Kriza ekonomike në Turqi dhe investimet e saj në Ballkan

Kriza e monedhës turke ka nxitur diskutime rreth qëndrueshmërisë së investimeve të Ankarasë në Ballkanin Perëndimor, ku Turqia po bën përpjekje për të shtuar ndikimin në konkurrencë me Bashkimin Evropian që po përballet me probleme të brendshme, si dhe me Kinën e Rusinë.

Që nga viti 2002, investimet turke në Ballkan kanë arritur në 3 miliardë dollarë dhe Turqia është ndër 10 partnerët më të mëdhenj tregtarë për Serbinë dhe ndër tre të parët për Kosovën.

 

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Kriza ekonomike në Turqi dhe investimet e saj në Ballkan”

 1. Janullatos says:

  Ju grisen breket Erdoganit🤮

  1. trimi says:

   Ti rruani trapin ju plerat e sal ram sheqere birishes dhe ilir florinit. Turqia ka qene perandori dhe e tille do te jete. Edhe kur te shajne fyejne dhe perdhunojne ju pjesa me e nyte e shqiptareve heshtni, edhe kur te ndihmojne perseri heshtni, ndaj na ka mallkuar zoti.

   1. kurdistani says:

    bëni një herë adn e shqiptarve dhe turqëve

 2. pompisti says:

  ADN-ja e shqiptareve, turqeve dhe gjermaneve eshte e paster arjane.

 3. Niku says:

  Ska problem se dhe po iku turku kane per te ngrene “minaren” si shqiptaret edhe boshnjaket…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *