Ervini i Bashës: Po e kaloi Rama ligjin për Teatrin, do plasë përplasja civile dhe do marrim qeverinë

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ishte i ftuar i ditës së sotme në emisionin e drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja, “Top Talk”, ku ndër të tjera foli edhe për aksionin e opozitës në vazhdim pas mbledhjes së një dite më parë në qytetin e Shkodrës, por edhe për çështjen e “Teatrit”.

Ai u pyet nga gazetari Denis Dyrnjaja se çfarë do të bëjë opozita nëse do të shkelej vija e kuqe në lidhje me çështjen e teatrit, ashtu si ata e kanë quajtur, dhe Salianji tha se vendi mund të shkojë edhe në revolta.

“Nuk bëhet fjalë vetëm për shembjen e Teatrit.

Ky është vetëm njëri prej debateve, por pjesa më e rëndësishme është qëndrimi i PS nëpërmjet ligjit “Fusha” do të vjedhë më shumë se 200 milionë euro vetëm me kullat pas Teatrit.

Nëse legjitimohet vjedhja duke qenë se ne sot jemi pa Gjykatë Kushtetuese.

Një filtër që ishte presidenti e rrëzuan.

Nëse kalohen të gjitha këto, shembet Teatrit, atëherë ndodh përplasje dhe konflikti civil.

Qytetarët do të marrin në dorë sovranitetin e tyre.

Nuk do të lejojnë që Edi Rama të kthehet në monark absolut të vendit”, tha Salianji.

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Ervini i Bashës: Po e kaloi Rama ligjin për Teatrin, do plasë përplasja civile dhe do marrim qeverinë”

 1. uskania says:

  Ore Legen, me dhunë merret pushteti? Gridën si e ç.ti, me përdhunim? Kokëmatare!

  1. Zorro says:

   A ka prokurori ne Shqiperi qe ta marre kete plehre si te pandehur per thirrje per kryengritje te armatosur?
   Po Rama cfare beb,apo pret qe t’i vene flaken Tiranes?
   Berisha nuk ka shprese me se burgun e ka hak,prandaj rremuja e shpeton!

  2. M A R K O says:

   Ja pra “figura te tilla jane per Kombin”. Keta na udheheqin me Grida Sumen….. o nenen ku ta kesh more Sali hale.

  3. prizem says:

   Po ky PeDe eshte apo revolucionar anrkast?

 2. Shoku says:

  ha…ha…ha… do plasi lufta civile per nje ndertese teatri qebesire! Kaq naiv je ,mor qyqar ? Do vriten njerezit per nje kasolle eju do beni qef ha,,,ha,,,, ha… sa injorant qe jane ! Po e tregoni veten qe jeni kriminela te ketij vendi….

 3. Germicoku says:

  Komenti i fotos :
  Deputeti : A thua te kete me shume tru se une ky peshku ?

 4. H says:

  Po ore kokëloqe , Po .

 5. xx says:

  Mos more zoteri.Po si na qenka monarku,si EDI?//Shkoni ne prokurori.Aty do duket se pretendim qe keni ju dhe keshtu do te bindemi edhe ne qe se besojme,Por qe te destabilizoni vendin sepse doni ne kete menyre te merrni pushtetin,kjo eshte e pa drejte.Te na haje mortja me mire po qe se do jeshe edhe ti ne qeveri (kur te vije PD).Te kame degjuar shume here ne diskutime dhe intervista.Menyra se si argumenton,diskuton apo i kundervihesh bashkebiseduesit tregon per nje njeri precipitues,pa ide,kapje pas vogelimave derisa ai qe te degjon peson zhgenjim te madh.Politika nuk eshte nje agjitacion i momentit por nje propagande e thelle dhe ti djalosh te genjen mendja se populli eshte si nje grup vajzash tek te 16-tat qe po u teheq vemendjen nje 18 vjecar.Pa dashur te prononcohem per z.Gjinushi ,kondra me te tregoi se sa i vogel dhe qesharak je,Ishe vertet per tu meshiruar.Kete rast e pemenda per ilustrim por te gjitha bisedat ashtu i ke, boshe ,mbuluar me ca fraza qe nuk kane asnje vlere.

 6. balliu says:

  Hajde bole jahde. Mjer PD ne dore te kujt ka rene, nje perversi me video erotike ne parlament.

 7. Martini says:

  Nuk e di jane lajmeruar sektoret ANTITEROR.U shtuan zhume keta bishat Basha.Vasili.Balliu tashti edhe ky Agai i Devollit.Qeshni ju po nuk i njihni sa te prape jane.Me keta neper kembe.eshte bere per tu larguar nga shqiperia.

 8. Vlonjati says:

  ..kur ishim ne shkolle nje dite i thashe salijanit te fuste doren ne xhepin tim ( ku xhepin e kisha te grisur) qe te me merte ca leke se i kisha duart e zena dhe salijani e futi doren dhe kapi peshkun tim te madh. Qe nga ajo dite se leshon peshkun nga goja prandsj dhe grida duma i tha ik qiu or pederast i lgdb.

 9. Franci says:

  Me kete deklarate te marrjes se pushtetit me dhune perse nuk e arrestojne kete pederastin ? Ku eshte kryeprokurorja ?
  Apo dhe kjo po i fut nje gjume te thelle si Llalla?

 10. USA says:

  ATE QE KE NE DORE FUTJA SATEME OSE SAT MOTRE ROBQIR I LULUSHIT

 11. rroku says:

  Kete plasja GD se gje tjeter ty nuk te punon….

 12. turitanga says:

  Po mer pederast, se nuk kan pune tjeter shqiptaret dhe do bojn lufte per teatrin
  Ik mer rrac gabelsh mer njeri kurv me ate surrat si suma e tit vasilit ptuuu

 13. Toni says:

  Me qe e dashke shume qeverin mere,ne po te marin grun e motren.

 14. Daja says:

  Mos e Shani eshte simpatik po’ komplet budalla

 15. kasem gahinji says:

  nje gje nuk kuptoj:-i mund te jete pjese e trashegimise kulturore nje ndertese pupliti,teresisht e amortizuar,te ciles edhe vete ndertuesi i dha garanci 15 vjet.o ju artiste,o ju politikane ,a nuk mesuat ndonje gje nga ura e gjenoves?mos harroni j,o popull.tragjedite duhen parandaluar ne kohe.poltikanet nuk e kane er gje qe pasi ndodh tragjedia,te harrojne ato qe thone para tragjedise.rasti eshte i fresket.para dy vitesh ishte gati nderhyrja e pare per te lehtesuar kalimet mbi ure.pepe grillo,udheheqesi i 5 yjeve ,ne miting elektoral deklaroi se nderhyrja per per te lehtesuar kalimi,duke ndertuar nje segment te ri autostrade ,ishte shperdorim taksash,nuk ka nevoje sepse ura morandi sic rrojti 60 vjet,do te rroje dhe 200 vjet.projekti u pengua,pas 2 vitesh ura u shemb,u vrane dhe u plagosen njerez ,dhe pepe grillo shprehu ngushellimet e thella..pepe grillo eshte artist i skenes teatrale dhe komik,si keta artistet tane .me siguri edhe keta do te shprehin ngushellimet ne se u ndodh gje spektatoreve.

 16. salihanji modelosti i tangave te bana vokshit says:

  o sahleanj o bythlepires i albana vokshit
  a ke pa na i her teater ne jeten tate ti bthq lulishtesh

 17. Bardhi Tolabi says:

  As me thua o PeDe, per cilin popullit ben fjale?
  Me sa di une e mbi 1 million si une,me te drejte’ vote,se bashke me femijet behemi me shume,e kemi marre “sovranitetin” me 25 Qershor 2017 Ti per sovranitetin e Saliut dhe te Lulit e kompani ben fjale?
  Ta them Une per ta:
  Sovraniteti i tyre eshte i garantuar,Brenda hekurave te burgut….

 18. Lennard says:

  Ky Herif nuk ngopet dot nga Gridushka.kete e sjell ne vehte Nje Hu me Gunga Nga Pas.Yp Xhixhi .kete do Celulari Kari-Zmatik

 19. banali says:

  Prokuroria duhet ta arrestoje menjehere kete person per kercenimin qe i ben popullit shqiptar, ndryshe flaka ti dale ne maje atij vendi. Me babalen e filluan dhe prokuroria e gjykatat vazhdojne te tallen, nuk arrestojne as Lulezimin , as Alibeun me çingiet, as Bardhin minister muti qe e sajoi te gjithe babalen. Po ç’po behet, duhet qe njerezit te rrembejne armet? Do i arrestoni apo jo keta kriminela?!

 20. MAKS VELO says:

  Lere teatrin edi rama mos luaj me ndnjenjat e tiranes,,,, se do ti qijme turinjte shkerdhate e tiranes….//////

Lini një Përgjigje te Daja Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *