Aludimet: Shtëpia e prindërve të Klodiana Lalës u sulmua prej të vëllait që punon në burg? Reagojnë familjarët

Një ditë pas të shtënave me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala, në Laknas, fshat pak kilometra larg Tiranës, vihet re një prani e madhe policësh si dhe oficerësh që po hetojnë ngjarjen. Në shtëpinë e gazetares Lala ka njerëz. Babai është i ulur në verandën e shtëpisë, me dy oficerë policie që e pyesin për detaje.

Antoneta Lala, motra e Klodianës, thotë: “Ky sulm nuk ka lidhje me babain apo me mua. Mendoj se ka lidhje me motrën sepse nuk është hera e parë që ndodh. Ka pasur edhe kërcënime të tjera”.

U aludua se ngjarja lidhet me detyrën e të vëllait të gazetares, Rexhepit, i cili ka punuar prej 4 vjetësh si specialist në burgun e Fushë-Krujës dhe prej 3 javësh si jurist në burgun e Krujës. Por, për familjarët e saj ky variant nuk qëndron.

“Nuk e di se çfarë aludojnë mediat, por im vëlla nuk ka pasur probleme kurrë”, thotë Antoneta.

Ngjarja ndodhi rreth orës 03:00 të mëngjesit të së enjtes. Po atë natë, shumë afër familjes Lala zhvillohej edhe një dasmë dhe të shtënat u mendua se vinin prej andej.

“Babai doli jashtë për të parë, por është errësirë këtu. Më vonë babai ka parë gëzhojat”, tregon motra e gazetares.

Antoneta tregon se në shtëpi kishte shumë njerëz atë natë: “Dy vajzat e Klodianës, babai, nëna dhe dy mysafirë. Nuk mendoj se kanë dashur të vrasin njeri, pasi po të donin, do të kishin vrarë”.

Familja Lala ka 20 vjet që jeton në Laknas: “Nuk kemi frikë, nuk i kemi kujt borxh, kështu që nuk do të largohemi këtu. Vetëm u kërkoj që të mos krijojnë terror te fëmijët”.

Banorët e fshatit shprehin shqetësim dhe pasiguri për jetën, pas kësaj ngjarjeje.

“Nuk është e sigurtë jeta kështu. Të të vijë tjetri me armë te dera, është e frikshme”, thonë banorët.(TCH)

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Aludimet: Shtëpia e prindërve të Klodiana Lalës u sulmua prej të vëllait që punon në burg? Reagojnë familjarët”

 1. Perse ta quajme “Aludime”, kur dihet qe si e qysh vellai ka punen ne burg, dhe se si Ajo i sheben me super-zell Berishizmit e Metizmit prej vitesh e vitesh. Loja me plumba tek fasada e shtepise se prinderve ku jeton dhe vellai “specialist” ligjor ne nje Burg, eshte kurdisur nga Ata/Ato qe duan turbullira qe te vijne ne Pushtet pa Vote dhe nepermjet rruges.

  1. Tani says:

   Ku e dine keta se perse i qelluan dhe kush ishte objektivi? Si mund te bejne deklarata te tilla kur nuk dihet asgje? A i ka paguar SHQUP-i qe te thone qe i qelluan per aresye te Klodianes? A thua ata qe qelluan nuk ja dinin shtepine Klodianes!? Sigurisht qe ja dinin dhe sigurishtv qe po te donin e futnin ne nje mikrobus, sic beri Berisha ne 96 me gazetaret dhe opoziten dhe e hidhnin ne nje grope diku dhe kaq. Pra, eshte nje skenar babalist i ri! Bejne sikur qellojne sa per te bere zhurme, dhe bejne sikur kane sulmuar gazetaren. Kjo eshte qesharake! Po kthehet ne nje estrade babaliste! Shume argetuese! Asnje nuk vritet! Po i bien puplat skenarit te ri babalist te PD-se. SHQUP-i paralajmeroj per kete gjate veres. Z. Rama mos u merr me komentuesit ne facebuk por merru me policine dhe Ministrin e Brendeshem. Nuk ke kohe per cilimilleqe ne facebuk! Nuk eshte trendi ti pergjigjesh cdo komentuesi. Ne angilsht ate qe bejne komentuesit e SHQUP-it me ty i thone ‘trolling’; tallje bythe per te nxitur nje pergjigje. Ata nuk mund ti bindeshb kurre. Merru me ne qe te besojme dhe te kemi dhene voten dhe jo me rrugecerit qe te komentojne ne facebuk. Tani ne lidhje me Babalen 3 (Babalja 2 ishte pergjimi i Denar Bibes ne Bruksel); po u kapen gansteret e bandave te shqupo-serbeve te Vicidolit nga policia atehere skenari do te shpaloset. Ku e ke SHISH-in more z. Rama. Perse nuk zbulojne keto skenare perpara se te behen? Por e lene SHQUP-in te leshoje dobicat nje nga nje ne preherin tend. Shpresojme qe shume shpejt skenarit do ti dale boja. Skenari duket qe vazhdon me sulmin ndaj nje gazetari tjeter te paemer dhe te panjohur; e rrahin dhe e lene te llape kunder Edi Rames dhe ‘Bashes’, ne menyre qe te duket sikur i shan te dy. Por qellimi eshte qe ti thuhet Europes qe ne Shqiperi eshte krijuar nje diktature e re dhe nuk ka liri fjale. Diktature zeza thuaj, se Edi Rama, as qe i shkon neper mend te sundoje dhe vrase apo rrahe si dobici i Esat Pashe Toptanit dhe kopilit te Vicidolit. Keto praktika jane te atyre dhe jo te Edit. Por ky nuk eshte i zoti qe ti kape me presh ne duar. z. Rama eja, kthehu ne detyre; mjaft brodhe neper Lalez dhe stadiumet e Italise. Vendi digjet e ti na krihesh. Bej mbledhje me Policine dhe Ministrine e Brendeshme dhe jepi dum krimeve qe ka pergatitur SHQUP-i ne bashkepunim me sllavo-ruset dhe qe do te shpalosen nje nga nje ne muajt qe vine sic edhe kane pralajmeruar. Si eshte e mundur qe z. Basha perfshihet ne nje krim me ruset dhe i fundit qe e merr vesh lajmin eshte KM Rama, dhe nga shtypi amerikan. Ku e ke SHISH-in z. Rama apo pijne shishe rakije dhe tallin bythen me ty. Po te isha ne vendin tend do ta rrezoja menjehere Kryetarin e pa-emeruarc te SHISH-it dhe do ti fusja nje shkelm bythes dhe do te zgjdhja nje njeri te afte ne krye qe punon per Shqiperine dhe jo per Serbine dhe dobicat e saj. Tani po shkoj ti fus nje pilaf te ngrohte sepse z. Rama e ka humbur kontrolline vendit! Nuk mund te behesh liderc me zorr, duhet te jesh i lindur

 2. Zigur Qarri says:

  Ai qe ka aluduar,se ngjarja lidhet me Vellain e Gazetares,duhet te hetohet.

  1. Tomorri says:

   Po dhe ty do te vije rradha…

  2. Qafa e Qarrit says:

   Zigur K apo jo???

  3. Muli says:

   Foli dhe vrasesi Zigur Qarri.

  4. PTUUUU says:

   EDHE TI BASHKE , O ZIGUR KARRI,,,,

  5. kucka says:

   hedh kurva nje gur ne lume dhe sulen te gjithe kush do ta gjej e pari.
   Sakrifikoi disa tjegulla per te bere kete pershesh babalesh.

 3. Shkodrani says:

  KJA llafazane sali berishjane Po tërheq vëmendjen e njerëzve . Pse nuk I gjuajtën shpin e saj . Kjo ngjarje ska lidhje me punën ksaj zvarranike prej pseudo gazetare

 4. ermiri says:

  po te degjohet me kujdes kjo motra ka bere teresisht deshmi te rreme kta duhen rras ne burg si familje mashtrusish

 5. katarakti says:

  Shume zhurme per asgje. Babalja e rradhes. Ketyre katunareve nga Laknasi duket se u intereson fort te thone se u sulmuan se vajza e tyre ishte gazetare. Ndryshe askush nuk do merrej me ta.

 6. ILIRI says:

  VARI KARIN ÇA MERRENI ME KETE FYTYR MUSHKEN GAZETARE LESHI KESHTU ESHTE KUR I JEP GOJES SHUME ME TE PA VERTETA KJO JA KA BERE VETVETES SE FUT HUNDET NE PUNET QE SI TAKOJN

 7. Taras Bulba says:

  O gazetare maskarenje pse duhet te thoni qe u godit gazetarja e varur nga PD ajo jeton ne shtepi me vete po te kishin gje me te do qellohej ajo e jo shtepia e prinderve prandaj boll mor kazana

 8. blerta says:

  Kjo duket si kale prandaj e kane tremb se po te donin e kishin vra….

 9. Fieraku nga Ferrasi says:

  @ shkodrani prej puke
  kjo eshte me komuniste se ti
  Edhe dajat i Ka pase oficerat sigurimi
  Pale i JAti komuniste Safi
  Po ndyshimi YT me kte
  Eshte se kjo eshte gazetare
  Ti komentuesi me Pagese te merua.
  Po’ te Dy fare hislli.

  1. Adn says:

   PO O FJERAKU I FERRAVE,,,,,PO KJO SDO TJA DI PER PARTI,,,KJO SHKON KU ESHTE LEKU,,,KUSH E PAGON ME SHUME PER TE SHPIFUR,,,,,KJO BEN GAZETAREN E BABALES,,,,,DIKUJT I KA REN NE QAFE ME SHPIFJET E VETA,,,MJAFTON QE KJO PALO GAZETARE TE BEJ LAJM,,,,MUSHKA ESHTE ME E BUKUR DHE KA ME SHUM TRU SE KJO,,,

  2. FRANKFURT / Deutschland says:

   Me qe i njihke “Dhembe e Dhemballe ” familjen e Zonjes Gazetare duket se ose je Bashkfshatare me ta dmth. jeton prej kohesh ne ate Zone , ose dje , ke Kafja e Lagjes ne mengjez, ta paskan thone thashethemin ” Njerezit e besum ” , qe luftojne Komunizmin qe kur hapin syte ne mengjez e deri kur Rakija jau mbyll syte me lezet ne Darke……
   Po si ka mundesi mor ferraxhi Fierak , qe te gjithe paskan qene sherbetore te Regjimit Komunist , bile edhe kjo Gazetarja (sipas mendimit tat) dhe i paskan sulmuar , ose kan dash me i tremb keta qe jan sot ne Pushtet dmth ” KAMUNISTAT” ……..po pse mer qafir nuk e shikon se kjo Gazetarja osht kok e kam me krahun e VICIDOLIT………Pash nerin ma thuj , kush osht ndryshimi mes Oficereve te sigurimit shqipetar dhe oficerave te UDB- Jugosllave , MI-6 britanike , SIM-i Italian , ish KGB-Ruse , Asfali-ja Greke , CIA Amerikane , apo MOSAD-it Izrealit ?
   Ata te gjithe or plak punojne per interesat e vendeve te tyre……..se si punojne dhe sa efikas jane eshte Teme tjeter , por qe ti tregosh Oficerat e dikurshem te Sigurimit Shqipetar sikur jane ” fatkeqesia e jone ” ??………pranej or mik , fillo e pije kafen e mjezit me konjak me noi ven tjeter….
   TUNG

 10. luani says:

  Hetoni mire,verifikoni te gjitha te thenat e te pathenat,se kot nuk te sulmon kush dhe ne familjen e saj e dine shume mire arsyen,se ne emer te popullit dhe te gazetarise nuk eshte me mbrojtje,po eshte pergjegjsi

 11. shqip says:

  Po mire , mqs jemi te aludimet , ka edhe nje variant tjeter . P.sh . Thuhet me larte ; ka 20 vjet qe jeton ne Laknas . Mundet qe te kene çeshtje te pa zgjidhura pronesie ? Tip , tok e xanun te themi . Qe kjo ngjarje mund te kete 1000 alibi-ra , kjo eshte afer mendesh . Sepse ndryshe nuk do qellonin. Po vetem me detyren e gazetares kjo ngjarje nuk ka fare , po fare lidhje . Dje kishte nje shkrim teper racional e me logjike te ftohte te nje gazetareje . Ku vetem pas disa telefonatash e materiale ne forme informacioni , solli argumenta teper bindes . Praktikisht nuk kishte shkak per te vene kujen per K.L . Per familjen e saj po . Po kurrsesi per gazetaren . Duket qe babolet do ta kene si kauz per te hedhur qeverine ne shtator . Ne cilin shtator ?

 12. NNP says:

  Ne kete mjerim qe sundon ne vend kush e ka mendjen te merret me nje gazekare te menderosur pervec shqup-isteve e salokarit

 13. Komentuesi says:

  Eshte sajes si gjithe sajesat e tjera te pd-ke.Lideret e pd-ke,nuk po lene gje pa bere vetem e vetem qe te akuzojne qeverine dhe Edi Ramen.Edhe ky raste eshte i sajuar nga Berisha dhe Basha ne bashkepunim me gazetaren besnike te tyre Lala,per te ngarkuar me faj Edi Ramen dhe policine.Kete e kupton edhe nje kalama.Po te ishte problemi me gazetaren,krimi nuk do godiste shtepin e babajt e te vellait te saj,por do godiste shtepin e saj.Keto jane kollqifte me rigon,qe,i ka qejf Basha.Le te thone ç’fare te duan ata te pd-ke,kjo eshte alibi e krijuar nga pd-ke ne bashkepunim me gazetaren .

 14. damam Damashi says:

  Wshtw e babalja e gjashtw nw radhw,pas Agron Xhafajt, Emrimit tw prokurores se pergjithshme,makinws me euro qe u akuzua Taulant Balla,Shembjes sw teatrit, dhe bisedws sw e Bibws me Ledia Biankun,pwr tw trembur Gjykaten e \Strasburgut vetwm pwr tw bwrw show tw dyja palwt, leh Rama e leh Basha qe te marre vesh bota se ketu ka demokraci de. Po te ishte keshtu, le ti shkohet deri ne fund nje ceshtjeje te ngritur te pakten. Lenie Klodin se shtepia e saj eshte pa nje xham te prekur, po shikoni pse mu mbyllen hetimet per dhunen e ushtruar ndaj Elvi Fundos, apo ke eshte gazetar mashkull dhe e mban dajakun qe i dha Basha!!!!!!

 15. kasem gahinji says:

  edhe une aludoj,dhe kam mendimin tim,sic e keni dhe ju te tjeret.faktet qe me cojne jane:-po te ishin per gazetaren e gjenin ku ishte dhe jo ti benin atentat ne mungese. ku nuk ishte..ngjarja ndodh ne oren 3.00,raportohet rreth 4 ore me vonese,kohe e mjaftueshme per te.fshehur provat.jane degjuar krisma por ato ishin larg,ne nje dasem.dallohet krisma ne ajer dhe larg,nga ajo ne distance jo me shume se 30 m dhe qe godet ne mur.nje plumb ka cpuar xhamin dhe goditur brenda.pretendohet se babai ka dale por nuk ka pare dhe kuptuar se jane qelluar .nuk ka pare xhamin e deres te cpuar dhe me krisje?a nuk doli nga dera ky njeri?.fillimisht nuk u raportua se ne ate shtepi jetonte vellai.vetem pas disa oresh doli ky fakt,ndersa per dy miqte vetem sot.pse?a ka ndonje interes per ti fshehur keto fakte?edhe nje pyetje-kur jane larguar miqte nga shtepia?po vellai kur doli?pas ardhjes se policise apo perpara.pse kjo ngutje per te spostuar vemendjen ne versionin se objektiv qe klodiana?sipas meje sepse problemi i goditjes se gazetareve eshte me sesitiv,eshte madhor per vendin dhe manipulohet lehte.shpejt shperthyen akuzat,u gjeten organizatoret,deklarimet nga te gjithe madje dhe me kercenime. edhe gjukatat qe lirojne dhe lehtesojne kriminelet bene deklarata,etj etj.i keni ndjekur besoj.te gjitha keto mua ,me krijojne edhe mendimin qe ka gjera qe nuk shkojne,qe duhen sqaruar ne hetim.

 16. Fieraku nga Ferrasi says:

  Une ju drejtova shkodranit
  Ben vaki qe me eshte pergjigj si Frankfurt dhe adn
  Ska problem
  Se normal do me pergjigjeshe
  Ajo qe thashe eshte shume e vertete
  Por kjo nuk do te thote se une i dua sigurimsat dhe komunistet e pd.
  Kjo goca punon ne TV privat
  Po’ si deshi b pronarit kjo Jo nje Emer po’ as nje shkronje nuk nxjerre dot.
  E dyta po’ si dhane Leje pronarit
  Ai s’ guxon te beje nje pordhe Jo te nxjerre lidhjen e mafies me deputetin.
  E treta ate qe na Ka bere saliut ne te djathteve sna e Ka bere as enveri,kurse Juve saliu nga proletare ju beri pronare
  Per mu te gjithe komunistospiunat Jane te ndyre
  (Jo komunistet qe mezi nxirrni pesembedhjete diteshit).
  Sa te jene ata ne krye te politikes ky vend do lengoje.
  Po’ te njihja o Frankfurt do e pinim kafen bashke me rakiSkrapari Jo te ilir metes.
  Tung.

 17. perlat spahiu says:

  paska mese njezet vite qe jeton ne laknas,me pare ku jetonte,mos valle i kerkojne token qe ka zene padrejtesisht,te legalizuar nga sali -breke-skisha o edhiu-i rams o nga *presidentet *baqir toqi,bajtar niqarri o idhjer muti.ec perpara shqi-pni o shki-pni se askush nuk ka mbet pa te vjedh ty.

 18. Jimi says:

  Pse qenka aludim goditja e shtepise se pronarit te saj, per shkak edhe te detyres qe ai kryen, ku nuk mund te perjashtohen edhe motive te tjera te rendomta? Ne mos gaboj qe aI quhet Rexhep dhe qe per rastesi na qenka edhe vellai i nje gazetareje investigative! Nuk quhet aludim, qe shtepia e Rexhepit me profesion jurist burgu, por qe na paska nje moter gazetare te jete qelluar per shkak te saj!?

 19. Hum hum hum says:

  Ore ju mos i ndrroni skenarin gazetares ju,ca thash un gazetare obobooboooboo doja te thoja servile e politikes me te qelbur ne europe ps pd lsi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *