Guardiola: Mourinho ja të drejtë, ai është ajka…

Pep Guardiola e ka cilësuar Jose Mourinho me termin “top, top manager” dhe më pas ka shtuar se portugezi është ajka e trajnimit botëtor.

Pozitat e portugezit në “Old Trafford” janë lëkundur si pasojë e dy humbjeve radhazi në Premier League dhe shtypi ka shkruar se ai mund të shkarkohet nëse nuk fiton ndaj Burnley.

Edhe pse në të kaluarën ka pasur shumë debate dhe luftë fjalësh me trajnerin e Manchester United, këtë herë Pep del në krah të “Special One”.

“Fatkeqësisht kjo është puna jonë. Varet gjithmonë nga rezultatet, – tha Guardiola. – Kur fitojmë jemi të mirë, kur nuk fitojmë nuk jemi të mirë. Unë mendoj se Mourinho është një nga trajnerët më të mirë në qarkullim, bën pjesë në ajkën e këtij profesioni. Ai është “top, top, top manager”.”

Më pas, trajneri i Manchester City shtoi: “United mbetet një skuadër shumë e fortë. Jemi vetëm në muajin gusht. Ka ende shumë pikë në dispozicion për të gjitha. Sezoni fillon me të vërtetë pas pushimit të kombëtareve. Në këtë periudhë të gjithë kemi udhëtuar dhe punuar shumë, por nuk kemi pasur kohë t’i përgatisim ndeshjet ashtu si duhet.”

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Guardiola: Mourinho ja të drejtë, ai është ajka…”

  1. James says:

    A e dine keta perkthyesit e leshit qe ju keni se eshte shkelje e ligjit kur i krijon vete fjalet qe i ve ne goje te dikujt tjeter. Kjo eshte cfare Guardiola tha. Ku eshte permendur Murinjo ketu?

    “Unfortunately it’s our job, it’s happened to me in the past, our job depends on results,” Guardiola told a news conference ahead of Saturday’s clash with Newcastle.

    “When we win we are good, when we don’t we are not good, it’s simple like that. The quality of the managers I believe is when you get to that level, all the managers they are top, top managers.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *