Kristian Panuçi kërkon 100 mijë euro nga Bujar Nishani: Ja padia në gjykatë dhe kërkesa për ndjesë publike

Me datën 29 maj është luajtur ndeshja mes Shqipërisë dhe Kosovës, ku kombëtarja shqiptare u mund me rezultatin 3:0.

Në lidhje me këtë humbje aso kohe kishte reaguar edhe ish-presidenti Bujar Nishani, i cili në një status në Facebook, kishte hedhur akuza të forta kundër teknikut të kombëtares Kristian Panuçi.

“Bravo Kosova, Panuçi një sharlatan që po shkatërron dhe atë qe ishte ndërtuar”, shkruante Nishani.

Burime nga Gjykata e Tiranës, kanë treguar  se në lidhje me këtë status të Nishanit, Panuçi ka depozituar një padi, ku kërkon dëmshpërblim pasuror në vlerën 100 mijë euro, dhe përgënjeshtrimin e deklaratave nga ana e Nishanit.

Panuçi në padinë e tij është shprehur se i është cënuar nderi, personaliteti dhe reputacioni, dhe kësisoj kërkon një përgënjeshtrim dhe shlyerjen e dëmit pasuror nga ana e Nishanit.

Padia është depozituar në Gjykatën e Shkallës së Parë në Tiranë me datë  20 korrik 2018.(Dritare.net)

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në “Kristian Panuçi kërkon 100 mijë euro nga Bujar Nishani: Ja padia në gjykatë dhe kërkesa për ndjesë publike”

 1. AMY says:

  te lumte Panucci, merri ca para nishanit se boll ka vjedhur me berishen, sa i ka dashe qejfi,

 2. qazim says:

  Ky mustaqehumburi e ka ngaterruar Panucin me Ramen,kjo e sigurt.
  Kete gje ka per ta pohuar dhe vete ne gjykate dhe do dale pa lag.

 3. vlonjati says:

  te akuzoj jari Panucin per sharlatan ky eshte fundi I botes.

 4. Lumi A says:

  Pytja eshte se Jari eshte pa mustaqe tani dhe nuk e marrin per serjoz…Sa keq te jesh kapterr dhe pioner i xhaxhi Enverit. Brravo Panuqi.

 5. Kellira says:

  Ahahahahah!
  Jar gjytrymi ka menjen e cdo shqiptari qe kujto se keta te huaj jane kaqola dhe hajn bar.
  Te haj kar tani!

 6. fieraku4u says:

  DORDOLECI I SALIUT, KEPTERR JARI KA FYER DHE PANUCIN…??

 7. Romak says:

  Po fitoi gjyqin Panucci, demshperblimin ja paguan buxheti i shtetit se Presidenti nuk mban pergjegjesi per ato qe ha mut.

  1. Saleshi says:

   Jari tani nuk eshte as kap-DERR e jo pras-ident!
   T’i paguaje qe cke me te qe te mos llape me!

  2. Fjerakuperju says:

   President? Të ka ngelur ora mbrapa një vit o fjerak

 8. Ali babushi says:

  Ti japi pa hezitim leket, se mjaft prona ka vjedhur e tjetersuar ,ky debilii nishanli…..

 9. liko says:

  Ha mut prape po deshe o mustaqepordhe..se e ke leshuar shume llapen..paguaji tani..

 10. Lili says:

  Brsbo Panucci…keshtu e dian hajdutet e pronave…ky enveris- berishisht- kapterr- derr-sakat Bujar Nishsni kukton se esjte ne kohen e monstruozit Berisha…ku pet keto welbedora u be deti kos dhe vrisnin, vidhnin e shanin te tjetet si tu vinte per mbare…uroj qe gjykata ti japi drejtesi yranierot Pannucci.

 11. Pashai says:

  Pritet që mbas vendimit të Gjykatës Jari të rikthej përsëri Mustaqet,gjithashtu pritet të lënies në gjëndje të lirë të dy pëllumbave të mbetur!

 12. Lili says:

  Bravo Pannucci…keshtu e duan hajdutet e pronave…ky enveris- berishisht- kapterr- derr-sakat Bujar Nishsni kujton se eshte ne kohen e monstruozit Berisha…ku per keto qelbesira u be deti kos dhe vrisnin, vidhnin e shanin te tjeret si tu vinte per mbare…uroj qe gjykata ti japi drejtesi tranierit Pannucci.

 13. Tifozi says:

  Asgje te keqe nuk i ka thene
  Sharlatan eshte fjale e bute gadi si kompliment kur dihet se ne cfar deregje per pak kohe ky far Panucci e solli kombetaren!

  1. Piku says:

   Sh mire Panucci! Te shohim kujt do ti beje me komplimente ky uloku pd! Marka vesh dhe nga futbolli pale!!!

  2. E says:

   Ikë ore mirë me emrin Tifozi

  3. Ela says:

   Ku ne bote shahet trajneri si rrugac. Le ky ish president. Pse si shajti dhe lojtaret ky? Apo ishte ndeshje e shitur. mustaqja esht dhe frikacak se nuk para shan as ata te ps ne publik apo gjeti panucin si pa mbrojtje dhe tha te bej si tifoz gangsterr

 14. doktori says:

  Te te thote Jar kamariero / kapterri “sharlatan” eshte si te shaje prostituta “kurve”!

 15. Peço says:

  Ore vëllezër, ujqër: Po dhe më i ligu në botë të jetë Nishani, është gjaku ynë. Po si ua nxë goja dhe mbështesni një dështak si Panuçi, një copë trainer i nivelit më të dobët, dhe hidhni poshtë ish presidentin e vëndit tuaj? Respektin e kujt mendoni se do fitoni me këtë qëndrim? Jua ka errësuar urrejtja politike arsyen, or të uruarit e perëndisë…
  Kjo nuk do të thotë aspak, se unë i jap të drejtë ish presidentit për deklaratën e tij me shkrim, një deklaratë e nivelit të një tifozi që dhe vëndin në stadium zgjedh ta ketë në tribunat prapa portave.

  1. Ela says:

   Gjak shqiptari? Ai ka gjak erdogani. I tha nato hiq musteqet se spo marrim vesh je turk apo cfare. Kta lloj shqiptaresh pa nivel ske cfar i do. Kta te shkojn te rrenjet e origjines ne azi. Sa per trajnerin ky ja ben mir se po te ishte trajner shqiptar do ulte koken ndersa ky ta mesoj te flasi fshatarin e pasjellshem qe na u be president ne kohen e koleres

 16. Dardan says:

  E cfare iu ka Bujar Nishani 100 mije Euro? Hahaha, nje qime b….!

 17. Dardan says:

  E cfare iu ka Bujar Nishani 100 mije Euro? Hahaha, nje qime b….!

 18. Toni says:

  Ore peco, ky gjaku un jari, ka 25 vjet qe vjedhe e vret kete popull percfar respekti flet,

 19. kaloresi i urdherit te leshtelikes force e pare says:

  nuk eshte gjaku im.te mesohet ai dhe te tjere,qe nuk mund te flitet pa dogane.por gjukata e ka nje mundesi,meqe dikujt i vjen keq se eshte gjaku yne(nuk ma do mendja ta pranojne shume ,ve c familjareve)gjukata ta shpalle te papergjegjshem menderisht per shkak te semundjes se tij trunore.

 20. zaim zajmi says:

  Zoti PANUCI!
  Plotësisht ke të drejtë. Ishte një deklaratë skarlatani, skrupuloze, cinike, e vrazhdë.
  Mos harrojmë se në futboll ndodhin edhe të papritura të mëdha.

 21. Peco,ku ke jetuar ti keto kohe.nishani eshte presidenti me i pavlere shqiptar,nje servil i berishes,nje legen,panuci ti ja marre ato pare qe ky palo ish president te mesoje qe te flase e jo te haje m.t.

 22. mike says:

  O Bujar Nishanlliu pse nuk denoncove ate gardistin kur ta gjeti gruan me ate trimin…se atehere na the qe te pergjonte qeveria.
  Ku e ke fshehur bustin e Enverit qe mbroje kur ishe te begsat o legeni i berishes dhe dhe berberi i fakerve te Odetes?

 23. Franci says:

  Traplleqet e Jarit do ti paguaje Odeta tani.

 24. Berti says:

  Mbajeni mendi Panucci ato para do Ja rikthej ndonje instituti Bamiresie ne Shqiperi, po mos i trego emrin Kristian, se i shkon Jari me njerezit e “vet”, Grazie Cristian!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *