Festimi me shqiponjë, Mustafi menjëherë nën hetim nga Federata Angleze e Futbollit

Shkodran Mustafi mund të gjobitet nga FA për festimin e golit të tij, pasi mbrojtësi zgjodhi të festojë me shqiponjë.

Mediet angleze kanë shkruar: “Mustafi i vuri dy duart dhe i rrokullisi gishtat, me sa duket në lidhje me shqiponjën me dy kokë, e cila është e pranishme në flamurin kombëtar të Shqipërisë.

Ky festim u bë edhe gjatë Kupës së Botës, kur të dy Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri bënë gjestin me duart e tyre kur shënuan për Zvicrën kundër Serbisë.

Ky festim bëri që Xhaka dhe Shaqiri të dënoheshin me gjobë nga FIFA dhe pritet që i njëjti ndëshkim të jetë edhe për Mustafin nga FA.”

Mësohet gjithashtu se kundër mbrojtësit të Arsenalit është hapur dhe një çështje në Federatën Angleze dhe vendimi për Mustafin mund të dalë që sot.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Festimi me shqiponjë, Mustafi menjëherë nën hetim nga Federata Angleze e Futbollit”

 1. ti je arab,ti je zhuls shkretetire,si i tille eshte normale te jesh rrot [email protected] uakbar! says:

  fundi i nje suniti………….

 2. the punisher says:

  Ore Mustafit t’i hane mune. Ne sofer le te bashkohen edhe pseudo-gazetaret e Meros, bashke me Meron ne krye.

 3. IVONI says:

  ..Pra me sa shohim “katilat ” e europes , duan ta nxjerrin shqiponjen ” jashte loje “..! .. Turp ..!

 4. Tonny says:

  Mjaft me hipokrizi te tilla.Zemra ne Shqiperi, por portofoli ne Gjermani. Zgjedhjen e tij e kuptojme kur iu kerkua per te zgjedhur, por te lutem mos na shit patriotizem tani. Eshte njesoj si trimerite pas lufte…..si tifoza te kombetares u lodhem tashme me keta shqiponjberesit

  1. ben says:

   Beni kryqin orthodhokse dhe nuk ju thot njeri gje

  2. katarakti says:

   Shume mire ka bere qe ka zgjedhur Gjermanine. Aty eshte formuar si futbollist. Dhe shume mira ka bere po ashtu qe ka bere shqiponjen. Kjo tregon se nuk e harron prejardhjen e tij. Granit Xhaka, Rita Ora, Mustafi, Dua Lipa, Bebe Rexha etj etj na afrojne edhe me shume me Perendimin. Na ben te themi qe jo te gjithe shqiptaret jane te zote veçse per hajni. Prandaj respekt per Mustafin. Te kishim na 100 si ai.

 5. mik says:

  Evropa ka ik per lesh.
  Nuk me shkon ne mendje kurre, pse Evropa ka kaq frige ( apo alergji ) nga simboli i jone ?!!! Simboli i Shqiponjes asht thjesht simbol i Shqipetareve, dhe si i tille, nuk ka qene kurre agresiv. Asht simboli i emrit te Shqiperise, dhe kaq. Nuk asht ndonje simbol fashist, nazist apo ist, ist, ist . . . . . . .
  Pse Evropa duhet te jete kaq agresive me ne ?! Ala nuk u kenaq tu ba tregeti me tokat tona, por edhe kete qe na ka ngel do te na heq ?!!! A asht qellimi i Evropes te na zhduk nga faqja e dheut ? Nqs po, per cka ? Na kurr si kemi ba gja kuj .

 6. Atdheu says:

  Eshte e drejta e tij te festoj si te doje. Nuk po ofendon askend. Thjesht nje gezim i momentit.

 7. Shqiptari says:

  Kombesia eshte e drejta e gjithsecilit. Perse eshte e ndaluar ta shprehes ate?!
  Perendimoret na cane b!then me te drejtat e njeriut, e po i shkelin vete ne menyre te turpshme!
  Po shqip a eshte i lejuar te flase Shkodrani?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *