Djali i Thaçit fyen publikisht Albin Kurtin: Do pres kur të rritet çika jote që të flasim për fatin tonë

Djali i presidentit Hashim Thaçi ka replikuar me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Endrit Thaçi liderin e VV nuk po e njeh si shqiptar por si malazez.

Ai i ka përmendur edhe vajzën e mitur si një përgjigje të më hershme të Kurtit  i cili duke komentuar dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se “ka mbetur vetëm që djali i Thaçit të martohet me vajzën e Vuçiqit”.

Ndër të tjera djali i Thaçit shkruan:

“Faleminderit për ofertën tënde Albin. Kam durim ta pres çikën tënde të rritet dhe të flasim për fatin tonë, por e kam një problem. Ajo duhet ta ketë çështje primare identitetin, kombin shqiptar dhe jo atë malazez.. gjetiu”, ka shkruar djali i presidentit.

Tutje familjen e Kurtit ai e ka cilësuar si “Kurtoviqi nga Vlladimiri”.

“E kuptoj që origjina nuk harrohet dhe nuk mund ta kuptoj gjuhën e familjes tuaj Kurtoviqi nga Vladimiri”, ka shkruar Endrit Thaçi.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Djali i Thaçit fyen publikisht Albin Kurtin: Do pres kur të rritet çika jote që të flasim për fatin tonë”

 1. Besniku says:

  Ofendim per ofendim, çfare hedh duhet te presesh.

 2. Gjon says:

  Sa mir te ka mesu baba, armiku eshte shqiptari.

 3. vang says:

  Nuk ta ka shpjeguar babai djalosh se shume shqiptare autoktone ne shtetet me popullsi sllave qe na rrethojne u vinin mbiemrave shqiptare prapashesa:;;;; iq-cka -ova etj per ti asimiluar dhe nderruar identitetin sic beri Turqia per 500 vjet qe 70% e shqiptareve kane mbiemer me prejardhje turke.

 4. LORA says:

  ,,,perkundrazi,Endrit Thaci ka fyer veten dhe ata qe e kane edukuar keshtu.

 5. Jak Boston says:

  Ky qenka me palle dhe me kamikaz se i ati.
  Pervec kesaj si i ati si i biri kane prerje provinciale te uleta dhe inferiore me plot brume rrugacerie dhe kusarie brenda tyre.
  Ky kaqol as qe e ka idene se Albini e kishte ne kuptimin figurativ per te konkretizuar argumentin politik per bemat “patriotike” te babait te ketij palloshi qe mund te ndikojne tek cdo shqiptar ne rajon.
  Ky ko-oqe kandari ka ne brendesi te kafkes se tij trurin e demit nderzyes qe perdorin blegetoret per te shumuar nje varietet te caktuar.
  Po ky as per ate gje nuk ben, pasi me ate trurin foshnjarak pjellat e tij jane vetem per destinacion thertoren dhe asgje me shume.
  Sa poshte ka rene Hashumi i Kosoves qe ka nevoje per mbrojte e nje shtazaraku nga trupi dhe nje foshnjaraku nga truri.
  Ky eshte ai me nder me then presidenti i Kosoves qe po do te na merret me pune ( tradhetie ) te medha.

 6. Labi says:

  Ky eshte politikani i se ardhmes?!
  Ne kemi bajraktarizem ne Shqiperi,por jo si te ju…pooof …
  Te vjen turp t’a lexosh…
  Mjere ju me keta “kuajt”

 7. kasem gahinji says:

  beklarimi i kurtit per djalin, per mua ,eshte i nxituar,ne mos ekstremist politikisht.nxiturrejtje nacionale,nderkohe qe vete vucic ,me sinqeritet ose jo, publikisht deklaron flakjen utje te urrejtjes 200 vjecare.dihet qe kjo urrejtje nuk eshte shqiptare me origjine.por e keqja eshte se kurti fut sherr mes shqiptareve ne emer te patriotizmit.nuk perben tradheti se djali ithacit martohet me serbe,qofte edhe vajzae vucicit.shume shqiptare u martuan me e huaja,qofte me serbe,malazeze,italiane ,gjermane greke dhe nuk jane tradhetare.ndryshon rasti i berishes apo i ndonje tjetri qe lidhjet e krushqie i bene per angazhim armiqesor dhe grate,apo burrat e huaj morren persiper kontrollin dhe rolin e udherrefyesit.ai,pra djali i thacit ka nje origjine patriotike,pra ka cfare meson nga e kaluara tij.kjo qe flet kurti eshte renie ne gracke dhe cfrim papjekurie.asnjehere ,ne asnje vend thaci uk ka thene qedo shkembejme territore,prado te bejme pazare ne kurriz te tokave shqiptare.termin korigjim pse nuk e marrim si percaktim dhe njohje te ketij kufiri ekzistues?edhe po ta beje kete kurtet,jashte dhe brenda,do ti thone:tradhetar,po medvegjen,presheven,bujanovcin?termi korigjim perfshin edhe vajtjen deri ne nish.pomos valle do te ndezim lufte ne balkan?shqiperia dhe kosova jane pa breke.me cfare do mbrohen?me koqete albin kurtit?jo per frike,por ky eshte realiteti.prandaj albinet,kudo qe jane,te mos behen provokatore luftenxites.nekete rast ne syte e botes seria do te dilte “viktime”.prandaj me mend ne koke.pergjigja e djalit te thacit eshte nga emocioni i nje djaloshi qe indinjohet nga njollosja qe duan ti bejnete jatit,ndaj justifikohet dhe ne fund tefundit,nuk eshte fyerje.

 8. ''....nese gervish sadopak nje muslimon shqipfoles,do te zbulosh ''arabin'' qe ai fsheh mes veti.......! says:

  ups,pune arabesh,varu kkkkkkkkkk………….

  1. Atyre carin tyja gjylen osè ne numrin shums gjylet

 9. Fieraku nga Ferrasi says:

  Ne fshati Vladimir
  Flasin tamam shqip or bir.

Lini një Përgjigje te Per beqirat 300 eursh Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *