Izet Haxhia rrezikon edhe 6 muaj burg po përdori telefonin

E dashura e Izet Haxhiaj shkruan se atij i kanë ndaluar telefonin dhe i kanë thënë se do ta dënojnë me 6 muaj.

Postimi i saj

Lajmi me i fundit e me skandalozi:Avokati i Izet Haxhia paraqitet ne burg me urgjence, nuk takon klientin e tij, por shefat e burgut dhe Izetit i behet me dije ky urdher:

Ndalim TOTAL i bisedave telefonike apo takimeve me cdo media apo gazetar! Nese ky urdher thyhet nga Haxhia, do denohet me 3-6 muaj mos pasje te drejte komunikimi telefonik me asnje( duke ditur qe une operohem ne dt 11 dhe Izeti do jete i shqetesuar sa te marre ne tel mbas operacionit)

Ketu kane arritur..!

“Kur triumfon e keqja, te jesh i mundur eshte nje nder!”

~ Mino Maccari

Por a do pranojme ne si popull, si nje shumice e heshtur deri tani, te jemi te nderuar nga humbja, meqe e keqja ka triunfuar prej vitesh ,ne kete vendin tone te vogel? Shumica qe hesht, me ju e kam! Me veten time e kam! Me shoket e mi artiste e gazetare e intelektuale e kam! Me ne qe heshtim e bejme ndonje ciu-ciu, kur na vjen ne maje te hundes..

A ju kujtohet se cfare force patem kur shembem diktaturen, kur ishim lidhur te gjithe si nje zinxhir i pashkepuetshem nga asgje? U perdorem keq, u tradhetuam, u shkelem me kembe, u vrame mbrapa kraheve,por forcen tone e treguam, ama! Se cfare mund te beje nje popull kur bashkohet! Kunder padrejtesise, kunder korrupsionit, kunder ketyre barkdhjamurve me buken e femijeve tane!

Dilni ne rruge, ulerini, bertisni, mos u tundni sa t ju tunden dhembe e dhemballe ketyre te pabeseve!
Une , personalisht, sapo te mbaroj operacionin( e nese dale e gjalle) do te jem e para..! Mjaft eshte mjaft!
Asnje parti , asnje force politike, nuk do te na bashkohet e s do na mbeshtese…. sepse ata jane bashke!Bashke jane edhe me “miq “te shitur”, edhe me pseudo- te aferm..!

Le te behemi edhe ne BASHKE!!!

E le te perdorim forcen tone te shpirtit, duke menduar per jetet tona, te prinderve tane te lene ne harresen e mykyr te nje jete qe j u shkoi kot, te femijeve tane, qe s do te na e falin kete indiference fatale! Stop!!

Çohu! Ti! Edhe ti! Edhe ju atje..!

Edhe une! Jo per Izetin…!

Per Shqiperine!

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Izet Haxhia rrezikon edhe 6 muaj burg po përdori telefonin”

  1. Niku says:

    MESAZH KUPTIMPLOTE QE I DREJTOHET. .PO KUJT, TE TREDHURVE NGA POLITIKA! SA PER NGRITJEN DHE BASHKIMIN NE VITIN 1990 KE TE DREJTE POR FATKEQESISHT SESHTE SE U NGRITEM POR NA NGRITEN ATA QE TRASHEGUAN PUSHTETIN E RAMIZ ALISE DHE ENVER HOXHES ME NDIHMEN E AMERIKANEVE DHE EUROPIANEVE. SE NE SI POPULL JEMI SHKEMB GRANITI DHE NUK LUAJME NGA VENDI. KESHTU QE AS MOS SHPRESO QE THIRRJA JOTE TE BJERE NE VESH TE SHQIPOVE.

  2. Klea says:

    😂😂😂 Izeti ooo iii shkreti erdh per te futur Berishen ne burg dhe tani do haje tollumben prap. Edhe ti moj dashuria e Izetit bjonde do jesh perserisa ben kto lloj deklaratash. Sta ka spjeguar Izeti se ne kete bote mund te behesh hasem me kedo por jo me Berishen???!!!!

Lini një Përgjigje te Niku Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *