Shkrimtari shqiptar fiton çmimin për romanin më të mirë romantik në SHBA

Shkrimtari shqiptar Amedeo Baçi ka fituar një çmim mjaft të rëndësishëm në SHBA.

NABE, (Nacional Association of Book Entrepreneurs) ,i ka akorduar çmimin e romanit më të mirë në kategorinë e krijimtarisë romantike në USA shkrimtarit shqiptar.

Çmimi “Pinnacle Achievement Award” jepet për romanin “Between Heartaches and Love” – “Mes dhimbjes dhe dashurisë”.

NABE që jep çmimin “Pinnacle”, është organizimi më i madh i sipërmarrësve të librit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në tërë botën, që njihet e respektohet si qendra kryesore dhe specifike që vlerëson autorët më të mirë të vitit nga të gjitha vendet e botës.

Baçi është autor i rreth 40 romaneve me prozë të gjatë në dhe fitues i disa çmimeve ndërkombëtare.

Baçi u bë mjaft i njohur, kur një histori dashurie do të niste të tregohej sa në një studio televizive në një tjetër, dhe personazhe të kësaj historie ishin Lumturi Kodra dhe shkrimtari Amedeo Baçi.

Gjithçka mes të dyve ka përfunduar në gjykatë, ndërsa Baçi duket se po e shijon suksesin e tij edhe jashtë kufijve.

 

17 komente në “Shkrimtari shqiptar fiton çmimin për romanin më të mirë romantik në SHBA”

 1. Granit Korabi says:

  Nje bravo e madhe per gjigandin e letersise shqipe Amedeo Bacin

  1. Kozma says:

   ahahah e bukur …ketu po komenton Amedeo me gjithe profilet e tij fallco.Cmimi eshte fake..kontrollo Tema..para se te botosh.Nuk e di kush eshte Amedeo Baci??Ai qe ju merr grave para ne FB ..doli dhe ne TV tek shihemi ne gjyq..I kane blere dhe shtepine femrat budallacka qe mendojne se ky eshte shkrimtar i madh.

 2. Granit Korabi says:

  Urime per gjigandin e letersise shqipe Amedeo Bacin

 3. Luiza Xheraldin Spahiu says:

  MIRENJOHESE PAFUNDESISHT TEK JU gazetatema.net PER DHE SHPERNDARJEN TUAJ TE SHUME MERITUAR MBI ÇMIMIN ME TE LARTE LETRARE QE NJE SHKRIMTAR SHQIPETAR MER KETU NE SH.B.A. ..SHKRIMTARI YNE I MADH AMEDEO BAÇI, NUK KURORIZOJË VETEM VETVETEN..POR TE TERE KOMBIN TONE TE DASHUR !!!!

  JU FALENDEROJ NGA THELLESIA E ZEMRES MOTRA DHE VELLEZERIT E MIJE TE DASHUR TE GAZETATEMA.NET DHE JU UROJ SUKSESE PAFUND !!!

  ME RESPEKT,
  LUIZA XHERALDIN

 4. Silvana Mejdani says:

  Urime Amedeo. Krenari

 5. Kreshnik Dibrani says:

  E meriton ky shkrimtar se shkruan vertet shume bukur. Kush punon fiton

 6. Helena says:

  Vertet nje lajm i shkelqyer. Na u be shume qejfi per kete shkrimtar me talent te padiskutueshem

 7. Rita says:

  Nderimet e mia pershendetese per kete shkrimtar

 8. Rudina Mero says:

  Suksese gjithmone ne rrugen tuaj letrare Amedeo

 9. Marie Bushati says:

  Urime Amedeo! Jeni i paarritshem. Suksese pendes suaj

 10. Ardita says:

  Nje pune e madhe dhe frymezuese, plot talent dhe energji nga shkrimtari Amedeo Baci

 11. ME EMER says:

  .. BESOJ SE ROMANI NUK MUND TE ISHTE I VETEM ..!.. MEGJITHATE , S`ME PRISH PUNE , URIME ..!

 12. Thanaci says:

  Cmimi rose prej potetshes dashore ne itali. A do ta hedhe ajo ne gjyr perseri per ti marre gjysmen e cmimiy mbasi ajo eshte personazhe ne kete roma qe po e fryni duke perdor emrin e instritionit

 13. @ says:

  Cfare beni, o ju te gazetes Tema? Verifikoni me pare kete personazh te dyshimte. Sipas Google-it ai eshte nje mashtrues ordiner. Komentet qe e lavderojne, duket qe jane te klonuara nga e njejta dore…

 14. me kap dashnore dhe i mashtrue me i morr pare ,
  asht gjeja ma romantike ne boten e Muzllumit me syze !

  por me e forta asht cmimi i librit te zhgarravit sipas surratit te tij,
  19 e ca $

  uaaaaaahahahahahahahah

  nji leter e tille higjenike do ja vlente me e perdor m’hale
  ne raste te vecanta .

 15. QEKA ENE SHKAXHI MASHTRUSI

  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA

 16. zaim zajmi says:

  URIME e vetëm URIME!

  Qentë le të këndojnë e karvani i sukseseve le të vazhdojë!

Lini një Përgjigje te Helena Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *