Ekzekutimet në Kurbin, deputeti i PS akuza policisë: Hallkë shtetërore shumë e paaftë dhe shefa ordinera. Kërkoj interpelancë me Xhafajn, ndryshe dal në protestë

Deputeti i Partisë Socialiste në Kurbin, Gjetan Gjetani ka folur lidhur me gjendjen e sigurisë në atë qytet.

Përmes një shënimi në faqen e tij në Facebook, ai shpreh hapur revolten për situaten, duke akuzuar policinë dhe shefat si të paaftë.

Gjithashtu ai paralajmeron protesta nese nuk merren masa urgjente.

Ndër të tjera ligjvënësi shkruan:

“Ngjarjet e fundit të ndodhura në Kurbin, më kanë shqetësuar shumë. Duke bërë që në Kurbin, mos ndihemi të sigurtë.

Eksploviz, kërcënim me armë dhe vrasjen e dy të rinjëve tregon që policia ëhstë hallkë shtetërore shumë e paaftë. Kjo tregon se në Kurbin kanë sjellë oficera dhe drejtues policie të paaftë, të korruptuar dhe ordinera.

Si deputet i kësaj zonë kam pas ankesa të shumtë nga qytetarët të cilat do ti ëj publike në parlament.

Brenda muajit shtator do kërkoj interpelancë me ministrin e brendshëm dhe nqs nuk do të marrë masa për pastrimin e komisariatit të plolicisë Kurbin, unë i pari do ngrihem në protestë, duke kërkuar mbështetjen e të gjithë qytetarëve të Kurbinit pa marrë parasysh ngjyrat politike”, shprehet deputeti. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Ekzekutimet në Kurbin, deputeti i PS akuza policisë: Hallkë shtetërore shumë e paaftë dhe shefa ordinera. Kërkoj interpelancë me Xhafajn, ndryshe dal në protestë”

 1. Shqiptar says:

  Ik te Sala zoti Pashuk. Nese rikthehet perseri Sali Shpella ne pushtet nuk do kete me vrasje, pervec atyre qe Sali Killeri do i ekzekutoje vete. Je aksidentalisht ne PS.

 2. M a r k o says:

  Ja nje kollovar qe vlen

 3. Zgalem says:

  Ka disa jave , qe situata e sigurise ka pesuar tronditje , kryesisht ne Shkoder dhe Kurbin . Kam besim se gjithcka konfliktuale , qe ndodh ne Shqiperi , nxitet dhe drejtohet ne fsheftesi, ose direkt , pa ju dridhur syri , nga Berisha . Shifni ku ndodhin . Ne bastionet pdiste . Nuk perjashtohen dhe ne qytetet te tjera , nen mbrojtjen e PD , qe ka mbetur Ka mbetur pjesa me e kriminalizuar . Hedhin gurin dhe fshehin doren . Mos e vrisni mendjen , per te gjetur shkaketaret e cfaqjeve terroriste . I keni te PD e rrethit , ose diku afer saj . Nuk e ve doren ne zjarr per LSI , por dhe ajo nuk rri indiferent ndaj klithmave te Saliut , per revolucion , qe perfundojne me thirrjen jakobine : “Ngrihuni ! “ . Terrorizmin e kemi neper kembe , thjesht shqiptar . Nuk ka nevoje te kete stampen ISIS . Ben po ate pune . Ka po ate objektiv . Frymezusi dhe drejtusi eshte legal . Ka zyre , pasuri , detashmente , qe presin urdher . Me te vullnetshmit veprojne pa urdher specifik , por me thirrjet partiake , per t’u ngritur , per mos bindje civile , per hakmarrje dhe shpagim . Sa te jete i lire Sali Berisha , te gjitha krimet , kane ate burim , ate frymezim .I vetmi ndryshim eshte , qe i eshte prere krahu , Llalla . Ai noton dhe pa krah . Sa te kete fryme , per t’i marre frymen ketij populli , qe e rriti me pekule dhe e mba ne kafaz floriri . Zgalem

 4. Flutura says:

  Deputet koti.
  Polic do kanuni qe ju malesoret krenoheni me te.
  Shpertheu nga Saliu reaksioni zinxhir i kanunit, eshte i pandalshem. Zoti nuk e ndal dot, ai qe e frenoi dhe e ndali nuk eshte me, pajtohuni me te. S’ka polic qe e ndal kete o deputet.
  Kete reaksion e aktivizon Saliu sa here ka nevoje, por e ka kunder popullit te thjeshte per te mbrojtur vehten e familjen e tij. Kaq duhet ta kesh mesuar o deputet, ndryshe dorzo mandatin.

 5. Ergys says:

  Bastionet e Pd gjithmone me kronike te zeze kur Pd nuk eshte ne pushtet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *