Faqja italiane: Shqipëria ndër destinacionet më të mira për pushimet e shtatorit

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Faqja italiane në internet “Easy Viaggio” që i dedikohet udhëtimeve rendit Shqipërinë në pesë destinacionet më të mira për atë grup turistësh që preferojnë të kalojnë pushimet në shtator duke e barazuar me ishujt Kanarie, me Sicilinë, Greqinë dhe Egjiptin.

“Deti i pashembullt i Shqipërisë”, është përkufizimi që përdor “Easy Viaggio”, raporton ata.

Gjithnjë e më lartë në klasifikimet e destinacioneve që zgjidhen për të kaluar pushimet, Shqipëria po bëhet shumë shpejt një “Kroaci” e re, falë qytezave të saj të pasura me histori dhe gati 500 kilometra vijë bregdetare që e bëjnë një destinacion bregdetar shumë të pëlqyer. Mbi të gjitha në shtator, kur nuk ka shumë pushues dhe klima mesdhetare bëhet më e butë.

Për ata që duan krejtësisht detin për vete më mirë të zbresin në jug të vendit, ku plazhet e Dhërmiut, Drimadhesit, Palasës dhe Gjipesë janë disa prej bukurive natyrore  që ende nuk janë shënjestruar nga turizmi masiv.

Por, nëse preferoni pak më shumë jetë nate, Saranda është vendi i duhur, e mbushur me bare, klube dhe diskoteka. Ajo ndodhet pranë Ksamilit, një zonë bregdetare e mrekullueshme me plazhe njësoj si ato të Greqisë, që frekuentohet shumë nga italianët. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “Faqja italiane: Shqipëria ndër destinacionet më të mira për pushimet e shtatorit”

  1. Timonieri says:

    ,500kilometra vije detare shkrimin e ardhshem do te te bohet 600 kilometra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *