VIDEO/ Rama flet për Zahon: Nëse shkolla do më thoshte hiqja celularin, do isha njeriu më i kënaqur

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në familjen Karaj për t’i dhuruar librat dy fëmijëve të tyre Greisit dhe Reit me rastin e nisjes së vitit të ri shkollor.

I shoqëruar nga ministrja e Arsimit Lindita Nikolla dhe drejtoresha e shkollës “Ali Demi” Dorina Kuka Rama ka ndarë disa shqetësime me prindërit e një nga to ishte dhe ndalimi i celularëve në shkolla.

 Shefi i qeverisë tha problemim e celularit e kishte me djalin e tij të vogël Zahon dhe se nëse do ia kërkonin në shkollë t’i hiqte celularin do ishte njeriu më i kënaqur.

Në qoftë se mua shkolla do të më thoshte do ia heqim celularin Zahos, nuk është bërë akoma për shkollë unë do isha njeri më i kënaqur. 

Sepse është komplet jashtë kontrollit të vetes, jo më të mësuesit dhe tëndit kur është në shkollë. Vetëm keq ka ajo punë, s’ka asnjë të mirë, s’ka asgjë pozitive”, u shpreh Rama.(TemA)

ERTV Live😊: Në familjen Karaj, për t'i dhënë Greisit dhe Reit librat e vitit të ri shkollor😊

Publiée par Edi Rama sur Mardi 4 septembre 2018

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “VIDEO/ Rama flet për Zahon: Nëse shkolla do më thoshte hiqja celularin, do isha njeriu më i kënaqur”

 1. Pellazgos says:

  Drejtoria apo ministri i Are sumes duhet ti japi urdher kryeministrit Rama qe te ndaloje celularin tek femijte dhe keshtu ky “kryetar” bashkie i Natos apo Evropit qe quhet “kryeminister” do ishte shume i kenaqur.

  1. kujtesa says:

   Pse rri ne medyshje per ta marre apo jo kenaqesine me kete rast🤭
   Hiqja qe sot celularin Zahos,dhe ne do shohim nje kryeminister te qeshur dhe te lumtur.
   Kjo do na shtoje edhe neve kenaqesine per ju😜

 2. Budallenjte dhe plepat behen te gjate says:

  Stadium I bere zahos. Teatrin do ja besh. Keshtjelle Po.
  Car do zaho

 3. No says:

  Degradim!
  Ne Shqiperi, te kufizohet deri ne nje mandat …

 4. kaper ram-iu says:

  kaq dru te jet ky sa tall menderen hapur fare!po ti o tope e ke vet edhe tepsine edhe gurin edhe koqen e arres o na rrufsh trapin.

 5. lum ne per ty says:

  PO ti hiqja or pall mos prit te thot shkolla , ne presim te fusesh ne burg saliun , ti nuk ke byth ti heqesh telefonin zahos , do besh shtet ti , nuk mbledh dot zahon 10 kile rob.

 6. Kalec Dega says:

  Skandal……!
  e para Zaho i Vogel me celular?!
  2. duhet ti kujtohet baba Edit qe djali te mos perdore celular
  3.pse mos deklarohet pa llapur idjotizma qe nuk lejohet ose te ndalohet celulari ne shkolla
  Pastaj , problemi me i madh eshte analfabetizmi i mesuesve me Diploma Kristali se sa nje rregull disipline.

Lini një Përgjigje te Budallenjte dhe plepat behen te gjate Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *