LSI, thirrje qytetarëve: Refuzoni pagesën e “Rrugës së Kombit”, është vjedhje

Lëvizja Socialiste për Integrim iu ka bërë thirrje shqiptarëve, që most a paguajnë taksën për të kaluar në “Rrugën e Kombit”.

Petrit Vasili thotë në emër të LSI-së, se kjo taksë është një vjedhje e turpshme.

“Qytetarë, refuzojeni pagesën e Rrugës së Kombit se është vjedhje.

Kryeministri per vete shkon ne shtepi ne SURREL pa paguar asnje lek,ndersa kukesianet e varfer duhet te paguajne lekun e fundit per te hyre ne shtepi.

Qeveria hajdute kerkon serish qe te filloje pagesa te Rruga e Kombit,qe me parate e qytetareve te mbushe xhepat e saj dhe te oligarkeve.

Pasi i beri leket rrush e kumbulla per vetura luksoze,ëc e zyra per qejf te saj tani do qe t’ju rjepe leket qytetareve te varfer.

Qytetaret paguajne qindra milion euro per rruget ndaj dhe karburantin e kane shqepur me taksa dhe eshte me cmimin me te tmerrshem ne Europe krahasuar me pagat e mjerueshme te shqiptareve.

Qytetarë, refuzojeni pagesën e Rrugës së Kombit se është vjedhje e turpshme”, shkruan Vasili.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “LSI, thirrje qytetarëve: Refuzoni pagesën e “Rrugës së Kombit”, është vjedhje”

 1. Igli says:

  Po ti moj baxhelle a e paguan rrugen ne Gjirin e Lalzit?

 2. tommy says:

  mor plehre e skaduar, po ku ka shtet dhe miilet qe nuk paguan per mirembajtjen e rrugeve…pse me domosdo duhet ti vihet flaka cdo gjeje vetem e vetem qe ju te vini ne pushtet

 3. skrapari says:

  Shqipetar ! Takse rruge ka kudo ,ne mbare boten. Thirrja qe bene kjo parti eshte thirrje kriminale. Kjo tregone se LSI-ja eshte nje parti hajdutesh e kriminelesh. Te therrasi gruja e preidentit per shkaterrime te vendit ,eshte kuje e zeze. Mjer ne shqiptret ke kemi ne drejtim. Kemi nje president qe kur flet me shume te irriton se sa te ben e per vete. Fatkeqesi qe presidenti nuk zgjidhet nga populli e jo partiak. C’do te presesh nga nje president qe nuk e degjon as gruaja, nje president qe iu voth floriri kur ishte kryeminister,nje president qe e pa i madh e i vogel me bllok ne dore, nje president qe ben thirrje per armatosje te popullit se iu prek nje simpatizant i partise se tij.

 4. Lani says:

  Cfare te mban pragu o derkuc me syze!

 5. Alidemsi dixhital says:

  Treshja e LSI…Shreku Mona dhe Gomari…per emra nuk ka nevoje se i dini..No coment!

 6. mireli n says:

  Ne ka Parti Politike me te ndyre sot ne Shqiperi kjo eshte e ashuquajtura LSI. Ne ka politikan me te poshter,me gojehale,qelbesire ,gerdalle eshte kryeimorali Petrit Vasili. Po a ishit vete ju te LSI qe u dakortesuat me PD dhe me PS qe kjo rruge strategjike qe i hengri Shtetit mbi 1000 -miliard euro do te kishte taksa. Tani si te pafytyre qe jeni i beni thirje popullit te mos paguaj takse. Edhe kurvat me ordinere kane bese po keta te LSI jane kryekurva, putana si ky derdimeni qe enderronte te behej KM. O te patup !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *