“Teatri Kombëtar”, Basha kërcenon Ramën: Tërhiqu menjëherë pa bërë gëk-mëk, po e kalove vijën e kuqe do përballesh me pasoja të paparashikueshme

Kryedemokrati Lulzim Basha në bashkëbisedimin me gazetarët i ka dërguar një mesazh të fortë kryeministrit Edi Rama.

Ai e fton të tërheq ligjin për shembjen e teatrit dhe ngritjen e një të riu.

Basha njofton se nëse Rama do kalojë vijën e kuqe, pasojat do të jenë të paparashikueshme.

“Të tërhiqet menjëherë pa bërë gëk mëk. Shansin ia ka dhënë Presidenti me kthimin e ligjit. E përshendes personalisht këtu kreun e shtetit. Të tërheq ligjin Fusha, mos t’i shkojë ndërmend ta sjellë në seancë se do të përballet me pasojat më të paparashikueshme. Do të jetë shpallje e konfrontimit dhe e përplasjes civile”

Ndërsa e konsideroi ligjin për shembjen e teatrit, si vijën e kuqe, Basha apeloi kryeministrin Rama, të mos e kalojë atë, pasi pasojat do të jenë të paparashikueshme.

‘Miratimi i ligjit në parlament, do të thotë të asgjësosh kushtetutën të grabitësh pronën publike për të pastruar paratë e drogës. Ajo është vija e kuqe, pastaj gjithcka do të jetë në dorë te qytetareve dhe ketu nuk dikton me opozita’ u shpreh Basha.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në ““Teatri Kombëtar”, Basha kërcenon Ramën: Tërhiqu menjëherë pa bërë gëk-mëk, po e kalove vijën e kuqe do përballesh me pasoja të paparashikueshme”

 1. Kaonia says:

  Fol me vete o Lul se ste pjerdh me njeri.

  1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   … dhe Edi Rama dridhet
   nga frika brekët mbushi
   as Zoti s’të shpëton
   kur kërcënon Lulushi!
   .
   U trëmba edhe unë
   që jam mijë milje larg
   nga frika e Lulushit
   e shtova dhe një varg.

  2. prizem says:

   Kur flet keshtu Lulushka….lesht e skrotumit i dridhet Ed Rames.

 2. Presion i fuqishem. says:

  Hahahahaah terhiqu po te them se do te shtie.

  1. Ha mut o Lul ha, ha sa te fryhesh, ha sa tente pellcasin temthat, ty , Saliut, Likes se Mones bashke me Monen e kallam kusur.

 3. feri says:

  Ky perfundimisht eshte komplet idiot. Ca do besh…do maresh nje brisk dhe……

 4. GRAMOZ RUCI says:

  MOS GUXO TE PRISHESH TEATRIN MOR EDI RAMA ,,,,MOR SHKERDHATE SE DO TE BEJME TE JAPESH SHFAQJE TEATRI NE ZYREN TENDE,,,,,POPULLI TE BEJE GATI ANTITANKET ,,,KA SHKUAR ATY KU NUK MBAN ME,,,,NA PRIT EDI RAMA SE PO VIJME,////

  1. ZhoZI says:

   Ja te dashur lexues..Ka akoma edhe kshu karash me syze..Po c’pidh te sateme kerkon ti me antitank per teatrin mor te qifsha robt! Kurva si puna juaj na kane lene mbrapa!

  2. Beni says:

   Ku ne gop te sateme do te shkosh lapanjoz.Edit i rruani topet se ne jemi shumica more shurraqe.

 5. Saimir says:

  Ky hollandezi eshte shume i frikshem!!.Dikur Kina e Mao Ce Dunit i bente vazhdimisht dhe pambarimisht “paralajmerime serioze”Amerikes dhe ne fund i rrujte trapin.Keshtu ka mesu dhe ky idiot i paafte dhe hajdut.Hahahaa.

 6. MAKS VELO says:

  Lere teatrin edi rama mos luaj me ndnjenjat e tiranes ,,se do ti qijme turinjte,,,,shkerdhate e tiranes,///

  1. Shqiptar says:

   Mbaje vehten. Hahahahahahaha

 7. Noli says:

  Kujdes nga Basha se po e tha ai nuk permbahet ta rruan.

 8. zoga e vodices says:

  O Lul po kush vjen pas teje o koqe kanari .Hajt te fala babait shpirteror frymezusit trend.besoj se ti dhe babai yt shpirteror do te inaguroni burgun e ri,pra ju do jeni ata qe do prisni shiritin e atij burgu.

 9. SHQIPE-FREE says:

  Nje Pyetje:C´pune ka Politika me Teatrin???Une e shikoj si Problem te Urbanistikes dhe jo SI PROBELM POLITIKE..
  1-Ne Shqiperi eshte TI VESHE PERPARA MITRALOZIT KETA “POLTIKANET”..qe Mendojne per ne “Miletin”:::::Qe nuk i ze Gjumi, si ky Bythqiri Hollandez..qe DUKE BERE RREMUJA..dhe Destabilöitet E KA LEN SHQIPERINE Ne Funde te botes…
  2-Nuk e mendoj se si i vene Shqipetare nga Mbrapa ketij B..the…iri…
  VRISNI LULEZIM BASHEN dhe Klanin SERBE NE SHQIPERI dhe shikojeni vete PERPARIMIN..lol

 10. Nardi says:

  Ve bast se ky eshte nje idiot qe nuk e di fare cfare eshte perplasja civile. Pra do te perplasen dy pale te popullit. A eshte i bindur ky koqja se pala e tij fiton mbi palen tjeter?
  Meqenese ka qene ne Holande, dikush ti kujtoje ’97-ten.

 11. Shaba says:

  Ti rruash koqet! Ku ke byth ti legen

 12. Lennard says:

  Ky Lul-Sumkapuci te Ha MUNE!!.Klloun Cirku ia Sali Gerdecit.Po Na ben Teater pa Personazhe.

 13. Mario says:

  Per Ty “Gramoz” ene ty “ Maks “,ju pionieret e kurves Mon.
  A e dini ate shprehjen. -Shko per byth,ene e hani myth.Nese pra sdini gjo, msojeni buce te vogla,se robt do tju qim juve e kujdo qe keni maru ate stervitjen mes harbutllikut e kurvllikut ne cadrat e Lesh e Lise.Hajdeni kurva e provoni cdo te thote fjale e thene dhe e mbajtur.

 14. Johani says:

  I ka dhane zemer shesheli lul fazlliqit,shesheli kercenoi kosoven lul fazlliqi gjithe shqiptaret,kriminel i pari gjakpires i dyti-basha.

 15. MAKS VELO says:

  Na prit o Mario ti kurve k omuniste, ,,se do TA shkerdhejme bucet k omuniste…..

 16. buj says:

  HAHAHA SA LULE QE OSHT… I DOLI GJUMI KTIJ

 17. cfar kupton me vijen e kuqe ky peder mo ,
  ruazen e B se tij hahahahah

  si e durojn ala shqiptaret kte bythqim hollande
  eshte cmenduri qe tipa si ky te derdellisin ala medieve
  dhe shetisin te lir politikes
  injorim me te madhe per ate popull ska

 18. Cuku says:

  Lulushja me Moni Cizmen do bejne revolucion,,,,
  Ja filluan lojrat me kete gazetaren ,qe vec gazetare nuk eshte,
  Keta e kane organizuar me urdher te Saliut si dikur me shtyllat e tensionit apo me vone me venie dinamiti
  Edhe kjo eshte loje ,ku pjese e lojes eshte dhe kjo gazetarucja lepirse e Saliut

 19. aleko says:

  o mortje e gjalle ngeli duke kercenuar si ata adoleshentet qe mund te kercenojne , pse me shikon..?..dhe presim nga keta te qeverisin vendin.. thjesht nje tmerr ku jemi katandisur me keto mostra qe e quajne veten politikane dhe u kemi lene ne dore fatin tone..

 20. Ilir says:

  Une nuk e kuptoj,che cazzo kerkon nje parti opizitare te kercenoje qeverine per nje teater,kur dihet qe misioni i partive opozitare eshte te shikoj gjera qe i perkasin popullit dhe mireqenies se tij,apo i ka ngelur ne dore mafiozlleku i tij,cfare rrace e shpifur.

 21. Ky lule tulipani krahasohet me te kllonuarit te saliut! elvi fundo,klodiana,olldashi,collaku e te tjere i paguan saliu me parate e gerdecit dhe te te vrareve shqiptare! Me falni harrova andin ,tosin,armandon, arthur etj! I kam shkruar me te vogel sepse nuk kam respekt!

 22. tomsojeri says:

  O Lul e & Jeni bo si kurva Brake (tironsit e din kush esht ish Braka) Ju ka dal boja me kte nivel qe turperoni te gjall e te vdekur ! Kercenoni si rrugacer,shani si rugacer e bregut lumit qe rojn ne cadra e kurveroni si ta ! Ndryshimi esht, se si hajdut te regjur e kriminel qe jeni, fshiheni pas kostumeve , kollareve e makinave te shtrejta e ju prishni mendjen budallejve qe ju ndjekin qorrazi ! Jeni ber turpi Kombit e kudo qe shkelni era mut leshoni ! NJeri me i ndyr nga tjetri , aq sa na vjen turp te themi , jemi shqiptar ! Kur vall do shohim fundin tuaj ,kur do shpetoj ky popull nga ju !!!! …….

 23. Mario says:

  Hajde Maks hajde se po ju pres.Do shofesh sa komunist jam o kurve pazari.Kam qef te gjej ty te parin e te shofesh se si ajo qe them behet.Do ta ndrroj emrin ne Monke pasi te qij ty e robt e vdek ku I ke.

 24. Arber Iliri says:

  Po bene gje me dhune q….ni nene se vetem keshtu u thone babe, e kemi pervojen nga Enveri, nga Saliu, keta jane enveristet e fundit besoj.

 25. Aleati yt says:

  Uau luli paska grumbulluar “forca” gjate kohes se zhdukjes .Dale bre burre zgjoju , ambjentoju se ke kohe te gjate e ke harruar per cfar kercenohet Opozita merret me teatrin kur nuk ka ne dore asgje as pushtet as para qe te ndihmoje artistet kjo eshte kauza e opozites???!!! Kjo eshte per te vene duart ne koke kur nje opozite nuk di me se duhet te merret e pretendon te marre pushtetin e ku do na shpiesh??????? akoma doni te na perdorni si kavie per te eksperimentuar????? Jo jooooo si punon ti kurre ske per te pare poshtet me sy se te doli boje fare

 26. muslym murrizi says:

  Populli te bashkohet ,,,situate ka dale jashte kontrollit,,,,populli duhet te marre kontrollin e shtetit,,,,,,sot ky shtet I sherben bandave dhe oligarkeve dhe jo popullit,,,,,populli te beje gati mitralozet ,,,,,antitanket, dhe dinamitin,,,,na prit edi rama nuk do e cosh muajin./////

 27. MAKS VELO says:

  GATI JEMI O MYLSYM MURRIZI ,,NA UDHEHIQNI DREJT REVOLUCIONIT DEMOKRATIK,,,QE KA DASHUR BERE QE NE 1990,,,KOMUNISTET TE FUTEN NE KRYEMINISTRI SE ATJE DO I DJEGIM,,,NA KANE VRARE PER 40 VJET…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *