saj, atëhere jo vetëm ata që kanë qëlluar, por dhjetra banditë të tjerë që ëndërrojnë të qëllojnë gazetarët, sa herë lexojnë shkrimet e tyre, apo i dëgjojnë kur raportojnë, do të bëhen shumë më trima.

Mos kapja e tyre do të inkurajojë çdokënd që mendon se një gazetar e mbushi kupën dhe do të qëllojë mbi të. Ky është dëmi i parë i madh që mund të bëjë mos kapja e tyre.

Nëse policia nuk i gjen ata që qëlluan mbi shtëpinë e prindërve të saj, ata vetë do të ndjehen të kënaqur dhe do të planifikojnë të shkojnë më tutje.

Mos kapja e tyre është më e rëndë se mos kapja e një vrasësi. Pasi vrasësi e ka bërë më të keqen, dhe s’ka çfarë bën më.

Vrasës të tillë të shpallur por të pa kapur, bëjnë një të keqe më të madhe, ata frikësojnë shoqërinë dhe bëhen të paprekshëm nga legjendat urbane.

Nëse policia nuk gjen ata që qëlluan mbi shtëpinë e saj, solidariteti me Klodianën në fakt kthehet në solidaritet me autorët e krimit, pasi fantazia e opozitës dhe nxitimi për të keqpërdorur ngjarjen politikisht, mund ti bëjë ata të flenë të qetë. Kur dëgjojnë se si një pistë e shpall Lulzim Basha, një tjetër Sali Berisha, kriminelët e vërtetë mund të jenë duke festuar.

Madje, në disa fjali të papërgjegjshme të Lulzim Bashës, flitet dhe për betimin se “po ju prek një fije floku Koldianës do përmbyset vendi”. Larg qoftë, nëse ndonjë kriminel beson tek Basha, mund të bëjë hatanë, pasi kjo është nxitje për vrasje në emër të idealit të opozitës.

Nëse policia nuk gjen ata që qëlluan mbi shtëpinë e prindërve të saj, dhe vetë qeveria do të bënte mire të mos e ngushëllonte publikisht, pasi dëmi që bëhet duke mos gjetur autorët e vërtetë, është shpresë për këdo që ka ndonjë problem me gazetarët.

Sulmi me armë mbi shtëpinë e prindërve të një gazetareje, duhet zbardhur mbi të gjitha, për të çarmatosur jo vetëm banditët që kanë ngritur armët, por këdo që tenton të ngrejë kurthe me ngjarje të tilla të rënda.

Kjo është një ngjarje e rëndë, pasi është një ngjarje e paqartë. Shqipëria ka pasur sulme më të egra ndaj lirisë së shtypit dhe ndaj gazetarëve, por ato kanë qenë të qarta dhe me një autor.

Fjala vjen, Sali Berisha ka djegur redaksi gazetash, ka rrethuar me policë redaksi, ka qëlluar me armë gazetarë në krye të detyrës, dhe i ka kërcënuar të mos pranojnë që janë qëlluar, u ka djegur makina gazetarëve dhe i ka rrahur publikisht me badigardët e vet apo të gruas, u ka kërcënuar familjarët dhe prindërit, duke u persekutuar dhe prishur pronat, ka burgosur gazetarë përmes SHIK-ut dhe pa vendim gjykate, e të tjera monstruozitete, por ato kanë qenë sulme të qarta dhe me autor.

Për këto ai është i vetmi lider i gjallë politik në botë që është në listën e dhjetë armiqve më të mëdhenj në botë për lirinë e shtypit. Kastro vdiq i parafundit nga ajo listë.

Por sulmi ndaj shtëpisë së prindërve të Klodianës, është më i rëndë, pasi  është një sulm ende pa autor. Dhe pa u gjetur autori të gjitha brohorimat dhe mbështetja ndaj saj, nuk  vlejnë. Ato vetëm sa shtojnë frikën. 

Kur autorët të gjenden dhe ngjarja të zbardhet, atëhere frika bie dhe e dimë me kë kemi të bëjmë. Kur të keqen e ke përballë me emër e mbiemër, nuk ka më vend për frikë. 

Sikundër nuk ka pasur vend për frikë kur e keqja vinte nga Sali Berisha, edhe pse ishte shumë e egër.

 

REMOTE_ADDR:[]

60 komente në “Pse rasti i Klodianës, është më i rëndi!”

 1. butrinti says:

  UNE BESOJ SE JU Z. MERO NUK JENI BUDALLA………..BB

  1. Skypion says:

   Shume pyetje me vend ka bere analisti yne. Pergjigjen e saj po e japim me poshte.
   Rasti i gazetar Lala eshte me i rendi, sepse :
   Per here te pare ne keto 26 vite demokraci, krimi ka mbeshtetje te fuqishme politike.
   Per here te pare ne keto 26 vite demokraci, kriminelet jane ngjitur ne majat me te larta te pushtetit.
   Per here te pare ne keto 26 vite, kriminelet ordinere, hajdute, grabites, perdhunues, trafikante dhe vrases, jane bere DEPUTETE ne Kuvendin e Shqiperise
   Per here te pare ne keto 26 vite, grabites te dhunshem, pengmarres, perdhunues ne grup dhe trafikante prostitutash, jane bere Kryetare Bashkishe dhe titullare te larte institucionesh te ndryshme ne vend.
   Per here te pare ne keto 26 vite, kriminelet kane rekrutuar nje Minister te Brendshem , si Sajmir Tahiri.
   Per here te pare ne keto 26 vite, pasardhesi i Ministrit te Brendshem te lidhur me bandat kriminale, eshte vellai i nje trafikanti te rrezikshem droge, te cilin, ka bere c’eshte e mundur ta mbroje , derisa me ne fund e largoi nga Shqiperia per te mos e bere objekt te drejtesise ne vend.
   Per here te pare ne keto 26 vite, Policia e Shtetit, Prokuroria dhe gjyqesori ( ai qe ka mbetur, dhe te mos na cajne trapin me ato deklaratat e shpifura te Gjykates se Larte… si mund te jape deklarate coftina?! Ska as Gj. te Larte, as Gj. Kushtetuese o maskarenj!), te gjithe jane ne sherbim te pushtetit socialist kriminal.
   Dhe, per here te pare ne keto 26 vite , dhe ne gjithe historine e shtetit shqiptar, eshte vete Kryeministri i Shqiperise ai qe i ka perzgjedhur, promovuar dhe vene ne majat me te larta te pushtetit hajdutet, grabitesit, gjobvenesit, pengmarresit, trafikantet e droges, trafikantet e prostitucionit, vrasesit e pameshirshem.
   Gazetarja Klodiana Lala eshte gazetarja e vetme e ketij profili ne Shqiperi, qe ka mbuluar dhe mbulon ceshtjet nga me te nxehtat dhe te frikshmet qe kane te bejne me boten kriminale.
   Asnje gje e tille nuk i ka ndodhur me pare.
   Por, i ndodh sot, sepse kriminelet jo vetem qe i kane shpatullat e ngrohta , sic thuhet kur kane mbeshtetje a lidhje diku, por ata jane vete shpatulla!
   Sepse, ata jane ne Parlament, ne Qeveri, ne Bashkira, ne krye te institucioneve te ndryshme, ne polici, prokurori, gjykata …
   Ata jane ne pushtet. Ata jane vete pushteti.

   1. mirel says:

    Skypion, ke bere thjesht nje deklarate politike dhe asgje tjeter.
    Permbaju faktin konkret.
    Eshte qelluar jo mbi gazetaren, por te shtepia e vellait drejtor burgu.mua me dujet si shantazh kunder institucionit shteteror dhe jo kunder fjales se lire.
    Pse PDja nuk e merr parasysh kete fakt por pretendon qe atentati eshte shantazh kunder gazetares?
    Ka nje pergjigje: Thjesht PDja e ka bere vete kete atentat, dhe me ndonje debil gjysmak, nga ata te zakonshmit, qe dalin mercenare per PDne..burgaxhinj e kriminele, lumadhi ka ngaterruar adresen e i ka leshuar plumbat te mullari.
    Kjo histori si ajo e Mato Grudes:
    Aaaa nuk e gradova mire ta hahe dreqi..
    Edhe Klodiana, si halle Esmaja, po mundohet ti jape nje “dore” PDse.
    Atentat kunder gazetarise thote..
    Ca ti themi Klodianes, pervecse shko .iu neb..me gjithe PDne

   2. Sali trimi says:

    Per te qeshur eshte konenti yt Skypion . Thua qe keto gjera po ndodhin per here te pare ne Shqiperi. Kaq tipik njeri i lig je saqe keput brockulla te tilla duke menduar se po ben propagande per te prure ne pushtet spiunet dhe dallkauket e kombit. Ku ke qene mor jashtqitje e kombit qe nuk di se ceshte bere keto 27 vjet ne Shqiperi? Ti ufo i haleve nuk je gje tjeter vecse sekrecion nga plaget kanceroze te berishes. Fenomeni Skypion eshte edhe per te qare se cbastard prodhon kombi shqiptar.

   3. Gimi prej Tirone says:

    Per here te pare lexoje nje koment nga person qe di te shkruaj ….por duket si uffffo i sapombrritur ne toke nga ndonji planet tjeter.
    Schiffo.
    Sa per dijeni ju informoi se shteti kriminel Saliut ka vrare ne mes Tiranes kater persona dhe qindra te tjera raste me te cilat nuk kam kohe te merrem..
    Une nuk i justufikoi plumbat ne shtepine e babait te gazetares (mesaduket gazetarja vete nuk ka shtepi) por po ju informoi se plumba e dinamite ne shpite e shqiptarve kane plasur me qindra per te mos thene me mijera ne keto 26 vite terrori.
    Ketu mbaron leksioni per sot schiffion.

  2. korçari says:

   Desha te kujtoj se ne shtepine e qelluar banon dhe i vellai jurist ne nje burg pra mund te shtojme se u qellua dhe kunder te vellait te gazetares…

  3. Bureto says:

   Mero, po ti e di kush të dhunoi? Të erdhi për vizitë në spital dhe vetë ambasadori amerikan, (më duket Withers) atëhere? Nëse e di na e thuaj. Nëse nuk e di, ende mund të insistosh ta gjejnë. Po deshe kërko edhe ndihmën e FBI. Do ndihmoje shumë sa i përket dhe shqetësimit që paraqet në këtë editorial tëndin.

 2. Ç‘mbjell korr says:

  Rasti i i sulmit mbi shtepine e prinderve te gazetares nuk ka pse te bej super-lajm. Eshte vetem nje ngjarje si dhjetra te tjereve, qe gazetarja Klodiane dhe gjithe soji i gazetareve i trajtojne sipas profesionalizmit dhe pedagogjise te tyre; thene ndryshe shpesh shtemberojne te verteten ose flasin per rrethana qe skane lidhje fare me rastin. Gazetares vete nuk i ka ndodhur asgje, per fat. Ndaj me shume gjase ngjarja ka te bej vetem me prinderit, ndryshe bresherine ja jepnin shtepise te gazetares (nese ka) ose makines te saj. Pas politikaneve raca e gazetareve dhe ajo e gjyqtareve jane ata qe i kane sjelle te zezat me te medha ketij vendi dhe ketij mender populli. Por mesa duket by.. jote te dhembeka me shume se…e atij fatkeqit per te cilin lajmin e shkruan si syrrati yt.

  1. Mero mos u lodhni kot me kto artikuj te kote mos kerkoni autoret por arrestoni porositesit qe ulen ne kuvendin e shqipetareve te votuar nga shqipetaret ata jane mafjozet e vertete ndersa ju gazetaret jeni lodra e tyre ju jeni akoma me te veshtire se padronet tuaj !bla bla bla

  2. Komentuesi says:

   Nuk eshte aspak e veshtire te dishe se kushe jane autoret qe qelluan me kallashnikov shtepine e prinderve te gazetares.Jane drejtuesit e famshem te pd-ke Saliu dhe Basha.Eshte pikerisht Basha,qe,pasi kreu aktin me vrases me pagese,menjehere doli ne konferece shtypi duke akuzuar Ramen.Pra ky plan ishte bere me kohe qe do dilte Basha pas aktit. Ja kushe eshte pd-ke,qe te vrete naten dhe te qan diten.Pra vrasesit dihen,dhe kete populli e ka te qarte.Pd-ke do beje reprazalje per te mare pushtetin,por nuk e marin dot.Keshtu si po veprijne,nuk ju jep njeri voten.

 3. Milan says:

  Doni nje emer Sali krimineli e mos e zgjasni

 4. Sali qelbesira says:

  Ti Butrinti qeke kopil,nuk ha mut kot.

 5. besniku says:

  Peytja ime eshte kjo: “Perse behet objekt shtepuia e prinderve dhe jo shtepia e saj?”, Apo edhe ajo banon me prinderit ne nje shtepi?
  Po te ishte se “autoret” deshironi ta vrisnin, e gjenin me lehtesi rastin, por kjo duket sikur dikush u ka thene prinderve te ikin nga shtepia se kriminelet e Saliut do te bejne nje aksion ne drejtim te shtepise se saj.
  Dhe gazetarja e di se kush e ka bere “aksionin”.

  Tung Zoti Salih!

 6. Kaonia says:

  Ti Mero e di te verteten ,Klodiana eshte gati ti hedhi bombe vetes si Pangua vetem e vetem per te arritur qellimin e saj i cili eshte te fitoj diçka pasi e di qe ska gje ne vije ketu (parti si vjen dot ne pushtet).Qellimi saj eshte te kapi ndonje norvegji por rasti saj nuk eshte si ai i gazetarit te klanit qe hengri plumbin nga Saliu.Ti e ke shkruajtur artikullin fiks fare.Kush do le ta kuptoje ku rreh ti …

 7. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Pyetja qe behet ne te tilla raste eshte: Kush perfiton nga zallamahia e ngritur nga kjo ngjarje? Aty do gjeni dhe pergjigjen. That question never fails.

  1. Mul Noka dhe Paloka says:

   Hitleri dogji Rajhshtag-un. Enveri hodhi bomben tek ambasada sovjetike, ndersa Saliu ua ka kaluar te dyve. Vrau Azem Hajdar Pallën, dhe shtiu bresheri mbi shtepine e Klodiana Lales. Ne te dyja rastet Saliu perfitonte sepse shkaktoi trazira per te rrezuar qeverinë. Ndoshta ju kujtohet se Saliu akuzoi Nanon, vetëm 30 minuta mbas vrasjes se Azemit.
   Do you have your answer? Or do you want some more?

 8. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Pyetja qe behet ne te tilla raste eshte: Kush perfiton nga zallamahia e ngritur nga kjo ngjarje? Aty do gjeni dhe pergjigjen. That question never fails..

 9. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Pyetja qe behet ne te tilla raste eshte: Kush perfiton nga zallamahia e ngritur nga kjo ngjarje? Aty do gjeni dhe pergjigjen. That question never fails…

 10. zi says:

  E pa dukshmja eshte aq e qarte, sa edhe nje e dukshme e kthjellet,
  n.q.s deshira eshte edhe po aq e qarte kthjellesisht.
  Sa krime te qarta u mbuluan vitesh?
  Nga kush?
  Perse?
  Pa u dhene pergjigje ketyre pyetjeve,pa mare denimin kriminelet e vertete,
  pa u kthjelluar e dukshmja e padukshme,
  gjithmone do te te dale dikush,cdokush,qe te terorizoje jeten tende,timen, te asaj gazetares,te cdo kujt.

 11. qazim says:

  Nje shkrim brilant.Si gjithnje racional dhe teper profesional Mero Baze.Te lexoj gjithnje me endje dhe kurdohere vleresoj thjeshtesine dhe racionalitetin ne kapjen e problemit.

 12. JO POLITIKNI says:

  LODRA TË OPOZITËS.
  DUAN DESTABILITET.
  S’I HA NJERI KËTO BABALIZMA!
  KLODJANA, KUJDES NGA MIQTË !
  KËSHTU MENDOJ UNË , JO POLITIKANI .!
  SOLIDARIZOHEM ME TY !👍🏻👏

 13. JO POLITIKANI says:

  LODRA TË OPOZITËS.
  DUAN DESTABILITET.
  S’I HA NJERI KËTO BABALIZMA!
  KLODJANA, KUJDES NGA MIQTË !
  KËSHTU MENDOJ UNË , JO POLITIKANI .!
  SOLIDARIZOHEM ME TY !👍🏻👏

 14. uskania says:

  Ata që duan destabilizim mund të zgjedhin edhe rastin e Maltës, por nuk do tu ecë.

 15. Askushi says:

  Me keq se sulmi eshte politizimi i sulmit dhe me keq se politizimi i sulmit eshte qe sulmi te behet per politike. Deklaratat e papergjeshme te politikaneve tane duhet te trajtohen si ndihme ndaj sulmit kunder gazetareve. Marku te reagoje per keto. Te marri ne pyetje politikanet qe hiqen sikur i dine skenaret e krimit me seriozitetin me te madh. Ai politikan qe akuzon duhet te provoje akuzen ne te kunder duhet te trajtohet si i dyshuari i krimit. Probabiliteti I ketij krimi ,per mendimin tim, eshte 70 perqind politike dhe vetem 30 perqind krim i bandave ordinere. Fakti qe sulmi eshte bere ndaj prinderve dhe perfundoi pa viktima tregon qe kemi te bejme me paralajmerim. Mundet qe kriminelet e vertete paralajmerojne gjithe gazetaret investigues te mbyllin gojen ose sulmi me arme eshte thjeshte levizje poltike per te akuzuar qeverine qe mbeshtet kriminelet. Mundet qe dhe krimineli qe i djeg kesula shfrytezon mendjen djallezore te politikaneve per te shperthyer revolucionin e shtatorit. Revolucioni i shpallur i Shtatorit perkon dhe me bisedimet rreth Kosoves gje qe mund te jete dhe skenar Serb per dobesimin e faktorit Shqiptar. Prandaj eshte e rendesishme qe politikanet te qendrojne brenda statusit te tyre dhe jo te marrin rolin e policise apo te Sharlo Homsit. Fatkeqesia jone jane politikanet qe per interesat e tyre duan te hedhin Shqiprine ne ere. Atyre as qe u behet vone per gazetaret. Atyre u behet vone te mbulojne zullumet e tyre 30 vjecare.

 16. Pirdh o mero pirdh i thone kesaj!!!!
  Nga njera ane thua se autoret e djegies se redaksis apo rrahjes se gazetareve dihen dhe ana tjeter thua te gjenden keta te Klidianes.
  Po ja u gjeten dhe te kene fatin e atyre qe dihen (pa u denuar)atehere cfare na duhen qe te gjenden.
  Ne ba duhet qe edhe ata qe dihen dhe ata qe do gjenden te denohen ,apo keta qe do gjenden nuk jane ne pozitat e dali vampirit dhe do denohen!!!!!.
  Kur keta te paret dihen pse nuk denohen apo se nikoll lehesi lehu sa lehu kunder zjarrvenesit sali dhe sot i lepin fundin e shpines.
  Shikoni o mero se ndishta nuk kane gje me klodianen por me te jatin e saj se mos eshte ndonje horr horri.
  Mos i fryni gjerat kaq shume …..

 17. Mileti says:

  O Mero, po e pranon dhe vete more burre qe nfjarja eshre e paqarte. Dhe nuk ja asnje lidhje te hapur, te provuar, me personin apo prodesionin e Klodianes. Atehere psw suleni tw gjitge te çirreni per gjetjen e autoreve. Ja u gjeten. Mbi çfare prove do i akyzosh. Do thote apo thone isha/ishim te pire dhe qelluam nga gezimi, se u bera me çun, me nip apo se beri gol Ronaldo
  Nuk eshte sulm kunder personit, e shumta kunder prones. Qe nese e pranon gjykimin e shkurtuar e shumta per armembajtje pa leje e denojne nese e kapin.
  Ja keshtu mbarset mali dge pjell nhe mi. Se as Azemin nuk e vrane pse ishte demokrat e deputet, po se ishte horr dhe halabak i pabese qe e shiti vete Saliu ne fund. Po pernjehere pas 2 minutash u turren te gjithe se e kishin vrare qeveria e Fatosi.
  E fundit qe nuk kuptoj une eshte pse prinderit e nje gazetareje te rendomte qe vetem komunikatat per shtyp te policise e prokurorise ja pershtatur dhe s ka bere asnje skup, jane ne te rendesishem se prinderit e nje arsimtari, polici, studenteje apo infermiereje. Apo se kjo e ka gjuhen ne te madhe per t iu lepire dy palo zyrtareve dhe shet genjeshtra me trasha se druvaret e shtetit dhe shoqerise shqiptare

 18. Gazetari says:

  KUSH THA QE SULMI ESHTE PER KLODIANEN ?!!!

 19. Kellira says:

  Sepse kuptohet me ke pi kafe kryeministri.
  Me njerez qe nuk ia pjerdhin fare. Probabilisht eshte i punesuari i tyre.

 20. artibr says:

  kur flasni per shtêt seksar dhe ordiner shteti eshte vetem per edi ramen ai eshte bosI ju te tjeret shkruanil ato qe I do qefi atij dhe mos e merzisni se ju la pa buk jà u bllokoj dosjet ne Strasbourg kujdesni mos e merzisni

 21. nuk u mor vesh, ne pronesi te kujt eshte shtepia qe eshte qelluar kete mengjes. a eshte ne pronesi te zonjes lala, burrit te saj, vellait te saj a po te vajzave te saj. po burri I saj ose vet zonja la kane apartament tjeter ne pronesi. pronesine e shtepise qe u qellua sot kush percakton, basha, berisha, ilir meta apo dokumentet e hipotekes. I lutem zyres pergjegjse ne bashki te beje sqarimin per pronesine e apartamentit te qelluar dhe te ndonje apartamenti tjeter te familjes lala. banditet e bershes e ilir metes te mos luajne me shantazhin e zjarrvenies shqiperise per ti hpetuar burgut

 22. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit says:

  kush tha se sulmi eshte per klodianen?pergjigja-te gjithe politikanet pa perjashtim,sidomos lideret e pd,shoqatat e gazetareve,gazetari artan hoxha, shyqyriu civil protestues profesionist kalaist qeleshst qe protestuan me parulla ku evidentohej martirja klodiana lala.nga shtypi i mesova keto.

 23. Iliria says:

  Bravo Mero. Respekte. Tregon qe je koleg e gazetar profesionist. Me vjen cudi pse shume kolege femra gazetare te Klodianes nuk shkruajne. Ose thjesht citojne lajmin, pa thene fjale mbeshtetese per kolegen. E kam fjalen per ato koleget, qe vishnin cismet e ciceronin nga vlora per zgjedhjet….

 24. NjeQytetarOptimist says:

  Ke te drejte Mero. Policia te vendosi 100 miljon lek kush jep informate te sakte per kapjen e ketyre banditeve. Gazetarja eshte shume profesjonale. Kjo nuk duhet te kishte ndodhur. Te hetohet dhe ndiqet ceshtja pa shterim dhe te jete efektive. Qeverria te mbylli gojen per momentin dhe te perpiqet te nxjerri rrezultat..

 25. Leon Rrapini says:

  Fakti qe u qellua me pluma shtepia e nje pronari, tregoon qarte se shprehet meria per shtepine. Si eshte bsre pronar i zoti i saj. Chudia eshte se nuk del emeri i te zotit dhe historikun e shtepise. Pse?

 26. ALBAN DEGA says:

  KUR MAFIOZET THERRASIN KAPINI MAFIOZET !

  – Nuk merren shqiponjat me kukumjacka

  – Genje e genje se dicka do te mbetet nuk eshte gazetari…. Eshte propagande gebelsiane !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pse do te qellonin me arme banesen e prinderve te nje gazetarjeje qe vetem gazetare nuk eshte.
  Me gjeni nje kronike, me gjeni nje lajm, me gjeni nje analize me fakte, me gjeni nje mendim origjinal vetanak te Klodjana Lales ne nje gazete, televizion, nje media…. Zero Absolute !
  Cinizmi i saj, toni diktues ala Fevziu e ala Zheji i saj, pretencat e saj ala Adriatik Palla e ala Besim Hajdarmataj …. sa ata qene ne kalin e kokaines se fshehur nuk ishin te saj !
  Ishin te ketyre krimineleve qe nxirrnin ne pazarin mediatik shashkat e tyre per te fshehur rolin e tyre antiligjor e pazaret me kriminele e mafioze shqiptare e nderkombetare me imunitet e impunitet te siguruar nga “ Banda e Gangstereve” e “ … Mafia krejt jashte kontrollit” e ligj mbi ligjin ne baze te kryeligjit te Luigjit te 14-te shqiptar Sali Berisha “ Ligji jam une” !
  Kjo eshte aresyeja pse ato media qe heshten, dizinformuan me pagesa te majme te ketyre krye -Gangstereve e kryemafiozeve politike, biologjike, oligarkike e mediatike, kur gazetaret e tyre qelloheshin me plumba ne mish e kur koleget e tyre qelloheshin me plumba verbal te kryevrasesit serial te Shqiperise, me dyfishin e viktimave te 46 vjet diktature barbare komuniste ne 13 vjet demokrature 24 karat Salikraci !
  Sapo u goditen cimkat e Klodjana Lales ne Kryeprokurorine e Shqiperise dhe te Tiranes “ shpatarja “e antikrimit me burime te kryekrimi ra ne heshtje, mbeti si radiostacioni pa antena dhe si celularet pa internet….
  A mund te duronte perendesha e cinizmit, thashethemeve llallisto…. berishiste, nje situate te tille ku ajo te mos ishte as protagonistja e ekranit, as kukumjacka kobezeze e kazanit mediatik !?
  Papritur ne kete fund vere me zheg afrikan qellohet me arme shtepia e prinderve te saj, sikur ata e jo ajo te ishin gazetaret e shpataret e antikrimit ne Shqiperi.
  Pa u mbushur 24 ore nga deshtimi i turpshem i Babales Nr. 2 te Partise Babale, Ledio Bianku, vellai prej gruaje i Genci Korofillak Pollos, mbas deklarates rrenuese te vete Gjykates se Strasburgut, krejt lukunia e Partise se 2 prillit, te ekzekutimit ne tortura dhe zhdukjes se kufomes se atdhetarit Remzi Hoxha, e 10 000 te vrareve, sakatuarve te vetvrareve te Piramidave te Faraonit Sali Milloshi, te 26 masakruarve te Gerdecit, te 4 ekzekuturave pa asnje faj, te dhjetra plagosurve dhe torturuarve te 21 janarit 2011, ne 13 vjet Salikraci vrapuan me turravrap te derdhnin lot krokodili dhe klithje gerditese hijenash kunder qeverise dhe Edi Rames, duke zhurmuar hetimin dhe duke bere kryeprokurorin e kryegjykatesin sikur ta kishin organizuar vete Babalen Nr. 3 me heroinen e Llalles me dy L me pak ne mbiemrin e saj.
  Shoqatat e kazanit mediatik qe heshten dhe fshehen plagosjen me plumb ne mish te kolegut te tyre Fatos Mahmutaj me urdher te kryetarit de jure e de facto te PD-se Sali Berisha dhe ate te kryetarit de jure Lulezim Basha sot cveshin shpatat e mizave ala Don Kishoti i Mances kunder qeverise sikur ajo, Edi Rama e Fatmir Xhafaj te ishin bodigardet e prinderve te Klodjana Lales dhe te asaj vet.
  Kryemafjozet e Mafias krejt jashte kontrollit therrasin ne kupen e qiellit kapini mafiozet!
  Kryegangsteret e Bandes se Gangstereve cirren me gjithe fuqine e zerit te cjerrur e te shterur kapini Gangsteret !
  Kryehajnat e 25 miliarde eurove, me 600 milione me nje dore vetem ne Autostraden e Kusarise se Kombit kukasin kapeni hajdutin !
  Shoqatat e gazetareve te kazanit i bashkohen korit te kukumjackave sikur te ishte sulmuar shtepia apo te ishte plagosur ose gerrithur sado pak simboli i tyre Klodiana Lala e jo prinderit e saj qe nuk kane qene as nuk kane shkruar kurre ne gazete ose shfaqur ne asnje ekran !
  Nje komedi tipike “ Shume zhurme per asgje!” e Shekspirit !
  Mafia nuk merret me kukumjacka e kamikaze mediatike te kryemafiozeve te Shqiperise. I vetmi gazetar profesional i mirefillte investigues qe eshte i rrezikuar nga kapobanditet e Mafias eshte Artan Hoxha qe me fakte te gjalla me ze e me figure ia corrí maskat asaj duke filluar nga Golgota tropojane e Sali Berishes e deri tek 21 janari i Sali Bashes !
  Genje e genje se dicka do te mbetet nuk eshte gazetari. Eshte fake njuz, lajme te rreme, mashtrime !
  Eshte propagande gebelsiane ala Babale Nr. 3 e Partise Babale !
  Nje fakt peshon me shume se nje thes me pallavra eshte percaktimi gjenial i Sulzberger,babai i gazetarise bashkekohore boterore dhe “ The New York Times” Sulzberger qe as Gebelsi, as Hitleri dhe as Enveri nuk kane pasur guximin ta quajne “ nje leter higjienike”, sic e quajti Il Capo dei Capi i Mafias shqiptare dhe idhulli i Klodiana Lales e kazanit mediatik, Sali Berisha, qysh diten kur i plasi ne dore Hiroshima shqiptare e Gerdecit bijeve te tij politike e mediatike, Fatmir Mehdihoxha dhe Shkelzen Berisha me 15 mars 2008 !

  1. gebelsi hitleri enveri ?? says:

   Ne rrjeshtin e trete nga fundi ke barazuar “pa dashje” Gebelsin..Hitlerin me Enverin….O hamdiiiiiiiii asnje nga tropjanet kuadro komuniste apo nuk ka aresye morale te shajne Enverin e tyre..Shiqo dhe kete mikin tuaj qe eshte me “deleted” se ju:
   .
   Erzen Brecani: Të ngrihemi kundër ‘Enver Hoxhës’ së dytë, Edi Rama
   TIRANE, 2 korrik 2013 – Zv/drejtori i policisë së Tiranës, Erzen Brecani i ka bërë thirrje gjithë mbështetësve të partisë Demokratike që ashtu sic bënë në vitin 1991, të ngrihen për të larguar kryeministrin e ardhshëm Edi Rama.
   Teksa rezultati i fitores së zgjedhjeve të 23 qershorit, nga të majtët nuk është certifikuar ende, Brecani nëpërmjet një postimi në faqen e tij personale në ‘Facebook’, teksa përshëndet kryeministrin Berisha duke e etiketuar si liderin historik të shqiptarëve, etiketon Ramën si “Enver Hoxha i dytë” dhe “Hitler që do të gjunjëzojë shqiptarët”.
   “Përshendetje liderit historik të shqipëtarëve Doktorr Sali Berishës e duam ndihmën tënde se jemi mësuar me ty që të na prish deri sa të largojmë pinjollët e komunistave me në krye Edvin Ramen ta largojmë këtë Enver të dytë ne që dikur studenta të ‘91 shembëm diktaturën Enveriste do gjejmë forcë dhe optimizëm do të ngrihemi të tërë së bashku me rininë që të mos e lëmë këtë Hitler të gjunjëzojë shqiptarët”, shkruan Brecani.

   Hamdi i rruacit koqet Enverit se dhe i vdekur po tallet me ju kakarrocat e tij .

   Tung!

 27. Goli says:

  Çfare lidhje ka kjo zonje me gazetarine?
  Kjo nuk eshte gazetare por militante.
  Populli Meroooo,jo gazetaruçkat e gazetarushet.
  Gazetaria eshte ne sherbim te popullit,keshtu na kane thene.
  Nqs ka mundesi,keta qe qelluan mbi shtepine e nje militanteje,heren tjeter te jene ne shenjester sidomos po te bejne ndonje gje kunder fejzos.

 28. mona says:

  Mero. Analiza juaj kete here eshte fare e pathelluar dhe me dashje ose pa dashje ju bashkove cakejve qe vune kujen per gazetaren Lala. Nuk e dini ju si analist me emer se zonja Lala, ne kohen kur u godit shtepia e prinderve te saj, ndodhej ne banesen e vet me bashkeshortin dhe femijet? Nuk e dinke ti se vellai i saj qe jeton ne prinderit qenka jurist ne burgun e Fush-Krujes? Pse te mos dyshohet se objektivi i sulmit ka qeni ai dhe jo gazetarja qe po flinte me burrin ne shtepine e vet?

 29. butrinti says:

  U NXITOVE SHUME mERO , DHE DIHET KUR NXITOHESH BEN GABIME . DUHET TE KISHE PYETUR SE PARI –KUSH U QELLUA KA LIDHJE ME GAZETAREN? PASTAJ MENJEHER U ORGANIZUA NJE PROTEST . NUK E DI ISHE APO JO DHE CFARKERKOJE NESE ISHE . CFAR KERKONTE UNIONI I GAZETAREVE ATY SE BASHKU ME SHOQERINE PD-ISTO CIVILE PYETJA THELBESORE QE MERO E BEN NE RASTE TER TILLA ESHTE KUJT I INTERESON ? GJEJA ME E MIRE ESHTE QE PAME GJITH GAZETARET E SHITUR MEDJAT E MANIPULUARA DHE ANTI SHQIPTARETN QE VETQUHEN SHOQERI CIVILE . jUVE MERO DO TER ME VINTE KEQ T’JU SHIKOJA ATY. JU E DINI MIRE KU DHE SI PREGATITEN KETO PUNE .

 30. Landi says:

  Gazetare?!
  Kjo eshte nje jashteqitje, nje e vjelle berishiste, nje gjobe klanore ne gazetari.
  Sojin e kesaj te Gjekave, Pekave, Gjingjonve, Muleve, Murrizve, e ke nga do, si instrument terrorist dhe shantazhues ne duart e Salì Berishes.
  Mos e fryni kaq teper nje krijese kaq ordinere?
  Mjafton nje gomar si Azem Hajderi si hero, se ndryshe e mbushet kete komb me heronj shkerdhata, qelbesira, funderrina dhe ordine re!
  Gjithe kjo histeri per nje bagel.

 31. leka i madh says:

  i nderuar z.Mero, te lexoj e te respektoj per shkrimet e tuaja por kesaj rradhe nuk te marr vesh. Ja ke fut me kot se luli e sala…nuk ka asnje baze te mendosh se sulmi eshte kunder gazetares apo ndonje familjari te saj qe mund te kete … ‘gelltitur nje luge çorbe te prishur’
  Po del ne perfundime shume shpejt dhe pa asnje baze llogjike ne kundershtim me çfare ke demostruar. Ku eshte qellimi? Doni ti hudhni hi syve njerezve? Pse nuk leni policine te mbaroje pune e pastaj llomotisni sa te doni?

 32. nexhat says:

  Nje gje eshte e sigurte se kete Bazen nuk e nget askush se e mbrone Rama se edhe ky ter diten lehe per te mbrojtur Ramen se Rama komandon bandit e pushtetit.

 33. sako says:

  shtepia u qellua per shkak te vellait te saj qe jeton aty, dhe eshte jurist ne burg. ajo ska lidhje me ngjarjen, ka qefe te beje si gazetare e madhe, bajga

 34. sako says:

  shtepia u qellua per shkak te vellait te saj qe jeton aty, dhe eshte jurist ne burg. ajo ska lidhje me ngjarjen, ka qefe te beje si gazetare e madhe, bajga…..

 35. sako says:

  shtepia u qellua per shkak te vellait te saj qe jeton aty, dhe eshte jurist ne burg. ajo ska lidhje me ngjarjen, ka qefe te beje si gazetare e madhe, bajga………..

 36. babo says:

  Mero, çdo gjë mund të jesh, dinak e “mafioz”, por budalla nuk je…! Më habit (dhe më vë në dyshime) fakti që në këtë shkrim luan rolin e budallait…(???!!!) Apo e kam gabim Mero djali…?!

 37. Konti i Monte Krrabes says:

  Mos e ndryshoni ngjarjen sipas interesave, flisni sic ka ndodhur ngjarja realisht. Lalalalala nuk ishte ne shtepine objektiv, kujt ja drejtuan pushken Lalalse apo vellait te saj ?

 38. erjona says:

  Zhurm zhurm,shum zhurm, janë qëlluar muret e shtëpisë. Lul Basha bërtet sikur e ka të punësuar tek PDja,jo sikur kjo kryen detyrën si çdo gazetar tjetër,ku në 21 janar u qëlluan drejtpërdrejt gazetarët dhe unioni ku ishte, të jepte përshtypjen e daljes disa punonjësve të ws24, sikur vinin nga protesta e teatrit. Turpi është për ju,ku drejtësia do ta zbardhi ngjarjen dhe ju keqadashës të faktit do ulni kokën. Kto janë pregatitjet e monikës dhe të Ilirit,ku po vjen dita e pprballjes me drejtësinë. Sigurisht që shfrytëzoni fukarallëkun e disa njerëzve që mendoni se ju përkrahin, gjith kohën tuaj politike e keni majtas djathtas,gjithmon sipas interesit tuaj familjar.

 39. Lennard says:

  Une besoj se ketu behet me shume fjale per Vellane e Lalas se sa per Gazetaren.Hetoni cfare problemesh ka ky Herif ne Burgun e Fushe-krujes.Nuk ma merr mendja se ka ndonje qe te sulmoje gazetaren Fytyre -Kale.

 40. marku says:

  Per mendimin tim ,sulmi me arme ndaj shtepise se prinderve te gazetares nuk eshte aq alarmant sa e bejne sepse se pari nuk e di a jeton aty gazetarja sepse prinder,motra e vellezer, kushurinj e te aferm kane te gjithe ne nje vend te vogel sic eshte Shqiperia,se dyti secili ka problemet e veta dhe nuk eshte e thene qe domosdoshmerisht sulmi me arme lidhet me profesionin e gazetares,se treti fakti qe nuk kemi autor i ben komentet paragjykuese (para pak ditesh nga nje makine u qellua aksidentalisht ne drejtim te MIT nga persona te dehur)!Alarmant me duket vendosja e eksplozivit ne farmacine e babait te ministrit te brendshem ne detyre ne ate kohe per keto aresye,se pari lidhej direkt me detyren e ministrit,se dyti akti u mor ne mbrojtje nga nje pjese e politikes,se treti u investua shume per gjetjen dhe kapjen e autorit dhe ne perfundim u la i lire nga gjykata!Kjo eshte alarmante per mendimin tim,mosdenimi i krimineleve te vertete ka bere qe ne Shqiperi krimi ta ndjeje veten te plotfuqishem per sa kohe drejtesia u ka siguruar mbrojtje dhe politika mbeshtetje.(Kujtoni fjalet e Saliut kur akuzonte Tahirin se e arrestoi autorin e venjes se eksplozivit ngaqe ai (autori) e kishte rrahur dikur Tahirin)

 41. Deshmitar y says:

  Rasti ibklodianes cudi qe koncidon me strategjine e shtatorit te pd_lsi.

 42. mirel says:

  Problemi qe kam une me ngjarjen o Mero eshte qe PDja ben sikur gjuan gazetaret, dhe i bie mullarit qe te akuzoje Ramiun, ndersa Ramiu ben sikur gjylet i iane rene teqese se Nazmaleshit..dhe po akuzojne Saliun per terrorrizem.
  Ky lloj sporti ka 28 vjet qe vazhdon.
  Njeri thote krimineli, tjetri thote armiku.
  Me kete teater do vazhdojne ta mbajne pushtetin dhe 30 vjet te tjera.
  Te dy paleve ju intereson zhurma. Po me shume Ramutit. E shikoni banden e Berishes? Kaq ju duhet shqiptareve qe te votojne prape Ramutin dhe politika e tij berishiane.

 43. Budallenjte dhe plepat behen te gjate says:

  Ymero I temes se semes.
  PSE kur qellohet mbi shtepiat e fukurenjve si plas njeriut menderja kurse per kte zhgarravinen e percmuar cohen te gjithe ne menyre hipokrite edhe PSE kuptohet qe eshte loje e monikes dhe lulit per shtatorin e revolucionit

 44. vons says:

  Po nuk gjenden kollaj ata qe sulmuan keshtu qe mos prit shume se do te gjenden. Policia sigurisht te beje cfare ka mundesi, por nuk eshte se policia eshte shquar ne zbardhjen e gjerave, edhe te vrasjeve, le me te ketyre gjerave ku nuk pati viktima faktike.

 45. xhemal says:

  denoj cdo lloj dhune ndaj kujdo qytetari jo vetem gazetari,ne nuk mund te krijojme shtresa te privilegjuara se sikur u bene shume politikane,pushtetare ,perfaqesues te fese ,te pasur prokurore,gjyqtare punonjes te trupit dlipomatik etj etj, jeta eshte e shtrenjte per cdo qenie njerezore si e tille komuniteti ,grupi ,populli, krijon istitucionet e sigurise publike ato jane detyren e pergjegjesise per ta ushtruar mirepo ne shqiperi cdo gje politizohet edhe gazetaret ivestigativ nuk jane profesioniste por skllever te interesave te grupeve te ndryshme nuk jane ne lartesine e detyres er te iformuar publikun me profesionalizem psh si po legalizohen pronat me fakte te pa kundershtushme problemi i shendetesise, arsimi publik, uji e plote te tjera si funksionon trasporti publik,pastertia ,e jo te merren me nje rreth te ngushte emrash qelimi i gazetarise nuk eshte diskrinimi i njerezeve por thenia troc e gjerave, duke mbrojtur vetem disa grupe horrojme milionat

 46. mjelma e durresit says:

  I nderuar Mero e ke lene rrugen e zotit je bere si Nikolle Lehesi i Leshit qe nga nje gazetar hero qe berisha desh e egzekutoi familjarisht hyri ne kabinetin e atij monstre.
  .
  Duket sheshit qe ky lajm ishte nje tullumbac qe plasi pa mbushur 24 ore dhe shkuan ne hale te gomarit te gjitha deklaratat e xhambasadoreve te tiranes qe po na i shpifin me hipokrizine e tyre.
  .Krimi me i rende eshte sot se kemi nje kryeminister qe eshte rrahur si ‘gamori n’duhon” nga banda e kuliceve & brecaneve dhe nuk bezan por hap bunkaret e enverit.
  .
  .Krimi me i rende eshte sot se nje hordhi xhambasadoresh qe barzojne akoma krimet e salibishes me gafat e Rames.
  .
  Jeni te lutur te krahesoni fenomenin “Zamir Dule” qe banditi Berishe ka dhene urdher personal per eleminim fizik me kete rastin e Lalase qe si duket eshte si ajo bjondja eduart selamit qe drejtoi operacjonin e “kapjes” Shukri Xhelilit me breke te grisura ku per fate te keq dhe Donald LUlushi u masterbua se po “funksiononte vetingu..me breket e shukriut te gjore.

  Zoterinj dhe gjarperinj lexoni dhe zgjohuni :

  ———————-

  Përbindëshi i Tropojës:
  11 përdhunimet më ekstreme në Shqipëri
  Author Zamir Dule
  Publisher Toena, 1995
  71 pages

  Si e masakroi makineria naziskine berishiste gazetarin Zamir Dule
  Aty në një shtëpi gati të rrëzuar, në fund të fshatit dhe i harruar në një dhomë përherë të errët, ndodhet një gazetar që bëri epokë me kronikat e zeza dhe gazetarinë investigative në vitet 1194-1997. Quhet Zamir Dule. Me një fytyrë tejet të bardhë sa të ngjall dhe frikë, por edhe keqardhje njëherësh për atë se çfarë i ofroi profesioni i gazetarit të guximshëm, ai të pret i frikësuar gjithsesi në shtëpizën, të cilën e ndan varfërisht me nënën plakë të veshur me të zeza. Ai të jep dorën dhe më pas struket në shtratin e tij, i frikësuar nga ndonjë e keqe, që duket se i ka lënë hidhërimin më të madh përherë. Ndonëse vështrimi i tij humbet, ndonëse ai me dëshpërim të thotë se tashmë nuk mund të lexojë që prej një muaji, ndërsa mjegulla ka kohë që i është bërë si shok i pandarë. Ai është në prag të verbimit. E rrahën në vitin e mbrapshtë ’97, duke e shokuar me goditje të levave të hekurit në kokë dhe në trup, punonjësit e SHIK-ut. Dhe këtë ia bënë mu në mes dhomave të komisariatit të Policisë numër tre në Tiranë, fakt i cili është në dosjen e Prokurorisë së Tiranës, e cila fillon, pezullon, rifillon, e mbyll dhe rihap këtë dosje tragjike të djegies së redaksisë së gazetës së parë të pavarur e më të madhe në Shqipëri, “KOHA JONË”. Zamiri ka një pension të posaçëm të lidhur nga ish-kryeministri Nano në vitin 2004, porse gjendja fizike dhe sidomos syri deri në verbim, duket se nuk ia rregullojnë shikimin ato pak lekë që merr nga shteti. Por në këtë gjendje, ai ka nevojë për të gjithë, për kolegët e tij të dikurshëm, por edhe të sotëm; ka nevojë edhe për Edi Ramën, kryeministrin e Shqipërisë, i cili edhe vetë u godit nga bandat qeveritare të vitit ’97. Kryeministri ka nevojë të përdorë një fond të vogël që ta shërojë, duke përdorur gjithë mekanizmat shtetërorë.
  Dëshpërimi ka kohë që e ka mbuluar Zamir Dulen, gazetarin që provoi gati vdekjen dhe që mundi të mbijetojë falë rastësisë, natën e djegies së gazetës “Koha Jonë” në vitin 1997. Ai pret atje në shtëpinë e tij, një dhomë krejt e vogël, ndonjë lajmës nga Tirana që të mund ta shërojë, që të paktën të shikojë, të lexojë.
  Zamiri po humb edhe shikimin
  Mbijetesa e tij është gati fatale për të, teksa ai ndihet mirë vetëm brenda një hapësire të vogël të një dhome të ulët me disa orendi të viteve ’70-të, ku i qëndron pranë si gjithmonë nëna e tij, Qerimeja. Ai ka lënë leximin dhe librat e tij të shtrenjtë, me të cilët ndante ditë-netët e gjata, i vetëm me një nënë të moshuar dhe pa miq, të cilët e kanë harruar në kujtesën e tyre të së shkuarës. “S’mund të lexoj dot më, kam probleme me sytë”, – kaq mund të të thotë Dule, i cili hyn sërish në atë botëzën e tij plot mister dhe enigma, ndërsa prej shumë kohësh shtëpia e tij nuk ka më as televizor. Varfëria duket se për ironi i ka gllabëruar dhe të vetmin mjet që mund të argëtonte disi gazetarin, i cili dëgjonte me kujdes lajmet. Por, fati edhe këtë herë nuk është me të. Madje, në këtë shtëpi të fundosur nga shumë fatkeqësi të njëpasnjëshme pas vitit ogurzi të ’97-ës, kur Zamiri do linte njëherë e përgjithmonë Tiranën dhe jetën e tij prej gazetari kronikash të zeza, kjo s’është asgjë. Zamiri rrëfen me shumë lakonizëm se televizori u është prishur dhe se nuk mund të shohë më; por për fat të keq, nuk ka as edhe një radio për të jetuar jetën e të gjallëve, për të patur informacionin, burimin e jetës së tij të dikurshme. Sa për internet, rrjete sociale, Facebook etj., këto janë fjalë të panjohura për ish-gazetarin, sepse nuk ka patur shansin t’i shohë dhe provojë si gjithkush, qoftë dhe si bashkëfshatarët e vet. Ai mezi gjen shtratin e tij, që qëndron i pandryshuar prej vitesh me disa nënkresa të vjetra e të dala boje, ndërsa në një dritare mban fletore dhe shënime të shumta. Por dhe ky “privilegj”, si një tjetër zakon i të shkuarës, po i privohet. Zamir Dule nuk mund të shkruajë asgjë, as ditarin e tij të thjeshtë pa ngjarje reale dhe personazhe jetësorë. Ai tani nuk mund të shkruajë dhe as të lexojë. Të afërmit e tij bëjnë apel për ndihmë, ndërsa ata shprehen se Zamirin e kanë harruar të gjithë dhe në këto momente, ai ka nevojë për ndihmën e shtetit. Traumat në familjen Dule kanë qenë të njëpasnjëshme. Pas asaj që pësoi gazetari, iu vra vëllai, teksa nga gjithë ky lumë hallesh, u nda nga jeta edhe babai i tij. Ajo që mund të thuhet tashmë për të është se Zamir Dule ka nevojë për ndihmë, për kurim, për vëmendje. “Të paktën të ketë sy të shkruajë dhe të lexojë. Ju lutem ndihmojeni”, – thonë të afërmit e tij.

 47. Mero bajga says:

  Sa te laje dhe Halen e fundit alban dega dhe ja u tregon ai juve me nje shkrim te gate e te gjere si qarqaf dhe do tua cjerre qorapet

  1. Xen incesti says:

   merobajga je gjenial se me nje rrjesht e ke mundur meron dhe ja ke dhi albon deges
   sepse keto te dy ne vend ti drejtohen amerikes dhe europes
   boll e tallet trapin
   me shqiperine me Lalen e Luit..lilit..lulit .Eect

   KUSH E MBRON SOT MOSTREN BERISHE NGA KETO SUPER KRIME:
   1-vrau ne 21 janar 2011
   2-dogji ne gerdec 26 veta
   3-tradhetoi qe shiti detin
   4-tradhetoi te varrezat e grekut
   5-sabotoi uck
   6-furnizoi miloshevicin
   7-beri genocid ndaj haklajve
   8-zhduku remzi hoxhen
   9-beri pucin e 14 shtatorin 1998
   10-dogji vendin e ne 1997
   Pra keto krime te berishes presin ndeshkim shembullor..dhe kjo nuk behet duke blegeritur me keto artikuj por ti drejtoheni
   SHTETIT AMERIKAN DHE BASHKIMIT EUROPJAN VETEM ME PAK FJALE:
   PSE TE NDERUAR ALEATE PO MBRONI ME CDO KUSHT PERBINDESHIN E TROPOJES BURRIN E SHTETIT TE ARVIZIUT ??

 48. Budallenjte dhe plepat behen te gjate says:

  Rasti I kesaj kllounes me ngjan me rastin e babales.

Lini një Përgjigje te Boll me viktimizma Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *