Shorteu/ Këto janë 12 grupet e Ligës së Evropës

Nis gjuetia për fronin e Atletico Madridit. Rrugëtimi do të jetë i gjatë dhe i lodhshëm. Pikëmbërritja ose ëndrra ka emrin e një kryeqyteti kaukazian: Baku.

Gjithçka nis sot, me shorteun e hedhur për grupet e Ligës së Evropës në edicionin 2018-19. Trofeu do t’i jepet ekipit fitues në stadiumin “Olimpik” të kryeqytetit azerbajxhanas në përfundim të finales së 29 majit.

Në shorte ishin 48 ekipe, 17 të kualifikuara pas përfundimit të sezonit, 10 që vijnë nga eliminimi në fazën play off të Champions-it dhe 21 klubet e tjera pas kualifikimit të arritur dje.

Griezmann futbollisti më i mirë – “Për mua është një nder, jam krenar, falënderoj trajnerin Simeone, çmimi është edhe për të, për shokët e mi e për tifozët. Më vjen keq që nuk jam aty, por jam i lumtur që e fitova këtë trofe. Shpresoj të ketë të tjerë pas këtij”.

Kjo ishte deklarata përshëndetëse e sulmuesit francez në një video të transmetuar ajth ceremonisë në Montekarlo. Griezmann shënoi dygolësh në finalen që bardhekuqtë e fituan kundër Maseille.

Grupet

GRUPI A

Leverkusen (GER)

Ludogorets (BUL)

Zürich (SUI)

AEK Larnaca (CYP)

 

GRUPI B

Salzburg (AUT)

Celtic (SCO)

Leipzig (GER)

Rosenborg (NOR)

 

GRUPI C

Zenit (RUS)

København (DEN)

Bordeaux (FRA)

Slavia Praha (CZE)

 

GRUPI D

Anderlecht (BEL)

Fenerbahçe (TUR)

Dinamo Zagreb (CRO)

Spartak Trnava (SVK)

 

GRUPI E

Arsenal (ENG)

Sporting CP (POR)

Qarabağ (AZE)

Vorskla (UKR)

 

GRUPI F

Olympiacos (GRE)

Milan (ITA)

Betis (ESP)

Dudelange (LUX)

 

GRUPI G

Villarreal (ESP)

Rapid Wien (AUT)

Spartak Moskva (RUS)

Rangers (SCO)

 

GRUPI H

Lazio (ITA)

Marseille (FRA)

Frankfurt (GER)

Apollon (CYP)

 

GRUPI I

Beşiktaş (TUR)

Genk (BEL)

Malmö (SWE)

Sarpsborg (NOR)

 

GRUPI J

Sevilla (ESP)

Krasnodar (RUS)

Standard Liège (BEL)

Akhisar (TUR)

 

GRUPI K

Dynamo Kyiv (UKR)

Astana (KAZ)

Rennes (FRA)

Jablonec (CZE)

 

GRUPI L

Chelsea (ENG)

PAOK (GRE)

BATE (BLR)

Vidi (HUN)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *