Surprizë për Bushatin në Dubrovnik, shpallet “futbollisti” më i mirë në diplomaci

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati është surprizuar në Dubrovnik, nga homologia e tij kroate, Maria Pejčinović Burić .

Atij iu dha bluza e lojtarit më të mirë të futbollit, Luka Modric, për “lojtarin më të mirë të diplomacisë”.

Gjatë punimeve të forumit të Dubrovnikut me temë “Forcimi i qëndrueshmërisë Mesdheu, Evropa dhe Ballkani Perëndimor”, me pjesëmarrjen e ministrave të rajonit, Pejčinović ka surprizuar dhe kolegët me këtë dhuratë për Ministrin Bushati. 

Mesfushori kroat Luka Modric është shpallur futbollisti i vitit nga UEFA për këtë sezon, ndërkohë që Kroacia zhvilloi një përformancë të shkëlqyer në kampionat botëror.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Surprizë për Bushatin në Dubrovnik, shpallet “futbollisti” më i mirë në diplomaci”

 1. Ledio says:

  Ketij trapit i bejne qejfin me numra bosh edhe pa vlere edhe “miqte” tane marrin ate cfare duan. Ju marrte purtha shalet ju marrte , qe ju terheqin nga hunda edhe ju shkerdhejne qe te gjithe . Shitet cdo gje nga ky Kombe i mjerre vetem e vetem qe te mblidhni ndonje leke per femijet edhe familjet tuaja. .Hapni syte edhe lexoni se si u be Singapori,Izraeli, Koreja e Jugut e plote e plote shtete te tjera kurse ne ngelem akoma me cisterna uji mbi pallat edhe pas 30 vitesh “demokraci”. Moterq….

 2. Shoqeria civile says:

  Edi Rama do jet dhi tu qesh.

 3. Milan says:

  Urime Ditmir Bushati vazhdoni rrugen qe keni nisur per te miren e vendit.

 4. Lili says:

  Ironia eshte finesse….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *