“Kaçi i Bardhë” thirrje shqiptarëve: Ngrihuni në revolta masive dhe të pandalshme, rrëzoni regjimin diktatorial të Ramës

Që pas përjashtimit nga lista “Basha”, Kastriot Islami është shndërruar në një “trajner” publik ku stërvit ligjvënësit opozitarë mbi betejat e reja politike.

Ai i sugjeron që të ngrihen në revolta masive dhe të pandalshme për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama dhe kabinetin e tij qeveritar.

Ish-deputeti socialisto-demokrat, gjykon që qeverisja “Rama” është diktatoriale dhe nevoitet një kryeministër i ri.

“Edi Rama ja mbyllur të gjitha mundësitë veprimit institucional opozitar dhe shprehjes publike të mendimit opozitar. Ai ka paralizuar dhe vrarë çdo mundësi reagimi demokratik. Ai ka shkuar aq larg sat ë komprometojë dhe zyrtarë të lartë të huaj që merren me zhvillimet në Shqipëri.. 

Për rrjedhojë, hapësira e veprimit opozitar është ngushtuar në ekstrem. 

Opozitës dhe qytetarëve nuk ju ka mbetur gjë tjetër, ose të nënshtrohen dhe të pranojnë vendosjen e një regjimi diktatorial hibrid.

 Ose të ngrihen në revolta masive dhe të pandalshme deri në largimin e këtij regjimi të rrezikshëm që po vjedh pronën publike dhe po boshatis vendin nga shqiptarët”, thotë Islami. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në ““Kaçi i Bardhë” thirrje shqiptarëve: Ngrihuni në revolta masive dhe të pandalshme, rrëzoni regjimin diktatorial të Ramës”

 1. robi says:

  o fytyra me urryer e krahines si te mban toka ,,,,

 2. Berti says:

  O fytyre e poshter, o njeriu me shpirt zi qe ka nxjerre ky vend.Si nuk paske pike turpi e personaliteti.
  Edhe PD ta vuri fshesen mgjse ti dilje ne podiume me dy gishtat lart.Ptuuuu njeri i peshtire e fare e keqe.

 3. AMY says:

  ky eshte kaci i zi, jane tmerresisht xheloz dhe te paafte perballe Rames, dhe nuk dine cfare te bejne dhe te thone, monstruozitete, ky sahanlepires qe nu ka lene parti pa aderuar, dhe ka vjedhur sa ka dashur, nuk ka bere asgje per kete vend, na thote ne njrezve te thjeshte te ngrihemi kunder pushtetit, po me cfare arsye mor njeri i zi stere ! te te vime ty pas, apo pas berishes apo bashes, nje trinom i peshtire per kete popull, ne rastin qe ky njeri i zi ben keto thirrje prokuroria nuk duhet te rrije duarlidhur, ta penalozoj per keto thirrje per lufte, me ke do bej lufte ky njeri, dhe ke ka mbrapa vetes, popullin JO !

 4. ME EMER says:

  .. ti “njeri i shkences”..?!.. beee… e pa mundur ..!

 5. xhulio says:

  Çështë ky fëlliqësirë mor aman, ky që kur ishte deputet nuk paguante energjinë elektrike, ky fërkon duart sa herë luli dhe mona lajmërojnë për rrëzim qeverie, si puna fallxhorit ke filmi “Skëndërbeu”. Kush e njeh kët monstër që qesh dhe qan në një kohë kur flet, do të flisnin për një lloj servili ku pështirosja si mashkull sdo kishte fund. Ky rri rri, ene del nga nji herë, kështu që veni menë,se nuk ha mut kot.

 6. Paqesori says:

  Ler nje tjeter te bej thirrje, sepse nuk e di aresyen qe me detyron te bej te kunderten e asaj qe ti kerkon…dhe nese mund te kesh te drejte !
  Je karte e djegur !

 7. aleko says:

  Akoma gjalle qenka ky legen..Po po erdhi puna qe Shqipetaret degjojne kete lapanjoz hallall e paste..

 8. Shqiptari nga Kosova says:

  Doli ky legeni perseri.?!!!!!

Lini një Përgjigje te Shqiptari nga Kosova Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *