Bujar Nishani, si “pulë” pas padisë së Kristian Panuçit, që i kërkon 100 mijë euro

Bujar Nishani do të përballet në Gjykatën e Tiranës me trajnerin e Kombëtares, Kristian Panuçi, pas fyerjeve ndaj këtij të fundit.

Trajneri italian kërkon 100 mijë euro për cënim të dinjitetit, duke qenë se Nishani e ka quajtur sharlatan, pasi Shqipëria humbi miqësoren me Kosovën.

I pyetur për padinë, ndryshe nga statusi i tij pompoz disa muaj më parë kundër Panuçit, këtë radhë Nishani është përgjigjur i rezervuar, pasi rrezikon seriozisht që të dënohet dhe të paguajë 100 mijë euro.

“Nuk e kam lexuar padinë dhe nuk më thotë gjë njoftimi që është publikuar në media.

Megjithatë, unë do ta ndjek padinë dhe procesin gjyqësor”, ka thënë Nishani.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Bujar Nishani, si “pulë” pas padisë së Kristian Panuçit, që i kërkon 100 mijë euro”

 1. "BOHOTINA" says:

  Sharlatanin ta shikoje tek vetja Jari, qe u be gazi i botes si president. Mua do me vinte turp te isha ne gjendjen e tij dhe te pretendoja per nje mandat tjeter. Ai beri shume zullume si sharlatan. Kulmin e mediokritetit e arriti kur shkoi te protestoje per kendin e lojrave tek kodrat e liqenit.

 2. Kultura, respekti, respekti dhe drejtesia says:

  Kur te hyn vetja ne qejf, kur nxirni gjuhen si lopate, kur nuk llogjikoni, flisni apo llapni sikur kendoni ne banje e c’fare u vjen nga b* tha e nxirni nga goja
  “Keshtu i do mushka drute” e” xhixhua ka bere bixhak”

 3. jack says:

  Mbahu mbas furces o Nishan , se akoma se ke kuptuar sa i pavlere je dhe qe smund te llapesh cte duash per kedo dhe per cdo gje pa marre persiper pergjegjesine per llafet pa meter . Nuk sillesh si burre por si Katina e lagjes, si nuk ke cipe nje cike.

 4. daniel says:

  Keshtu ndodhe ne perendim. Nuk te le njeri te flases kuturu pa fakte sic po flete ne keto caste Basha ne Elbasan. Pse nuk shkon ne prokurori por bene politike. Me vjene keq qe Rama heshte e nuk veprone si tranieri italiane. Te akuzuarit po akuzoje dhe perseri keshtu vazhdohet ne vende. Leviz Z. Rama po shkohet drejte perplasjes veri juge vetem per te shpetuar disa politikan nga drejtesia.

 5. Liri says:

  Jepi Jari. Mos u dorezo. Gjyqi per burra eshte. Per inat shaje prape.

 6. rumpallhana e ripjelljes says:

  Gallate shqiptare. Kenaqen njerezit qe paditet ish presidenti nga nje i huaj. Po qe se seshte Rilindas ne litar, kete kultur kane ketu ne albanistanin rilindas. Mos e ruani dhe shtet dhe komb do behemi

 7. Ptuuuu,,,, says:

  eeeee,,,te djeg bytha per 100 MIJ euro,,,,, shiko kur te mari raport mjekesor handikapat,,,,qe nuk eshte i afte menderisht,,,,kapter loqe,,,,,

 8. Lennard says:

  Jar Sakati Mos kij frike
  se ke Anilen me goxha Prike.
  Nje keshille -Dil kundra Sales
  dhe kritike i bej Lul-Hales
  Atehere Panuci i Nderuar
  Do ta marre punen ma shtruar

  1. M t q r says:

   I lumi ti per budallakun tend!

 9. Jari qe takoi Kerrin te shkallet says:

  Lerja Odetes kete pune ne dore jari.
  Se ajo me mbesen e italise mbase e regullojne
  Se ka per here te pare

 10. Sedefi says:

  Jari paguaj shpejt se te sekuestrojne Odeten pastaj dhe ai Panucci eshte goxha qerrata e ta sjelle se mbari dhe se prapthi, hajt se je mesuar ti, mjafton te mos paguash leka se ne natyre s’ka gje.

 11. flora says:

  Kujton se ka perballe socialistet e tredhur dhe mund te llomotise si i do prapanica.

 12. Guri i Kamjes says:

  Çfare ka per te lexuar padia? Asgje. Te gjithe e kane marre vesh mufken tende. Ke fyer nje person publik, te njohur ne Europe dhe se fundmi edhe ne Shqiperi ku vete kreu i shtetit (sepse President do te quhesh gjithe jeten pavaresisht se nuk je ne detyre) eshte personi qe ka demtuar dike tjeter ne dinjitetin e tij. Edhe sikur ta lexosh padine, me shume do te ngaterohesh sepse nuk merr vesh as nga gjyqet e as nga drejtesia, pavaresisht se ke qene minister, por nga me te paditurit. Nese do te isha avokati Juaj do te ofroja dy mundesi per t’u mbrojtur: 1) Rrugen e ndershme, qe do te thote t’i kerkosh menjehere ndjese te demtuarit e ndjesa te botohet ne ate gazete qe ke shkruar budallalleqet e tua, ne ate vellim qe ka zene dhe fyerja. Nese vepron keshtu ka nje mundwsi te madhe qe z. Panuçi si njeri fisnik, me personalitet kaloresi te vertete, mund ta pranoje ndjesen e te heqe dore nga padia. 2) Ne rast se nuk pranon te paren, atehere duhet te pranosh te dyten, rrugen e pandershme, ate te genjeshtarit, te cilen une si avokati yt jam i detyruar ta parashtroj si mundesi mbrojtje nese nuk kerkon ndjese. Ne funksion te kesaj do te them se klienti im, pavaresisht ofiqeve qe ka ushtruar nuk e di kuptimin e fjales sharlatan sepse kjo fjale nuk eshte pjese e gjuhes shqipe, por asaj frenge. Madje, madje do te me duhet te shtoj se ai ka ditur nje kuptim tjeter per kete fjale : “sharrmatan” qe sipas klientit tim do te thote se me humbjet e pesuara traineri na çoi jo drejt suksesit, por matane malit te Sharit. Sidoqofte une jam per rrugen e pare. Zjidh e merr!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *