Artur Zheji: Rama është zënë kaps, opozita po fiton pikë

Artur Zheji ka bërë një shkrim ku thotë se qeveria “Rama” nuk po punon si duhet dhe se opozita po fiton më shumë pik.

Analisti mes të tjerash shkruan se “Ka 5 vjet KM-ja që mbarështron Ministrinë e Arësimit, kujt i hakërrehet që nuk e bëri vetë më parë?
Në kapsllëk të rezultateve, e mbllaçiti edhe Taulanti këtë të librave shkollorë, ndërsa KM-ja, e bëri dy herë të njëjtën mbllaçitje, ndërkohë që njerëzit po vriten si mizat me plumb të nxehtë, pa folur për aksidentet, pa folur për rrugët e munguara, pa folur që nuk ka një nënkalim në hyrje të Tiranës, apo asnjë kilometër hekurudhë dhe asnjë investim për të qenë”

Më poshtë po përcjellim analizën e plotë të Zhejit:

“Sot Kuvendi ishte i shkretë, ndërsa Opozita e sfidonte nga Shkodra, me emra dhe mbiemra kriminelësh dhe keqbërësish që janë miqtë e famshëm të Shumicës së sotme parlamentare dhe qeverisëse.

Shumica sot përfaqsohej nga Gramozi dhe nga Taulanti, që fliste kundër krimit dhe trafikut, duke qënë ende në të freskët të asaj që i ndodhi në Greqi, ca ditë më parë…

Ndërkohë që KM-ja, në një mbledhje të trishtuar sa më ska, u fliste mësuesve të sjellur aty me pahir a me të ndjellur, për suksesin e madh të librave shkollorë që paska shpërndarë falas këtë vit, që Qeveria e tij shpëtimtare.
Pastaj Km-ja, mbllaçiti ca fjalë të rrëmujshme që tekstet e librave shkollorë, janë këtë viti më të mirë dhe më të saktë se kishin qenë më parë skandalozë…

Ka 5 vjet KM-ja që mbarështron Ministrinë e Arësimit, kujt i hakërrehet që nuk e bëri vetë më parë?
Në kapsllëk të rezultateve, e mbllaçiti edhe Taulanti këtë të librave shkollorë, ndërsa KM-ja, e bëri dy herë të njëjtën mbllaçitje, ndërkohë që njerëzit po vriten si mizat me plumb të nxehtë, pa folur për aksidentet, pa folur për rrugët e munguara, pa folur që nuk ka një nënkalim në hyrje të Tiranës, apo asnjë kilometër hekurudhë dhe asnjë investim për të qenë.

Dhe lista e mosbërjeve është shumë e gjatë, ndërsa mospërmbajtja e krimit të organizuar, në ndëshkime dhe larje hesapesh, është shpërthyese dhe terrorizuese, nga Shkodra deri në Vlorë.

Si vazhdon më tej kjo punë, as vetë KM-ja nuk e di ta shthurrë, lojën e rrezikshme me njerëz të rrezikshëm dhe të papërgjegjshëm, që ka vetëthurur. Me iluzionin se mund të zbusë edhe ujqit, që ata të hanë edhe nga dora e tij, i ka mësuar ata të harbohen sit ë plotëfuqishëm.

Por ujku nuk ngopet me gjak, barinjtë rrëfenjë se kur ujku, bandit apo oligark qoftë, kur ujku pra, bie në kopenë e dhënve dhe e zë gjaku, mbyt 100 kokë dhe merr me vete vetëm 1.

Se po të përllogarisësh pasurinë e ujqërve tanë, banditë apo oligarkë qofshin, kanë sot aq para e prona, sa të hanë e të plasin së ngrëni, e të jetojnë në lluks, për dhjetë breza, por përsëri etja e parasë, si etja e gjakut për vampirët u zhurit ende shpirtin.

KM-ja, nuk e fsheh ankthin dhe shqetësimin, po i ka mbetur në dorë vetëm të vrasë mizat e kufomave të krimit dhe të na rrëfejë kapsllëkun e vet, duke mbllaçitur fraza pa shprehje për librat e fillores, sikur të kish çliruar për së dyti Shqipërinë…”, shkruan Zheji. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Artur Zheji: Rama është zënë kaps, opozita po fiton pikë”

 1. Akoma ktu ky legeni.
  Ky na premtoi se do ikte nga Shqiperia.

  1. Pantera says:

   Ku do veje ?? E kujt i hyn ne pune nje llapaqen i rendomte ?? Ketu ka vlera , gam gam gam si qen i vrare……..

  2. artur says:

   Ky mund te jete legeni me i madh ne bote por keto qe thote jane te verteta.Shume dakort qe qeveria e sotme eshte me e mire se ato te meparshmet por lufta kunder krimit dhe korrupsionit eshte ne te njejtin nivel si me pare sepse mungon vullneti politik ose deshira per ti goditur.Nuk mund ta kuptoj se si mund te mbash ne radhet e PS-se akoma nje debutet qe bashkepunon me nje ish te denuar per trafik droge dhe organizate kriminale.Ne cdo vend normal te botes ai do te ishte zhdukur nga skena politike.

 2. muzhiku says:

  Please cfare po shkruan o kok shinik, ti nuk po e shikon qe opozita sot per sot ka arritur nivelin me te ulet aq sa ne shume qarqe pothuajse nuk egziston fare and ti po thua ajo po fiton pike.

 3. OPARAKU says:

  TURO flet nga goja apo nga b>>>> apo ate ke goje ti ?

  1. Bureto says:

   Jo vetëm gojën po shihi dhe fytyrën se ajo tregon më shumë se çdo koment. Nxin nga mllefi dhe urrejtja. Mos o Zot, që ndonjë ditë të plasë dhe vreri, aq i shumtë brenda tij, të na helmojë dynjanë. Të ishte vetëm ai,gjysma e së jeqes, por jo, ka dhe ca sivëllezër (të ngjajshëm).

 4. Yllilulit says:

  Lexova vetem titullin se shkrimi as qe ia vlen ta harxhosh kohen dhe mund te them vetem kaq. Ca si zheji e shohin yllin e bashes ne rritje. Hajde yll hajde

 5. Kali says:

  Po fiton monika buçen dhe lule babalen o kar o zhej.

 6. xx says:

  ngrija pak moralin opozites se kane nevoje ndersa ti se ke per gje te lepishe nga inati i Rames

 7. Ndaj te njejtin mendim me Yllilulit! Nuk e lexoj me zhejin,precin,andet,shkullon,tosin apo fletushken e sales citynews! Te roje medioriteti dhe mercenaret!

 8. Naim Frasheri says:

  Turo ti man ere te Qelbur ,shko Lahu Pis ,Të shkerdhefte Grun ene Gocen Rama ty more Mjekerr Qelburi.

 9. Xxxx says:

  NGA FOTO DUKET SE JE ZON TI KAPS O TURO,,,KU E KE BO FOTON NE HALE,,,,

 10. Loku says:

  Mir Rama eshte zene kaps po ti mor bq te eshte shqyer bytha aq sa nuk do rrish dot ulur!?

 11. Lani says:

  Legeni i ilir hajdutit fole ti

 12. Miku i Turit says:

  Mero, mos e pago kete dordolec per keto budallalleqe qe shkruan se tere leket qe mer i hatxhon ne kumar dhe me kurva.

 13. alphade says:

  Nje gazetar trap qe s’e ka haberin fare se c’ndodh ne Shqiperi ?!
  Ky gazetar i jepet “pruresit me te pare” ,atij ose atyre qe e blejne
  me shtrenjt.
  Ptfuuuuuuuu race e ndyre ….!!!

 14. Vasiliki says:

  Eshte zene kaps Edi Rama ?!
  Po shko more dhe nxirja ti m**** nga by*** haje dhe……. prit ta tretesh mire e mire se mos mbytesh dhe……. e ke vendin qe do.

  Do hysh ne histori si njeriu qe hengri m** dhe ne fund…. plasi se nuk fitoi gje perveç disa kv dhe persiper!

 15. Ju Rilindoqorret degjoni vetem Sharlatanin Piktor, se jeni o xhahil- kriminela o zgjebsa- çirake me pagese , mjer ju e fëmijët tua, o Kellira!
  Nji pytje kom une: ky KMja. Cipllaku Kanabist qe u ka bo si Lymi Tutit, a oshte mo I modh a mo I vogel se enverhoxha, si kriminel, e kam fjalen, Jo si b.q. Parasysh qe I nipi hoxhes eshte vec nji kapter ne rrjetin e Xibrakes, se Shef oosht olsirama, ne kembe te Vizionarit Botnor.
  Flndr. paraprakisht per xhevapin.

 16. Cuku says:

  Meqe e ke kuptuar qe Rama eshte zene kaps o Zhele Mulla Omar shko lepija pak bycen ti qe te lirohet nga kapslleku,se ti me lepirje bythesh jeton,,

 17. naimi says:

  Aman o popull, se mos i bie nje qime liderit. Se e kemi edhe punemadh e fjalepak, gjithe diten ne facebook. I turreni kujtdo qe e kritikon sikur e keqja te jene ata.

 18. Alidemsi vjeter says:

  Me te vertete qe eshte KAPS mor mik, por eshte Kaps me nje MUT si puna jote qe ngjitesh gjithandej qe te mos dalesh dhe te qelbesh dynjane …

 19. Shqip says:

  Hajde komente hajde nqs jane pas po kaq persona te vertet , eshte e trishtueshme

 20. Berti says:

  Nje bixhozçi profesionist dhe genjeshtar funksional.

  1. Ti me shoket tuaj i shkatrruat hekurudhat tur ooo.

 21. Ilir says:

  Shqip. Mulla omari keshtu i do komentet. E ke pare ne tv qe vetem peshtym nxjerr nga goja se fjalet nuk i dukem. Mos u merakos per komentet po per keta analiste leshi

 22. Konica USA says:

  Vallahi Zhej mire e ke,do ngrefur pak morali opozites se i eshte shkrehur fare,tani mision i pamundur eshte,po ti nuk bene keq qe e provon,nuk i dihet,dhe laraska kete pune bente, rrinte mbas demit se mbase i binin koqet qe ti hante.

 23. lume says:

  MOS E SHANI JU LEGENA KOMENTUES ,,,zheji eshte teper I sakte dhe I vertete,,,,,ajo shprehja te vrase mizat mbi kufomat eshte perle fare,,,…./////bravo zheji…..,////

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *