Njihuni me rrogat e lojtarëve shqiptarë në Serinë A për sezonin 2018/19

Serie A në vitet e fundit ka qenë një ligë ku shumë lojtarë shqiptarë kanë treguar vlerat e tyre.

Gazetta dello Sport” në edicionin e saj ishte e fokusuar te rrogat e lojtarëve, ne jemi ndalur te ato të lojtarëve shqiptarë.

Lojtari më i paguar shqiptarë në Serie A është Elseid Hysaj i Napolit. Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë paguhet 1,6 milion euro në sezon nga skuadra napolitane, ndërsa ka kontratë deri në vitin 2022.

I dyti është i sapo transferuari te Lazio nga Red Bull Salzburgu, Valon Berisha. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës në sezon te klubi nga kryeqyteti italian fiton 1,5 milion euro. Kontrata e tij skadon në vitin 2023.

I treti është Blerim Xhemaili, ai paguhet në sezon te Bologna 1,2 milion euro, ndërsa ka kontratë deri në vitin 2020.

I katërti është Riza Durmishi me rrogë sezonale te Lazio 1,1 milionë euro (kontratë deri në vitin 2023, ndërsa top pesëshja mbyllet nga një tjetër lojtar i Lazios, Thomas Strakosha, i cili fiton një milionë euro në sezon në kontratën e tij deri më 2022.

Ma pak se këtë paguhet Valon Behrami, ai nga Udinese paguhet 800 mijë euro në sezon dhe ka kontratë deri në 2019.

Portieri shqiptar i Atalantas, Etrit Berisha, paguhet 700 mijë euro në sezon dhe ka kontratë deri në vitin 2021.

Perparim Hetemaj te Chievo paguhet 600 mijë euro në sezon, ndërsa kontrata e tij skadon në vitin 2020, shkruan “Telegrafi”.

Dy të fundit janë Berat Gjimshiti te Atalanta me 300 mijë euro në sezon (kontratë deri 2019) dhe Frederik Veseli te Empoli 250 mijë euro në sezon (kontratë deri në vitin 2021).

Vlen të theksohet se vlera e rrogave  e shumicës së lojtarëve të lartë cekur shtë mbi mesataren e klubeve të tyre, ndërsa më poshtë keni rrogat e të gjithë lojtarëve në kampionatin elitar italian.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Njihuni me rrogat e lojtarëve shqiptarë në Serinë A për sezonin 2018/19”

  1. Driton says:

    Haaa sa vdisni ju te shqiperis me dominue ne ndonje fushe.

    Po granit xhaka po xherdan shaqiri haaaaaa

Lini një Përgjigje te Driton Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *