Basha me strukturat e PD në Shkodër: “nën armë” kundër qeverisë, aksion radikal me “formacione” të vogla…

Kryedemokrati Basha kërkon të nxisë një revolt anti-qeveri në Shkodër, bastionin e saj ende në këmbë, pasi PS-ja e Ramës ende nuk ka mundur dot t’ja marrë bashkinë, por që e ka “bast jete” për zgjedhjet e afërta vendore.

Nga ana tjetër, situata e krimit në qytetin verior, po konvertohet në “lëndë të parë” politike për opozitën. Nga Shkodra, Basha porositi strukturat demokrate që të mobilizojnë njerëzit kundër qeverisë.

“Ajo që ka rëndësi, është shkalla e mobilizimit me të cilën ne si PD, në nivelin e lagjeve, blloqeve, shtëpive e fshatrave, do të mund t’i përgjigjemi thirrjes për një aksion radikal politik, që të ketë synim largimin e këtij kryeministri dhe të kësaj qeverie. 

Që nga ky moment, që kur të ndahemi prej ketij takimi, puna duhet të nisë derë me derë me njerëzit. Sot rrugë tjetër përveç përballjes nuk ka”, u tha Basha vartësve të tij në Shkodër.

Ky është dhe një test i brendshëm për të, se sa do mundet ta bëjë për vete një elektorat “të zemëruar” nga largimi prej tij i znj. Topalli.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Basha me strukturat e PD në Shkodër: “nën armë” kundër qeverisë, aksion radikal me “formacione” të vogla…”

 1. ce says:

  Mbylleni një ore e me pare tek 17-ta se këtij i luajtur tepeleku….

  1. Kapiteni Tenkesh says:

   Vetem kjo rruge ju ka ngelur per te shperuar koken dhe doni te digjni vendin. Merrni armet! Nje aresye me shume per tju rrasur ne burg per tere jeten. Jo, jo Lulzim Bashici ti vetem do perfundosh ne burg. Ne te tjeret e pelqejme kete qeveri. Jemi 1 milion qe i kemi dhene voten kesaj qeverie dhe sguxon njeri ta permbyse me revoulucione all-shkodrance te 1947 ku shumica u varen ne litar. Pjesa tjeter u kalb ne burg. Guxoni te ngrini koke me arme dhe do ta shikoni pergjigjen e duhur! E pate ne 1997 se kush e pesoj. Por kjo eshte ajo me e mira qe dini te beni. Po perpiqeni me te gjitha te ndaloni hapjen e negociatave dhe perfundimin e vetingut. Era e burgut po ju vjen. Nuk te vjen njeri mbrapa Lule. Jeni si ai i mbyturi qe do te kapet pas barit per te shpetuarc koken. Njerezit ndjehen mire. Krimi ka lulezuar ne kohen tuaj ndersa Edi Rama e beri sus. Po ju vijne ne ndihme parate e Rusise e Serbise, por nuk ka rob kurve qe do tju shpetoje nga ndeshkimi popullor.

  2. M A R K O says:

   Pirdh se lirohesh Lulaq Shalengjitur.

 2. Vaslilesheli says:

  Do te çohen shkodranet,do te marrin rruget e protestes.Ne balle te tyre Luli.Do tu sjelle paqe,pune,stabilitet.
  Enderr e bukur per kedo.
  Varferia do te zhduket.Nuk do te hame me luge ari,po lugen do ta kemi te madhe e pjaten sa deti.Oh sa bukur!
  Ne darke Edi therret Lulin.I ben premtime.Lulit i pelqen.
  Braktis shkodranet e shqiptaret .Nuk ka faj .I thone 13 miliine euro.
  Popull prit levizjen e rradhes…
  Fundi i filmit

 3. Jimi says:

  Vetingu te ben hatane!?

 4. Berti says:

  Ku eshte prokuroria ? Arta Marku zgjohu.Çdo dite po behen 2 3 thirje per dhune e permbysje te pushtetit me dhune e keto politikane nuk therriten ne prokurori? Prisni te plase e masanej…..
  Zgjohu nga gjumi letargjik Arta Marku.

 5. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit says:

  nuk do te jene shkodranet,por shkodreqet,”‘syri i keq” i shkodres.ma perkthen njeri ne italisht fjalen syri i keq?

 6. Milan says:

  O Edo futja para se ta fusin se politika keshtu e ka

 7. ganiu says:

  JE SHUME I KORRUPTUAR SI TI DHE E GJITHE KUPOLA JUAJ E PD,,,,,NUK NGRIHET NJERI KUR JU JENI NE KRYE,,,,,SEPSE NUK KENI MORAL,,,,,GJENI NJEREZ TE TJERE TE PASTER ,,,ME MORAL,,,ME CV TE PASTER,,,TE PAKORRUPTUAR,,,,JU JENI SIMBOLE TE KORRUPSIONIT,,,PROBLEME KA SHUME POR JU NUK JENI ALTERNATIVE,,,,JU JENI QENEF ,,,,,PERKTHIMI=HALE,,,////

 8. Sit back and relaks■●▪ says:

  ja e more pushtetin, what’s next lind pyetja? ata njerez qe mobilizon duan te dine cfare vjen mbrapa, njerezit qe jane te punesuar ne administrate duan te dine se ci pret nqs pd vjen ne pushtet, pensionistet, te rinjte e papune, biznesmenet po ashtu. Ja iku Rama, po pastaj?! Po nuk shfaqe vizion dhe lidership nuk te vjen njeri mbrapa, e deri me sot nuk ke as njeren e as tjetren per te mos thene qe dhe ti me vesin e abuzimit me parane publike ke marredhenie te ngushta. mut ai mut ti muter ata qe ju vune.

 9. Sit back and relaks■●▪ says:

  ja e more pushtetin, what’s next lind pyetja? ata njerez qe mobilizon duan te dine cfare vjen mbrapa, njerezit qe jane te punesuar ne administrate duan te dine se ci pret nqs pd vjen ne pushtet, pensionistet, te rinjte e papune, biznesmenet po ashtu. Ja iku Rama, po pastaj?! Po nuk shfaqe vizion dhe lidership nuk te vjen njeri mbrapa, e deri me sot nuk ke as njeren e as tjetren per te mos thene qe dhe ti me vesin e abuzimit me parane publike ke marredhenie te ngushta. mut ai mut ti muter ata qe ju vune..

 10. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  SALI LUL BERISHA+ … NE HAGE!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Sali Berisha e Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga!
  Sali Berisha ne Hage !
  Sot ! Neser eshte kurre!
  Cfare pret Arta Marku !?
  Pse nuk zbaton ligjin kunder krimeve ne flagrance te ketyre vrasesve seriale !?

 11. Roberto says:

  Po nxirri ato grupet militare qe i hedh ne rruge sa here te duhen per trazira por kam frike se edhe ata do te lene ne balte pasi nuk ka me se kush i mbron. Ketej bertisni kapeni hajdutin nga ana tjeter beni kerdine. NUk besoj se ka akoma budallenj qe nuk e kuptojne se ju jeni konfliktuale dhe kerkoni ta beni popullin te pa kenaqur per interesat tuaja te ndyra. Jeni te marre fund.Ulni koken dhe mos nderseni bandat tuaja kriminale.Mos sajoni konflikte dhe incidente sepse do ju bien ne koke kuptuat??

 12. kalciani says:

  Merr batalionin Azem Hajdari dhe parkoje ne Shkoder,me siguri do kesh suksese!

 13. fatjon says:

  Luli beb thirrje popullit ne revolta dhe vellavrasje,mjafton qe ai dhe disa shoke te tjere si; Saliu,Flamuri,Nardi ,Dashi,Paloka ,Imami,etj te vazhdojne te jene deputete e qeveritere. Sikur nuk i kemi provuar?!!!

 14. vang says:

  Po kopjon taktikat e Skenderbeut ”lufte me formacione te vogla”.Eshte strateg i madh.

 15. Santa Quaranta says:

  Psh grupin e Kirasit e kryeson Fatmir Arifi se asht i stervitun per lufte guerrile!! Per koincidence Kirasi eshte nje lagje e Shkodres qe zyrtarisht eshte emertuar Lagjja Guerrile!!

 16. AMY says:

  KY DUHET FUTUR NE BURG, pROKURORIA CFARE PRET, KUR BEHET THIRRJE PER ARME DHE LUFTE ?

 17. Arjan says:

  Akoma PD me kete fytyre ,do thote ndonjeri ke te vendosim thuthuqin apo tritanin apo mul nevrikun salianjin ,jane mbledhur bashke plehrat me donkishotin Sali.Dhe rri ne kryeministri rahmuti per vite me rradhe pret populli qe te ndryshoj Po nga kush nga ujqerit politikane qe slane gje pa vjedhur .

Lini një Përgjigje te M A R K O Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *