VIDEO: Vogëlushja futet në makinën e larjes së rrobave për të shpëtuar nga përmbytjet

Ky është momenti kur zjarrfikësit shpëtojnë një vajzë të vogël pasi ishte futur në makinë të larjes për të shpëtuar nga përmbytjet në jug të Kinës. 

Në pamjet filkmike do të shikoni zjarrfikësit në qytetin e Shantou duke e mbajtur makinën e larjes përreth rrugëve të përmbytura dhe më pas duke e hapur atë për ta nxjerrë fëmijën në mënyrë të sigurt.  

Një vjeçarja dhe familja e saj janë në mesin e 1.2 milionë banorëve të prekur nga reshjet e mëdha të shiut dhe përmbytjet gjatë javës së kaluar në Guangdong. (TemA) 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *