“45 gazetarë të kërcënuar po përgatiten të lënë Shqipërinë, për të marrë azil në SHBA dhe vendet e BE-së”

“Unioni i Gazetarëve të Shqipërisë bëri sot të ditur se mbi 45 gazetarë nga media të ndryshme kanë kërkuar azil ose nënshtetësi të shteteve të tjera, në përpjekje për tu larguar nga vendi prej kërcënimeve që marrin gjatë ushtrimit të detyrës.

Drejtuesi i Unioni të Gazetarëve Shqiptarë, Aleksandër Çipa, thotë se në periudhën 2017-18 janë shtuar më tej gazetarët e kërcënuar në detyrë, që kërkuan azil në vendet e BE-së dhe SHBA për shkak të rreziqeve të punës, dhe shumë të tjerë kërkuar shtetësi në vende të tjera.

“12 gazetarë kanë kërkuar azil në vendet e BE-së dhe SHBA për shkak të rreziqeve të punës, ndërsa 34 të tjerë kanë kërkuar shtetësi në vende të tjera. Pothuajse të gjithë këta kanë plotësuar dosjet me prova dhe dokumenta për kërcënime në detyrë dhe po përgatiten të largohen” – tha zoti Çipa.

Vetëm dy ditë pas sulmit me armë zjarri ndaj gazetares së njohur të kronikës së krimit, Klodiana Lala, një tjetër reporter vendor u kërcënua në Lac, ngjarje për të cilat shprehu shqetësimin e tij edhe Komisioneri për të Drejtën e Informimit dhe Ruajtjen e të Dhënave Personale, Besnik Dervishi.

“Solidarizohem me të dy gazetarët e kërcënuar së fundi dhe me të gjithë gazetarët që dhunohen apo kërcënohen për shkak të detyrës dhe misionit të tyre. Sidomos zonjën Lala kam patur rastin ta njoh dhe vlerësoj kurajon e saj në punën e vështirë të gazetares. Të gjithë duhet të bëjmë përpjekje që këto ngjarje të shmangen e të mos ndodhin” – tha zoti Dervishi.

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë protestoi disa herë për breshërinë e plumbave të hedhura mbi banesën e familjes së gazetares Klodiana Lala.

Zoti Çipa thotë se edhe kjo ngjarje e rëndë për jetën e gazetares dhe familjes së saj rrezikon të mbetet pa zbardhur ashtu si shumë kërcënime të kolegëve të tjerë.

Persona të panjohur sulmuan me armë zjarri në breshëri banesën e prindërve të gazetares së televizionit “News 24”, Klodiana Lala më 30 gusht në periferi të kryeqytetit. Gazetarja Lala tha se dyshonte se sulmi lidhej me punën si gazetare.

Klodiana Lala është një ndër gazetaret më të njohura me përvojë shumëvjecare në mbulimin e kronikës së krimit.

Për sulmin me armë ndaj banesës së prindërve, ku gjendeshin vëllai dhe fëmijët e saj, reaguan me forcë autoritetet politike e shtetërore të vendit si dhe shoqatat e gazetarëve.

Pas kësaj shumë gazetarë shkruan në rrjetet sociale se edhe atyre u kanë ndodhur shumë kërcënime për shkak të detyrës, ndaj edhe jo pak prej tyre po largohen nga vendi.(VOA)

REMOTE_ADDR:[]

54 komente në ““45 gazetarë të kërcënuar po përgatiten të lënë Shqipërinë, për të marrë azil në SHBA dhe vendet e BE-së””

 1. Hosteni says:

  Shpresoj qe te fitojne azilin, ne vendet perkatese. Shqiperia do te kete 45 analfabete me pak.

  1. 444 says:

   Nuk ka Shqiperia me shume se 5 gazetare te tjeret jane rrogtare me meditje qe as sigurimet shendetesore e shoqerore nuk u jane paguar!
   Rasti i asaj Lala-s eshte fryre kot se nuk ka lidhje babai i saj me ate vete kur ajo ka shtepine e saj!

   1. Babale 4 (Skenaret vazhdojne) says:

    Ketu ka dore dobici i Vicidolit dhe Ben Blushkua. Eshte gazetar dhe drejtor ne Top Qener. I ka nxitur se bashke me Zenin qe te bejne kete levizje. Asnjeri prej atyre qe pretendojne se jane kercenuar nuk do te largohet nga Shqiperia dhe nuk kane asnje dosje! Nxirrni dosjet, dhe botojini? Atehere do tju besojme. Perndryshe edhe ky eshte nje maskarallek i organizuarc nga esadistet.

   2. Komentuesi says:

    Kesaj i thone,pirdh te shfryhesh.Nuk u godite shtepia e Klodiana Lales.por e prinderve te saj,ose me mire e vellait te saj.Kjo eshte loje e pd-ke per te pjerdhur mendjet e disa shipetareve injorant,qe hane sapunin per djathe.Pikerisht,ky eshte qellimi i pd-ke,te beje rremuje siç po behet, se disa gazetare duante kerkojne azil jashte.Ky eshte plani djallezor i Berishes dhe Bashes,per te krijuar destabilitet ne vend,dhe per te mos lejuar qeverine te punoi,duke ja bere jeten sa me te veshtire.Por e kane kot se,pd-ke,me keto qe po bene,do ndeshkohet rende nga ligjet e shtetit dhe te kutia e votimit.

  2. Tani says:

   Ne kohen e Saliut gazetaret u lidhen u rrahen dhe u hodhen ne hendeqe ose u qelluan direkt me plumb dhe nuk pati deklarata te tilla. Tani qe z. Rama eshte i bute dhe nuk i kercenon tani keta u versulen sepse dikush ka bere nje plan ti kercenoje ose te bejne fake news. Perse nuk i paraqisni rastet. Ju jeni gazetare dhe keni gazetat. Nxirrini faktet dhe mos na beni theater me Klodianen qe e organizoj te gjithe me Bashen dhe gangsteret e tij. Kjo eshte Babalja e radhes. Asnje shqiptar nuk ndihet i kercenuar vecse po te merret me trafikime apo me krime. Ne te tjeret ndjehemi shume mire. Dhe keshtu u ndjene edhhe 3 milione turiste qe vizituan vendin tone pa asnje incident me te voglin. Kjo eshte kuja e fake news. Keta maskarenj jane blere nga dobici i Vicidolit me parate e ruso-serbeve.

   1. Jani says:

    Meqe ra fjala a ka ardhur pergjigja e ekspertizes se audiopergjimit te Babales?

    Se une deri me sot sdi te kete ardhur, edhe pse Ramushi tha do vije!

    1. Grigor says:

     Sa e dashke Edi Ramen, mor babam!
     I therriske me perkedheli, Ramush. Edhe Saliut keshtu i therrisje kur te gjeti pune? Salush?
     Apo atij i therrisje Berishoviç?
     Të vijme tek pyetja jote. Pergjigjen ta ka dhënë nje komentues tjeter, ne nee shkrim tjeter.
     “Fatmir Xhafa eshte nje plak i lodhur, që pi nje grusht ilaçesh ne mengjes, dhe mbasdite do nje sy gjume, që te kete kellqe per te pire kafen e ores 6pm.”
     Me tre rreshta ta ka dhënë pergjigjen burri i botes. Pergjigjja e ka edhe Agron Xhafen brenda. Prandaj mos kerko expertise sepse do na i pushoje zemra ministrit.

    2. Genci says:

     @Jani kollopani kur te ngordhe mos e qani; Ekspertiza nuk varet nga Rama or tej i grekoqires. Duhet ta beje Prokuroria. Po kush do ta bejne Prokuroretv e plepave qe jane te gjithe te Sali dobicit te Vicidolit?

    3. Kot fare says:

     Ik pyt motren ke shpia,,,te qift ramushi,,

  3. KiKi says:

   dhe me te miret do mbeten si gjithmone ketu, ne Shqiperi

  4. . says:

   Tamam, po pse ka gazetare ne Shqiperi ???????????

 2. return of the saint says:

  Para se ti jepni azil kontrollojini llogarite bankare kane bashkepunuar me politiken

  1. leo says:

   TE PUSHKATOHEN PER TENTATIVE ARRATISJE

   1. Jaho Gjoliku says:

    Ne: “Bukur Leo, ti do t’i pushkatosh.”
    Leo: “Unë? Unë s’e bej dot.”
    Ne: “Epo mbylle mutin e gojes atehere!”

 3. mike says:

  Nuk e dija qe ka kaq gazetare Shqiperia, Te thuash gazetare nuk nenkupton te jesh i punesuar ne media ku shumica jane bajonetat publike te pronareve per interesat e tyre. Megjithate solidarizohem plotesisht me situaten kercenuese ndaj tyre. sa per azilet me mire mos flisni…nje pjese e gazetareve po i sajojne per te fituar strehim politik jashte duke i vene nje damke te zeze vendit. Keshtu eshte dhe rasti i Klodiana Lales. Shiheni pas pak kur te dale me azil ne Angli. Ju unioni i gazetareve mos u beni si shoqata e te persekutuarve ne fillim te viteve 90. kini pak dinjitete dhe respekt per veten dhe profesionin se per vendin nuk presim dicka nga ju. Tung dhe jete te gjate.

  1. E VERTETA says:

   Ore kur eshte kaq mire ketu pse nuk vijne per azil gazetaret anglez?

 4. aleko says:

  Po mire jane vertet gazetare apo hajdutogazeytare qe duan te shpetojne placken e vjedhur…ose ose jane lepuj gazetare qe se njohin fare cfare eshte rrisku I asaj qe bejne , sic ka rrisqe ne cdo aktivitet njerzor , keta duhet te jena ata qe qe edhe nje kone tu dale para dhjesin ne brek…Turp !.. ky eshte niveli I elites sone gazetareske dhe I shoqerise sone te coroditur..

 5. Gazetaruci Digital says:

  Kerkojne azil se vertet jane kercenuar(???!!!) apo “sajojne” histori qe te marrin letrat. Kaq per kete Unionin e pjerdhur te gazetaruceve

 6. Po nxjerin koken ata qe po nxisin krimin dhe luftenxitjen.
  Luftenxitsi kryesor eshte saliu qe cdo dite ben thirrje per armatosje dhe lufte.
  Ne kete vend me shtet muti mund te besh cte duash dhe nuk te denon njeri.

 7. serveti says:

  z.CIPA , NUK E KUPTON MORE ANALFABET , QE:
  _ U SAJUA GODITJA SHTEPISE SE GAZETARES YLL TE GAZETARISE PER TE SJELLE LARGIMIN E GAZETAREVE , QE GAZETARE NUK MUND TI QUASH ….
  NUK DINE TE SHKRUAJNE , KANE HARRUAR GJUHEN SHQIPE,,,,,
  _ JUVE I BENI QEJFIN VEHTES KUR THONI SE JENI AMBASADORE TE FJALES SE LIRE , FJALA JUAJ E LIRE ESHTE NE THONJEZA SE JU SHKRUANI CFARE I INTERESON PRONARIT TE GAZETES DHE PRONARIT I INTERESON ATJE KU E PAGUAJNE ME SHUME , NDERSA PER JU EDHE RROGAT I MERRNI ME MUAJ TE TERA VONESE…….
  _DUAN 45 GAZETARUCE TE KERKOJNE STREHIM POLITIK NE VENDET E BE-se APO NE SHBA , CFARE E DINI JU SE NE ATO VENDE LEKU KORRET ME DRAPER , DO BYTHE TA FITOSH DHE JU QE NU JENI TE ZOTE TE BENI ASGJE DO VDISNI PER TE NGRENE……
  _. JU NUK E KUPTONI QE JU KA MARRE PENG POLITIKA PER INTERESAT E SAJ , JO TUAJAT….
  ATA DUAN PUSHTETIN , JU DO MERRNI ATE TE VETIN……
  FJALA GAZETAR ESHTE FJALE E LARTE , ME VLERA , POR JO PER JU , QE ME LEK FITUAT STUDIMET DHE ME LEK KERKONI TE MBANI VENDIN E PUNES…..
  NE SHQIPERI BABALET VAZHDOJNE……..

 8. Jimi says:

  Filloi fushata e korrje shirrjeve!

 9. duno says:

  SHqiperia e rilindur e Edvinit po zbrazet me shpejtesine e drites . Mire keta gazetare qe mund te shtiren per te perfituar letra , po qindra mijra te tjere , njerez te zakonshem qe marin ruget , edhe ata shtiren? Motoja e sunduesve romak qe skllavit pakesoi buken dhe shtoi drurin eshte bere edhe motoja e Edvin Rames Ky piktor deshtak dhe politikan superdeshtak mesa duket ka si model dy nga perandoret romak me famekeqinj , Neronin dhe Kaligulen . Edhe Neroni e mbante veten si artist , adhuronte teatrin grek shkruante dhe interpretonte edhe vete pjere teatrale mediokre si pikturat e Edvinit , por i famshem u be vetem mbasi dogji Romen , si ky palla jone qe do mbahet mend qe zbrazi Shqiperine dhe po e kthen kete vend si toke te djegur . Ndersa Kaligula per te poshteruar senatin shpalli kalin a vet senator , Edvini mblodhi gjithe kriminelet ujqer , gjithe analfabetet kuaj , gjithe hajdutet hiena dhe i beri deputete , ministra , kryetare bashkishe , per ta posheruar , per ta gjunjezuar , e per ta shkatruar kete SHQIPERI ,e keshtu qofte edhe per keq ti beje vend vetes ne histori.

  1. ILYRIA says:

   Historia e Shqiperise pas komuniste eshte shume e djallezuar Zoti “duno”.
   Per te pare Panoramen , e cila duket sot , viti 2018 , (si ne c`do vend te Botes) duhet te shikosh edhe rrugen qe eshte ndjekur gjithe keto vite pas Komunizmit.
   Llogjika e njeriut normal , ndoshta edhe me kendveshtrime te ndryshme , di te vleresoj ato qe jane arritur (pozivitetin ) , nga krahu tjeter gabimet e thjeshta e te renda ( negativitetin ose miserabilitetin e mendimit / idese) .Llogjika e njeriut normal di te dalloje fatalitetet qe jane realizuar per shkak te injorances politike te demokrateve te oreve te para ( nuk kishin dhe faj sepse Shqiperia per here te pare ndyshoj Rendin Shoqeror) . Llogjika e njeriut normal kupton qe shqipetaret mund ti besh menjehere per vete ( tua marresh edhe Voten ) n.qf se nuk jua merr leket e faturave te Ujit apo Energjise , nuk ju merr Taksat qe duhet te paguajn Bizneset , i le te ndertojne aty ku jau do palla e K…. , jua u hap Depot e Armeve per te vrare njeri – tjetrin ( Fenomen qe vazhdon edhe sot qe shkruajm ) . Llogjika e njeriut normal kupton qe injoranca e atyre qe drejtuan Shtetin i beri te gjithe te rinjte shqipetare te merrnin Diplloma Universitare , i beri te gjithe Juriste e Filozofe duke paguar para kesh ne dore , apo duke i Dipllomuar meqene se ishin militant Partije ( njoh plot raste personalisht ) ,
   E plot e plot te tjera Fakte e problematika , qe vetem pak po ta kthejme koken mbrapa jane si Fantazma qe do e ndjekin Shqiperine edhe per shume kohe.
   Edi Rama po te mos i kishte pasur “te fortet” qe mori pushtetin me 2013 do te ishte edhe sot qe flasim ne OPOZITE sepse Sala e kishte treguar me vepra e Fakte te pakundershtueshme se pa force nuk merret Pushteti.
   Tani po te bej nje pyetje ?
   Kush eshte alternativa sipas teje kur e ke te qarte si drita e Diellit se me Vota te ndershme kurre nuk vjen ne Pushtet ?????
   Pra , per mendimin tim , Sala ishte Profesori i Ekuacionit per ardhjen ne Pushtet ( kriminelet Ujqer , analfabetet kuaj , hajdutet hiena – perdora Metaforat e tua ) dhe Ed Rama pa rrugdalje perdori te njejtin Ekuacion ( por prapeseprape nuk i afrohet fare Sal barbarit dhe per mendimin tim Tradhetarit me te madh qe ka njohur Shqiperia ne 100 – vitet e fundit , per shume arsye qe nuk dua ta zgjas).
   Dhe e fundit , Dita kur shqipetaret nuk do kene probleme te jetojne te qete e me deshire ne vendin e tyre nuk do ta jetosh as ti e as une…………………..ajo Dite , per mendimin tim , do jete afer 200 – vjetorit te pavaresise se Shqiperise……fiks si Historia e gjithe vendeve te perparuara Europiane .
   TUNG

 10. Gaetano says:

  Sa gazetar te ndershem dhe te paperlyer njihen nga populli shumica, megjithate nuk kuptohet pse parlamentmuterit nuk mblidhen te votojne, burgim jo me pak se 20 vjet kush kercenon gazetaret, qytetaret, punonjesit e rendit, mjeksise, arsimit, kedo qe kercenohen nga laparaket.
  Jo me pak se 20 vjet armbajtje pa leje
  Burgim te perjetshem kush kryen vrasje
  Burgim te perjetshem kujdo politikani qe ka vjedhur popullin me te varfer ne Europe
  Dhe ska pse pritet te vij nje enver I dyte, kaq mjafton te kuptohet sa trima bohen prape shqiptaret

 11. Ledio says:

  45 gazetare apo 45 gjobvenes? Kontrollojuni llogarite bankare edhe do mesoni shume per “talentin” e tyre .

 12. Azil koti says:

  Me fakte të fabrikuara,si ai kameramani që u plagos rastësisht më 21 janar, dhe pastaj sajoi një histori terrori, sikur po e përndiqnin për t’i mbyllur gojën etj etj. Nuk dua ta injoroj plagosjen e tij, por ai u plagos jo si gazetar, por siç mund të plagosej apo edhe të vritej çdo qytetar në atë miting proteste (ashtu siç edhe ndodhi). Një i tillë “gazetar” më tregonte se si e kishte fituar azilin, me një “dramë” të instaluar në historinë e një redaksie të djegur me të vërtetë aso kohe. “Po ti nuk ke punuar në atë gazetë” i thashë unë. Por ai ishte “në rregull”: kishte dokumentin si ish-gazetar i asaj gazete.

 13. Eagles says:

  Do te marrin nje mut te hane

 14. On says:

  Mashtrime per azil. Le te rrojne me 800 euro ne muaj dhe shpi sociale mes arabeve

 15. NNP says:

  Ne hesfel vafshin . Mbulon balta balten.

  1. llumi says:

   Do marrin seicili nga nje mut qe ta hane, turp te orkestruar nga politika e poshter e p _ d se

 16. ben says:

  nga syte kembet, rruga sapun, faleminderit shume qe po ikni e po na lini te qete

 17. ME EMER says:

  LE TA PROVOJNE “BOTEN E LIRE “..! … DIKUSH KERKON TE SHPOPULLARIZOJE SHQIPERINE ..!

 18. Tano says:

  Ne gop te semes te ven

 19. rroku says:

  Le te shkojne mbrapa diellit se do shpetojme nga keta plera qe ankohen kot, ne bote vriten gazetare dhe nuk ankohet njeri keta plera qenkan te kercenuar sepse prekin jetet private te njerzve ne hall. Shkofshi ne p… s…. se ska njeri qe ju perkran.

 20. blerta says:

  Ne vendin tone gazetare qe e meritojne kete emer jane me kokra pjesa tjeter eshte llum prandaj sa me pak llum aq me mire. Ne djall shkofshi.

 21. nduja says:

  Shkofshi e mos u kthefshi vetem njani aman mos iki FARI BALIU se asht ma i bukri nga te gjithe…. fytyr kal nuk i them se kali asht ma i bukur….

 22. Kol Tivari says:

  Pjesa me e madhe e gazetareve jane dashnore te pronareve te mediave. Pjesa me e madhe e gazetarve jane pasurue tue ba presion e duke shantazhu biznesmene per t’ju publiku apo mbulu skandale.
  Hahahaaaa!!!
  Gazetar qihet, me fal, quhet Iqim Pyka!?!?!?
  Gazetare qihet,me fal, quhet Klodiana Shala, cfare shalet. Hahahaaa
  Rraca ma e ndyte, shtresa ma e perdale e shoqerise jane keta pedere e lesbien nevojtoresh qe vetqihen gazetare. Me nder e me thane.

 23. DS says:

  thuhet se do u behet testi i qendrueshmerise.
  Dredhesa si kete nuk kane shans ta kalojne, prandaj nxitojne te ikin si viktima per te perfituar buken pa pune. Oh sa mire me qene Shqiptar!!!

 24. Lumi says:

  Le te ikin, vetem And Bushati Jo, ai na duhet.

 25. Igli says:

  Le te ikin sa me pare se coroditen popullin me lajme te fabrikuara sipas interesave te zuzareve

 26. Kol Tivari says:

  “U kap komenti i perseritur…..
  Ne pidh te sat’ame se nuk e kam perseritur komenti.

 27. Roberto says:

  Hajde ,hajde c’na degjojne veshet. Pellcet pushka ne Laknas tek prinderit e Klodjana Lales dhe mire opozita dhe majmunet e tjere por edhe vete Klodjana Lala thote qe e kane me mua???? Ore po [pse kaq budallenj jemi ne?? Ca lidhje kane prinderit kur Klodjana nuk banon aty?? Apo nuk ja gjenin dot shtepine thua?? Po Babalen e harruat?? Ca nuk po beni qe te rrezoni qeverine dhe prap dopjo gjashta ju mbetet ne dore.Tani qenkan gati 45 gazetare te kerkojne azil?? Po ci kini keto mo se late nam. Jo teatri,jo kjo,jo ajo.Ca beni se u bete gazi i botes.

  1. Lexuesi says:

   Le te vine se do ti presin krahapur ,te pastrojn,se ketu s’kane kujt ti servilosen .

 28. Lexuesi says:

  Mire se do te pastrojne vendetku do te vene .Do pastrohet gazetaria si Vetingu I gjyqesorit .

 29. tonia says:

  Keta kloune “gazetare” e kane menduar si nje mundesi per kerkimin e azilit politik paraqitjen e gjendjes se “rrezikeshme” per ta .Ata qe do te gjykojne kerkesat e tyre per “azil”nuk jane aq budallenj qe te pranojne si te vertete nje situate te krijuar nga vete “gazetaret” per te fituar azilin.Sa gazetare jane vrare ne Shqiperi?Ne kete prizem,mendoj se duhen pare te gjithe rastet e “kercenimit”qe jo rralle ndeshen ne shkrimet e ketyre mjeraneve.

 30. Koti says:

  Te gjitha keto gjera qe po ndodhin tani jane tekurdisura nga e “e bukura” opozite shqiptare qe mendon si rruge per te marre pushtetin me menyra babaliane duke mos pasur kauz te veten Turp

 31. Kollodoku says:

  Ju thash para ca diteve. Vetem ne kete menyre merren letrat ne amerike ose ne europe. Ata gazetare jane ,se kan problem te shkruajn artikuj dhe kronika per veten e tyre. Tashi gjeni menyre tjeter per me mor letrat jashte se kte me gazetar te kercenuar e kapen kta te 45. Good luck.

 32. vang says:

  Ne asnje vend te botes nuk ka pa probleme qe lidhen me punen e gazetarit. Ju kujtoj vrasen e gazetares ne nje shtet te vogel te BE para 2 vjetesh.Ne se je gazetar qe do te triumfoje e verteta do ta keshe me te veshtire.Me ben pershtypje sa shume u bene per azil,por te mos mendoje ndonje qe atje ku do shkojne do jene po gazetare dhe kjo ndodh per shume arsye,prandaj le ta mendojne mire.Apo mos valle eshte nje menyre per te ikur nga Shqiperia duke siguruar nje status te te perndjekurit?.Te perpiqemi te rregullojme shtepine tone se kudo uji i detit eshte i kripur.

 33. AGJENTURA RUSE PO VEPRON,,,,BALLKANIT DHE RUSISE, NUK I INTERESON SHQIPERIA NE BE,,,,AGJENTI I VICIDOLIT ME DHEMBET E KRIMBUR,,,PO DEL HAPUR PER LUFTE CIVILE,,,,PO THOTE TE HEDHIN QEVERINE ME CDO KUSHT DHE ME TE GJITHA MJETET,,,,PRA DHE ME ARME,,,,KETA 40 KARUCA-GAZETARE JAN PJESE E LOJES,,,,TI NXIHET FYTYRA SA ME SHUME SHQIPERISE,,,,KETA BEJN MIRE QE IKIN,,, TE FILLOJNE NDONJE PUNE KAMARIER NEPER EVROPE, SE KETU GAZETAR NUK KAN QEN KURRE, VETEM VEGLA NE DUART E PADRONEVE TE TYRE,,,,KU LAJMI FRYHET, BASTARDOHET,SHPIFET, DHE VIHET NE SHERBIM TE POLITIKES,,,, DHE PASTAJ VIJNE CHE KERCENIME NGA PERSONA TE NDRYSHEM,,, SIC ISHTE RASTI I BIZNESMENIT TÈ LACIT,,,,,QE NE SIGURI DI TA LIDHNIN ME BALLEN, XHAFEN, TAHIRIN,APO VELIAJN,,,,GAZETARE QE NUK MBAJNE ASNJE PERGJEGJESI PER ATE QE SHKRUAJN DHE BOTOJNE,,,,,MJAFTON TE BEJ LAJM,,,PERFSHI KETU DH FATKEQESI FAMILJARE,,,,SA ME SHPEJT TE IKIN AQ ME MIRE,JO 40, POR 400APO 500,,,KA ARDHUR KOHA QE KAZANI TE PASTROHET SE PO VJEN ERE E QELBUR,,,,

 34. dritani says:

  Mashtrim ordiner! Gazetari i vertete eshte tribun i vertete. Ata 45 jane gazetare ordinere. S’ma merr mendja qe Perendimi ta haje ate kokerr ulliri!
  ma

 35. xxz says:

  plehra gazetar,ne ferre vafshit

 36. Illyria-Shqiperia says:

  Ka nevoje per seleksionim ky vend. Le te ikin, e mos u kthefshin me. Sikur dhe politikanet te zhdukeshin…!!!

 37. me ne fund says:

  KY esht sihariq , haber i bukur ; po ikin llumi plerat dhe mashtrusit me ne fund nga ky vend , qe kan futur mutin kudo me genjeshtrat dhe mashtrimet e tyre , nuk ka nevoj vendi per gazetar delenxhiler ka nevoj per informacion te vertet e dinjitoz , rruga e mbar fuori kur thot italiani , shporrini. do shpetoj SHQIPERIA , te pakten te terheqin kemben xvarr te shporren dhe analistet dhe te vazhdojn me politikanet avash avash ,te pastrohet ky vend nga kanceri mashtrimit dhe i delenxhive, nga lluùi i vet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *