VIDEO/ “Bomba” e John Kerry, zbulon letrën sekrete të Assad: Kërkoi paqe, por u injorua

Ish-sekretari amerikan i shtetit John Kerry pretendon se Uashingtoni ka injoruar thirrjen e presidentit Bashar al Assad për paqe 8 vite më parë.

Në librin e tij “Çdo dite është ekstra”, Kerry ka zbuluar përmbajtjen e letrës së Assad dërguar presidentit amerikan, Barak Obama në vitin 2010.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO/ “Bomba” e John Kerry, zbulon letrën sekrete të Assad: Kërkoi paqe, por u injorua”

 1. ts says:

  Kujt i kerkove paqe o Asad , atyre qe mbjellin luften ??

 2. spartak says:

  O John Kerry.
  Plagët e hapura si Siria , Iraku , Afganistani , etj , etj , rrijnë të hapura , deri sa të shpërthejë konflikti në një vend tjetër . Kujt po don me i mbush mendjen se doni paqen .
  Ku do shiten Armatimet dhe Nafta , këto dy fushat e fitimeve prrallore të industrive të armëve dhe naftës . E kush i ka këto në zotërim ? Dihet . Luftrat e konfliktet vazhdojnë . Fjalët janë përralla .
  Njëzet e sa vjet Vietnam . Kamboxhia ka 50 vjet që po grihet ndër vehte .Afganistani ka 40 vjet , që me rusin , që po ka konflikt . Edhe Shkëlzen Berisha njgjyu çapën atje , me fishekët kinezë të ushtrisë së Shqipërisë , fishekë , që ja la baba Saliu si pasuni .
  Irakun e filloi Xhorxh W. Bushi , ka 30 vjet , dhe edhe kur s’kishin sebep , u sajua ISIS-i , dhe u përhap konflikti edhe në Siri , deri sa nuk lanë pa vra e helmu me qindra e mijëra fëmijë . E kujt ju dhimbsën ? Kanë marrë arratinë nëpër Europë , dhe sekserët mbushin xhepat . Bojnë sikur kanë konflikt Turqi-SHBA , ama po grihen populli kurd .
  Po i rrotullohen me ndez Ballkanin , sepse e dijnë , që në këtë Rajon , konflikti , do prekte e përplaste interesa kolosale , dhe fitimet do shkonin lumë . Madje do përpiqeshin ta shkatërronin e digjnin me themel , që të futen me investime .

Lini një Përgjigje te ts Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *