Gruaja e Izet Haxhisë sulmon vëllain e tij Ismet Haxhiaj dhe Zylfije Haklajn: U shitët tek Berisha, Izeti shkatërroi jetën për të mos iu tradhtuar

E dashura e Izet Haxhisë, e cila përdor adresën e këtij të fundit në FB, ka sulmuar ashpër të vëllanë e Izetit, Ismet Haxhinë.

Sipas tij, ai është shitur tek Berisha.

Ajo akuzon gjithashtu edhe Zylfije Haklajn, se është mashtruar duke tradhtuar Izetin.

Pjesë nga statusi i saj  

Ti guxon te quash Izetin te shitur, more vemje jarganjosese?

Bashke me Ismet Haxhija, e me Ed Alikaj bashke? Po ju jeni ca krimba te ndyre! Dhe ti Ismet Haxhiaj, mos me bej te te publikoj gjithe msg e motra e te tua, se si nuk i cove nje shishe uje tet vellai ne burg, me arsyen e gjynafqarit, qe jeton vetem me nje pension… Kam cdo gje.. Dhe kjo eshte me e vogla… Sepse nese Izetîn nuk e degjon asnje prokuror, mua s me ndalon kush te denoncoj krime te pazgjidhura ende… Mendohu mire, para se te shesesh tet vella per nje grusht interesi! Ju u preket te gjithe, sepse Izeti refuzoi qe t i permendnit emrat per interesat tuaja, sepse ai LUFTEN e tij me Berishen do t a coj deri ne fund!

Ti , Ed Alikaj, qe m a trajtove dje Izetin si gjynafqar dhe lypes, ke kete msg nga Izeti: dergo ate Romeo neverine, t i terheqi ato leke qe i ke derguar, sepse parate e njerezve si ty, qe te shesin e dergojne msg private, per shpifje te nje tregtije te Izetit me Berishen, ndotin edhe djallin vete!

Ti Zylfie Haklaj, u mashtrove pa asnje qendrese, kunder njeriut qe shkaterroi jeten per te mos te tradhetuar.. Gjyqi do behet! Asnje s do kursehet! As ti, Ismet… Per gjera qe ti i di mire!

Izeti eshte trim i trimave dhe s jua ka nevojen asnje vemje si ju! Sepse ka Zotin me vete, ka te drejten, me ka edhe mua! Me dukéni kaq qesharake, sa edhe Berisha ne grahmat e tij te fundit…Kete po ju transmetoj ne emer te Izetit! Po eshe ne emrin tim, qe me akuzuat si spiune, si prostitute, etj… Sepse nuk mûd te pranonit qe nje femer t ju prishte planet tuaja karrieriste dhe financiare, dhe qe te donte Izetin me shume se cdo gje ne bote!

Degjoni o miq! Kush eshte ne burg? Kush eshte ne izolim total? Romeo? Ismeti? Apo trimi Izet Haxhia?

Po jedhin balte mbi mua, nje femer te vetme e te semure, po me kercenojne me jete e me femijet e mi!!

I kam te gjitha ne dore te avokates!!

Une nuk jam as Shote, e as viktime!Une jam dashuria e Izet Haxhise dhe do jepja me deshire jeten , per t i mbrojtur nderin e tij! Sepse Izet Haxhia as nuk shitet, as nuk blihet, more burrece fb, qe merreni me gra e femije!!!

Dhe minimumi nuk do jete diskretitimi, por burgu!!!!

Tradhetare te ndyre, Jago te shpifur, qe mbani ere leku e interesi!

Mjere nena per ju, o te piset!

Hajde, hajdeni, m a mbyllni gojén , po ju a mbajti! O Romeo trimi me flete, o Ismet gjakprishuri qe shite vellain me keq se Juda Krishtin, dhe ju copat e budallenjve qe u mashtruar nga keta te dy!!!(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Gruaja e Izet Haxhisë sulmon vëllain e tij Ismet Haxhiaj dhe Zylfije Haklajn: U shitët tek Berisha, Izeti shkatërroi jetën për të mos iu tradhtuar”

 1. Dardan says:

  Bravo, luftetare legjendare kundet perbindeshit te Vicidolit qe ka nje cerek shekulli qe e ka shkaterruan Shqiperine dhe popullin e saj!

  1. Edkari says:

   Izet Parruca me dashnore.
   Sikur po harrohet Izeti dhe lavirja e tij mundohet qe ta permende.

 2. arber_kaonya says:

  Kjo qenka nje idiote ? injorante ?e semure shpirterisht ? qe flet me keto fjale e ne kete menyre ,do publicitet ? kush dreqin ja kupton hallin kesaj? se me fjlaorin qe perdor dhe fjalet qe thote , vetem iset izetin nuk mbeshtet , por po ja mbeshtet deri ne rreze , asgje me shume, mesa , festa e radhes qe do bej plaku djall, me keta te mbaruar qe ka perballe.

 3. trim says:

  Grua ZONJE!
  Kjo zonje eshte simboli i bashkeshortes se vertete. Respekt te pafundem.
  Disa burra jane me shume shume fat.

 4. Komentuesi says:

  Nqs eshte keshtu si thote kjo e dashura e Izet Haxhise,qe vellai apo Zylfia te hedhin balte mbi Izetin,ka te drejte.Sali Berisha nuk eshte armik vetem i Izetit por te gjitheve te fisit te Izetit.Por me vjen çudi per Zylfie Haklajn,qe Berisha per ate eshte armiku me i madh,pasi ai e shoi,jo vetem vellezerit e saj,por gjithe fisin e Haklajve.Nuk e besoi kete per Zylfijen.Megjitheate une mendoi se, Izet Haxhia ka sakrifikuar shume qe pranoi te ekstradohet per ne shqiperi,me qellim te perballet me Berishen,se e quan vehten te pafajshem ne vrasjen e Azem Hajdarit.Me shume se sot,ai ka nevoje per mbeshtetjen e njerezeve te tij.Por Izet Haxhiaj,ka ardhur ne nje kohe te papershtateshme,pasi ne gjykata dhe prokurori,jane akoma njerzit e Sali Berishes.

 5. Gjethi says:

  Degjo moj ti koke akullorja e Izetit(nqs eshte e vertete) me sa po kuptoj une paske marre nje mision te veshtire per te percare Izetin me shoket dhe njerezit e familjes,keto shkrimet e tua me duket sikur i shkruan sala e nishani(jari ju degjon) prandaj kur te shkosh te spitali per operim ju thuaj te te dergojne pak te psikologu se mbase te ben derman.Do te shkruaja me emrin e vertete por pata frike se mos me “zbulon” dhe mua ndonje vrasje,rrahje apo pallim sic paske arritur t’ja “zbulosh” dhe te vllait te Izetit me me’ pak se nje vit njohje me Izetin(sigurisht njohje fesbukjane) ku kam bindjen qe as Izeti vet nuk duhet te kete asnje lloj njohje per keto njezet vjet as per Ismetin apo te tjeret e familjes qe nuk ka patur kontakt po per kaq vite!!!ti duhet te kesh besoj BABALE informacion…….

  1. miri says:

   Meqe e the dhe vete qe nuk ke koqe te shkruash emrin e vertete ,d.m.th je prostituta e vicidolsit.Shko futi nje lepirje padronit tashi se i eshte fishkur lekura nga mosha dhe tmerri .

 6. Arbi says:

  E dashura e Izetit!
  Izeti ka fituar popullaritet nga inteligjenca, trimeria,burreria dhe fisnikeria e tij.
  Ju mos shoqe jeni pjesa private e tij, qe populli nuk eshte I interesuar per marredheniet e tuaja me te, dhe me vjen keq sepse ju nuk po dini ta perfaqesoni ne menyre profesionale. Ai ka nje avokat qe e perfaqeson dhe te gjithe Shqiptaret e ndershem qe e ndjekin dhe e simpatizojne Izetin.
  Izeti nuk eshte naïve dhe ka experience per tu paraqitur para cdo ventualiteti ai ka shqiptaret e ndershem qe e suportojne, prandaj do te besh mire qe te mbani pozicionin tuaj dhe publiku nuk ka nevoje te dije per hollesite qe ju nuk I paraqisni shume paster ne shkrimet e juaja.

  1. Bureto says:

   Lexoje mirë zonjë këshillën e urtë të komentuesit Arbi. Të duket sikur e ndihmon Izetin, përkundrazi. Besoj se do marrësh edhe ndonjë këshillë nga vetë ai, ose avokati i tij.

 7. Kollodoku says:

  Hallall. Femer me bole qe flet per burra me pidh. Bravo.

 8. Shaba says:

  Kjo qenka rend fare! Sa me shume e hap gojen aq me shume po me mbushet mendja qe izeti e paska pas hallall bugun. Muahebete vk . Do sakrifikoj jeten per izetin thot. Ik moj karre rrit femijet ate shiko leri ti betimet e sterbetimet. Ata jana monstta paburra! Bura qe peshtyjn aty ku kane ngren. E shiten per 2 lek! Po ti cdreqin do ne kte mesele

 9. Bobi nga Tirona says:

  Kam pare shume filma mafioz edhe me spiunlleqe se me pelqejne! Por ne ket film “dosja tropoja” kjo e dashura qe doli papriturazi edhe qe ua fitoj zemrat dashamirsave te izetit me duket nje personazh shume e cuditshem!!!
  Kjo here e shan Salen here thot ska te keqe prej tij pastaj e shan prap, pastaj i fshin komentet qe ben…
  izetin e ben trim apo viktime te planeve te saj!!
  Se trimat edhe te drejtet gjithmone e kane ngrene ne shqiperi…
  Kjo ka marre dy Like ne emer te Izetit edhe iu eshte rritur Ego edhe i duket vetja sikur ka noj vlere.
  Fjalte e saj nuk kan asnji vlere vetem ato te atij Kur te dali ne gjygj…
  Me sa shof une kjo don ta shkaterroj Izetin komplet, ta largoje nga familja se pak kane qene larg keto 20 vitet e fundit te shperndare neper bote edhe qe skan pasur kontakt me njeri tjetrin.
  Ajo po sajon disa skenare ne mendjen e saj apo te tjereve duke folur ne emer te tije…
  Ata qe kan pak mend e dine se izeti 20 vitet e fundit ka qene larg shqiperise edhe me “te thena “nuk ka Pse flet per asnji.
  Ai te flasi ne gjygj per kohen qe ka qene ne shqiperi afer Sales edhe politikaneve te tjer. Ato fjale kan vlere…
  Kurse kesaj qe do vemendje i them se as nuk je trime as nuk je nene e mire as nuk je bashkeshortre e mire leje me per dashnore se nuk vlen asnjigje.
  Per intriga ke komplimentet e mia, qenke specialiste te lumte…

 10. Klea says:

  Meqe mbake edhe kryq ne qafe duhet ta dish se Izeti eshte musliman fondamentalist talebano-arnaut. Ne fakt 90% e tropojaneve jane taleban. Tani pse hiq kryqin ose ndaj Izetin se te dyja ne nje vend nuk rrine. Parruca eshte nje lagje ne shkoder shume afer me zdralen qe ne dialekt do te thote pisllik shiko mos je nga pislliku se ashtu dukesh.

 11. Fuck it says:

  Eh Izet , po pse e fute veten ne kete bela. Po mbron ca kriminele per te shpetuar kriminelet e tjere. Po cte duhet ky mission impossible? Leri vrasesit te hane koken me njeri- tjetrin . Ata e Kane ne gen vrasjen dhe shkaterimin o zoteri. Dil nga kjo histori shiko veten mos u mundo ti besh mire kriminelave se veten tende do maresh me qafe.

  1. anticensurë says:

   lali
   izetit ja mbushën mëndjen se ishte tom kruiz,dhe e morën në qafë të shkretin!!
   më duket se do ti paguajë shumë lotët e ramës kur i’a griste bluzat në ’91shin!!
   sa për këtë të dashurën e izetit!?
   nuk ja vlen me fol fare!!qeka e shkundur fare!!
   emocion i gjallë!
   logjikë?!
   ASPAK!
   përfundimi!?
   IZETI E HA MË KEQ!!

 12. mike says:

  Kjo kokeverdha e frances qe nuk e ka takuar fizikisht Izeten asnjehere por e njeh nepermjet fb, per dashurine e zjarrte si Romeo dhe Zhulieta(vetem se ata nuk paten femije) po veteflijohet per te mbrojtur Izetin nga vellai i tij Ismeti qe beri gjithe ato vite burg prej Saliut dhe nga Shota e haklajve qe ka tre vellezer ne dhe nga dora e Saliut. Keto jane grafmat e fundit te Saliut qe paska gjetur strehim te Parrucajt e partise se vjeter. Ti je nje vemje anonim per kete ceshtje qe po te fusin padronet me zor ne lojen e Saliut . Ik bej ndonje pune poshte urave atje ku je…… fare e keqe. Me gjithe keto pislleqe qe ka Shqiperia, me ty atje ne france eshte nje me pak. Do te degjojme perseri e perseri deri sa te mbaroje procesi por nuk do ja dalesh tia fusesh Izetit…keshillohu pak me avokat patrrucen ne tirane,,,,ai ka dhe eksperience.
  Nje keshille per Izetin…nese e ke ndare mendjen te merresh me kete parrucianen me mire te kishe ndenjur ne turqi.

 13. yes_man says:

  çfare jane keta ordinere mor amani….akoma shqiptaria merret me keta turkoshak.

 14. Vidi says:

  Plaku jot ka qen prokurori i sali sumvicit kte gje e din te gjith po si ta besojm ne kte izetin qe ka grua gocen e prokurorit te sales ma thoni pak??? A eshte per te besuar izetin???

 15. Romak says:

  Kjo eshte dashnorja apo gruaja e tij?
  Po e pati dashnore, eshte dashnore virtuale, apo dhe jane takuar ndonjehere?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *