FOTOT/ Pamje apokaliptike: Ja shkatërrimi që la pas tajfuni “Jebi” në Japoni

Pamjet dramatike të publikuara nga media ndërkombëtare tregojmë më shumë se 100 makina të përfshira nga flakët pasi Tajfuni Jebi goditi Japoninë Perëndimore të martën, duke vrarë të paktën 30 persona. 

Tajfuni është më i fuqishmi që ka goditur Japoninë në një çerek shekulli, me erërat që arrijnë më shumë se 135 milje për orë. 

Çatitë e shtëpive, pallate apo dhe ura, kanë pësuar dëme të mëdha si pasojë e stuhisë me shira të dendur. 

Madje edhe ura në Gjirin Osaka që të çon në Aeroportin Ndërkombëtar Kansai është dëmtuar. (TemA)

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *