VIDEO: Zbarkuan në Spanjë, emigrantët afrikanë filmohen duke festuar në rrugë

Qindra emigrantë nga Afrika, janë filmuar duke festuar nëpër rrugët e qyteteve të Spanjës pasi arritën në këtë vend. 

Raste të ngjashme janë filmuar edhe gjatë muajit të kaluar, kur një barkë e vogël zbarkon në një plazh plotë me turistë, nga e cila zbresin dhjetëra emigrantë që futen ilegalisht në Spanjë. 

Një kalimtar rasti filmoi emigrantët duke festuar nëpër rrugët e një qyteti të Spanjës pas kishin ardhur nga Maroku. 

Ata ishin shumë të lumtur që janë futur në Spanjë, sa që nuk mund të ndaleshin duke qeshur dhe vallëzuar. (TemA) 

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *