FOTOT/ Bllokohet 51 ton mielli të ardhur nga Serbia, AKU: Ishte miell për kafshë

Në kuadër të masave të përforcuara për sigurinë e cilësinë ushqimore të produkteve që importohen, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka konstatuar dhe bllokuar një ngarkesë prej 51 ton “miell misëri” për kafshë.

Trupa inspektuese e DRAKU, Kukës gjatë kontrollit të ushtruar në Pikën Doganore Morinë evidentoi dy subjekte të cilët do të fusnin në Republikën e Shqipërisë produktin “miell misëri për kafshë” me origjinë nga Serbia.

Konkretisht, mielli i misëri për kafshët, me sasi 25 ton dhe 26 ton u konstatua se në dokumentacionin që shoqëronte ngarkesën gjithsej 51 ton kishte nivelin(8.6) më të lartë se norma e lejuar(5).

Gjithashtu kjo ngarkesë nuk kishte përputhshmëri me dokumentacionin shoqërues. Pra, raport analiza nuk ka nr.loti, date prodhimi/skadimi që ta lidhi me produktin 51 ton miell misëri për kafshë.

Menjëherë Autoriteti Kombëtar i Ushqimit bëri bllokimi e ngarkesës me sasi 51 ton bazuar legjislacionit në fuqi dhe do të ndjek procedurat doganore për kthimin në origjinë.

13 komente në “FOTOT/ Bllokohet 51 ton mielli të ardhur nga Serbia, AKU: Ishte miell për kafshë”

 1. faro says:

  Po emri i firmave porositese?
  Si gjithmone SEKRET!

  1. capi dhia says:

   Faro.
   Firma mund te jete nga Shkodra. Bashkpronari ka pas punue drejtor i pergjithshem te … . Mik i Benit.
   Bashkpronari po pret nje pune edhe me te mire nga ce kishte. Kaja nonen popullit, dhe pak e ka.

   1. Grigor says:

    Shumë e sakte. 50 tone miell kafshesh, por prokuroria fle gjumin e dimrit ne Shtator.

 2. xx says:

  Kushedi sa kohe kemi qe hame buke nga ky miell.Perse u jane hapur rruge ketyre tregetareve apo mase ata e trgetojne per kafshet dhe ne ketu brenda ja gjejme vendin.

 3. Arjan says:

  E kemi dhurate nga rahmuti,doni ti vrisni Shqiptaret helmojini .Kjo eshte tregtia me vendin fashist Serb.

  1. Grigor says:

   Nuk ta ka fajin Serbi. As Saliu, dhe as Rama. I kane fajet tregetaret, prokuroret dhe gjyqtaret. Dhe keta Jane, vellai im, dhe vellai jot, kusheriri im, dhe kusheriri jot, komshiu im, dhe komshiu jot, bashkeqyetari ose bashkefshatari im, ose i joti. Saliu dhe Rama nuk Jane tregetare dhe nuk bien miell, por do të thuash ti, qe ata mund te ndertojne shtet ligjor.
   E me ke ta ndertojne? Nuk behet stan me lepuj, thotë populli. Kjo hale we kemi ndertuat keto 100 vjet, kete mut ka. Shtet ligjor vetëm nje bëri, Enver Hoxha, por edhe ai e bëri diktature. Keta te sotmit e kthyen nga diktature, ne katrahure, dhe na e paska fajin serbi.
   Kush e ka gruan kurve, nuk ja ka fajin dashnori i gruas, por gruaja.
   Per sa kohë t’i kerkoni fajet tek te tjeret, mut do hani. Kur ta merrni fatin tuaj ne dore, dhe t’i kerkoni pergjegjesite tek vetja, atehere do keni bere nje hap te madh drejt Europes, dhe nuk do kerkoni te shkoni ne Europe, pir do kerkoje Europa te vije tek ju.

 4. Real says:

  Ka qe ne gusht 2014 qe gazeta kosovare “expres” botoi lajmin se ne Shqiperi buka prodhohet me miell kanceroz serb,por weveria Rama dhe ministri mafioz i LDI-se Panariti as sot pas 4 vjetesh nuk kane folur asnje fjale kur per mbrockulla pa vlere derdellitin miliona fjale!
  Vetem kaq mjafton qe keta te dy minimalisht te dalin para drejtesise!
  Por opozita merret me sajesa pa vlere te tipit “babale” e jome fakte konkrete!
  Dhe duan te qeverisin Shqiperine keta derra!

  1. Grigor says:

   Shumë e drejtë, por ata prape do marrin vota, sepse Jane shtuar shumë derrat me te drejtë vote.

 5. Ledio says:

  Kam kaq vite qe po shkruaj qe shume vende por vecanerisht produket qe vijne nga Serbia , po i vrasin shqiptaret avash avash. Po nuk me besoni shikoni se si duket nje shqiptar/e pas te 40. Lekura e rrudhur,mjekra te bardha,pa floke shumica, vdesin ne gjume, kanceret jane perhapur tej mase etje. Konsumojme vetem produkte qe te vrasin avash avash edhe Edi edhe gjithe rrobteqi.. e tjere te politikes vetem bejne gam -gam. Hapni syte njerez edhe lerini kafenete edhe debatet politike, po cojuni edhe vendosini flaken aty qe kane magazina edhe bejne biznese te tilla. Koke per koke sic kane patur tradite te paret tane. ..

  1. Grigor says:

   Po mer Ledio, por kane vdeke ata burra. Tani, skerbythjet kane mbetur, prandaj bejnë palle Edi Rama, Saliu, Meta, Kryemadhi, Basha, etj.

 6. Don says:

  Pasojat e ketij mielli jane te tmerrme dhe pa sherim. Serbia nuk ka meshire ti ngop shqiptaret me miell te lire qe vjen nga zonat e ndotura perreth Cernobilit te Ukraines. Ata duan ta mpakin popullsine autoktone shqiptare dhe mundesisht ta cfarosin ate ngadale. Nuk e spjegoj dot dobesine dhe tolerancen qe ka kryeministri yne injorant per Serbine dhe serbet. Une kam te drejte te them se serbet jane nje popull kriminel dhe kerkojne shtyrje te kufijve me qellim qe te dalin ne detin Adriatik. Te mos harrojme se sot serbet i kane ngritur monument si hero Radko Mlladicit qe pushkatoi pa meshire 8000 burra boshnjake brenda dites. Serbet sot jetojne ne toka te grabitura dhe te zaptuara me dhune dhe cfarosje te shqiptareve.
  Serbia eshte shteti me i prapambetur i europes dhe nuk prodhon gje Ajo nuk ka fuqi as ekonomikisht dhe as politikisht qe ti imponohet europes dhe komunitetit nderkombetar. Ata kane si mjet vetem gjuhen e dhunes te financuar nga russia. Mua si person po me grryen kurioziteti per cfare motivesh dhe arsyesh kryeministri yne eshte kaq i orientuar nga Serbia? Mero levroje kete topik sepse mund te jete me i thelle se cduket.

  Ushqimet serbe si miell, konserva, veshje, pije te ndryshme jane vetem nje helm kanceroz per shqiptaret. Si rezultat shikon djem dhe vajza sterile qe nuk lindin, semundje kanceroze dhe leucemia qe po bejne kerdine Tumoret dhe semundjet e kockave qe po shtohen si flama e pulave. Semundje te tmerrshme dhe te dhimbshme ne femije si autizmi jane rritur ne menyre eksponenciale. Ti moj ministre e shendetsise nuk je vetem per te tundur bythet por ke te drejte te paraqitesh ne qeveri raporte dhe statistika per te evidentuar kercenimet e shendetit te popullsise. Shko dhe pyet ne spitalin onkologjik sa kanceroze me shume ka kete vit. Popullsia po ulet por kanceri po ngjitet lart.
  Dhe te gjitha keto semundje ja hedhin rraces me te bukur dhe me autoktone te europes. Ja hedhin shqiptareve te varfer qe luftojne me urine dhe fukarallekun. Nderkaq familjet e kokmedhenjeve Meta, Berisha, Rama, Monika Kokmadhi jane mbytur ne luks te grabitur gjakut te shqiptareve. Dhe eshte kriminalisht uleritese dhe sarkastike kur keto hiena i bejne moral dhe i kerkojne voten popullit qe renkon nga skamja dhe semundjet.
  O kryeminister debil na spjego pak strategjine e politikes se jashtme dhe marredheniet ekonomike me serbine. A ka terma te qarta dhe te miratuara per keto politika apo jane thjesht deshirat e tua dhe dobesite perverse per tju perulur armiqve me te urryer nga shqiptaret ?

 7. Sami says:

  Mero kete lere si lajm kryesor per nje jave. I ben sherbim jetes se shqiptareve. Do te shikosh reagime me fakte te cuditshme. Ketu del perseri mortja nga skrapari si shkaktar i kesaj pune dhe gjatoshi vertet injorant per pune qeverie. Sigurisht ky krim genocidial eshte pregatitur shume vite me pare nga doktor mortja.

 8. Mielli says:

  Nuk na e ka fajin Serbia por kryeministrat si Rama qe ka heshtur prej vitit 2014 kur doli ne shtyp qe buka prodhohet me miell kanceroz serb!

Lini një Përgjigje te Ledio Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *