I shfrytëzonin emrin e të atit për një shoqatë prostitucioni, reagon ashpër Elton Deda: Si është legalizuar në gjykatë? Ja stampuat fytyrën pa na pyetur

Kantautori i njohur Elton Deda ka reaguar pas denoncimit të emisionit investigativ Fiks Fare ku një shoqatë që mban emrin e babait të tij Ferdinand Deda, rekrutonte vajza për prostitucion.

Deda zotohet publikisht se ta heqe perjetesisht fytyren e te atit “nga ajo vule dhe nga ai aktivitet i ndyre”.

Ndër të tjera ai shkruan: 

“I dashur Baba, Nder i Kombit dhe muzikanti gjeni. 

Me ne fund te erdhi edhe ty rradha qe ne 15 vjetorin e vdekjes, te dalesh ne TV, jo me baketen tende ne dore por fytyra jote e pashme e stampuar ne nje vule shoqate e cila merret me prostitucion dhe eskorta.

Se si eshte legalizuar kjo shoqate ne gjykate nuk e di, por me siguri kane harruar te kerkojne pelqimin tend meqenese ti ke levizur per pak kohe jashte shtetit. 

Gjithashtu edhe per ne familjaret e tu, harruan te na kerkojne nje autorizim te perkohshem derisa te vije ti.

 Meqe te erdhi shoirti ne maje te hundes dhe vendose te mos ktheheshe, keta vendosen te te kujtojne duke te respektuar dhe duke i vene emrin tend te nderuar nje shoqate. 

Mbase po te kishe vendosur te rrije edhe mund te kishe perfituar dicka nen dore, pa zhurme dhe mbase kishe mbyllur ndonje vrime ne portofol. 

Te premtoj qe do bej ç’eshte e mundur ( pasi e di qe shumepak prej baballareve te kombit do tu interesoje ta ndjekin kete ceshtje), ta heq perjetesisht fytyren tende te hijshme nga ajo vule dhe nga ai aktivitet i ndyre.

 Nuk mund te rri pa falenderuar Fiks Fare qe e solli ne vemendje kete fenomen. 

Do flasim prape Babi, qendro i forte!”, nënvizon Deda. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “I shfrytëzonin emrin e të atit për një shoqatë prostitucioni, reagon ashpër Elton Deda: Si është legalizuar në gjykatë? Ja stampuat fytyrën pa na pyetur”

 1. rindi says:

  ARRESTOJENI ATE DHE ATA NE MAQEDONI…../

 2. Dash Pacja says:

  Po ti sot more njoftimin per krijimin e kesaj shoqate nderi!!!!!?

 3. Sociologu says:

  Kodosh,mos u bej karagjoz I “ndershem” tani qe e moren vesh te gjithe.
  Nuk mund ti vihet emri shoqates pa e miratuar ti o kodosh,dhe pa marr ate qe ti do ne xhep.
  Jeton nen hijen e babait se artist nuk je.
  Fucking pimp!

  1. K A Z A N I S O C I A L I S T says:

   Shko bej nje vizite te psikologu urgjent.

  2. Qoftexhiu i Lagjes ke > BLLOKU PARAFABRIKATEVE says:

   Sociolog ,
   cila do qofte arsyja e fjaleve ofenduese , nuk eshte e udhes te besh vleresime per njerez , qe pak ose aspak si njeh.
   Sociolog ……… Smirlliku eshte Semunjde e pasherueshme , sidomos ndaj atyre qe shumkush i adhuron ne Opinionin e gjere artdashes .
   Elton Deda nuk ka qene , nuk eshte dhe mendoj se nuk ka per te qene “KODOSH” sepse eshte ne shpirt Njeri qe adhuron Artin dhe te Bukuren.
   Arti dhe e Bukura jane ne KONTRADIT me kodoshllekun ……sociolog .
   Ka plot ne Shqiperi qe jetojne nen hijen e Babait apo edhe te Mamase, por kurrsesi jo Toni .
   Nuk kam ndermend te te bind sepse formulimi yt eshte shume ordiner, pa llogjike e kuturu , por vetem se Ton Deda edhe po ti kete ca Sociologe e Agronome apo ku di une , kundra tij , eshte nje Njeri qe vleresohet shume ne ate qe ben. Dhe kete vetem per MERITEN te tij e jo ate te Babait.
   Facking your Logic u. your Envy

 4. mike says:

  Bravo Elton. Gjykaresi te denohet. Turp o maskarej qe denigroni kete kolos te artit shqiptar.

  1. Loran shehu says:

   Kolosin e karit thuaj …

 5. Tiku says:

  Ik edhe ti Elton nga Shqiperia
  E ka marre ferra uraten

 6. Sara says:

  Ky eshte nje palaco i papare!!!! bure kurve…

 7. Roberto says:

  Respekte per mikun tim ,te madhin,muzikantin e talentuar,gjeni,me nje vesh muzikor apsolut dirigjentin Ferdinand Deda. Respekte dhe per ty Toni. Bashke njihemi prej vitesh qe kur vija ne shtepine tende me te ndjerin ,te nderuarin dhe te paharruarin Ferd Deda. Keta njerez duhen denuar pa meshire. Nuk perdhoset emri i njeriut simbol ne muziken shqiptare qe e ngriti dhe e coi shume perpara ate me njerez ordinere qe njohin tallavane si nje arritje te muzikes ne mendjen e tyre mediokre .

  1. labi says:

   ‘ roberto maloku’ pepino va fanculo peco di merda.

 8. Alban Degs says:

  DERMA HUMAN E NARKOTRAFIKUT!

  – Kushtrim per lufte ndaj Mafias!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Zbulimi nga “Fiks Fare “ i Top Chanal te nje rrjeti 24 karat Mafioz tregtie njerezish, tregetie skllavesh, human trafiku me qender ne Tirane dhe Tetove.
  Kryetari i Shoqates Artistike “Ferdinand Deda” eshte strumbullari dhe kryetari i ketij mini- rrjetimafioz te human trafikut, nje kriminel I degjeneruar qe po te ishte ketu ne SHBA do ta ngryste jeten ne burg !
  Po aq kriminel e fajtor eshte pronari i restorant- hotelit ne Tetove dhe klientet kriminele te tij per. Policia dhe prokuroria shqiptare duhet te bashkepunojne me autoritetet maqedone por edhe me gjere !
  Pa asnje dyshim kjo eshte vetem maja e ajzbergut te human trafikut jo vetem me Maqedonine, por edhe me Kosoven, Malin e Zi, Greqine, Italine e shume me gjere, ku malli kryesor “ Made in Albania eshte “ Mishi i Bardhe” shqiptar !
  Trafiku i njerezve dhe Narkotrafiku jane krimet me te renda pas Terrorizmit dhe vrasjeve ne mbare Boten demokratike dhe denohen teper ashper kudo.
  Nje nderim madhor per Top Chanal, per Filipin e Madh Cakuli dhe stafin e shkelqyer te tij per kete e pothuajse te gjitha emisionet e tyre fantastike…
  Kjo eshte media qe duam e qe i duhet Shqiperise qe duam!
  Nje turp i madh per Policine e Shtetit, per SHISH-in per ministrine e Brendshme dhe qeverine Rama, nen hunden e te cileve ndodhin akte te tilla mafioze e kriminale te turpshem, skandaloze te pafalshme !
  Eshte urgjente qe ministria e Brendshme, SHISH-i, Prokuroria e Pergjithshme, Qeveria dhe Kuvendi i Shqiperise pa humbur kohe te ngrene struktura e Departamente te posacme dhe specializuara, te hartojne e miratojne ligje teper te rrepta per narkotrafikantet, per tregtaret e mishit te bardhe= human trafikantet dhe ti vleresojne ato ne te njejten kategori me terrorin dhe vrasjet !
  Policia dhe SHISH-i si dhe Prokuroria dhe ligji duhet te jene nje hap para terrorizmit, vrasjeve, narkotrafikut e human trafikut e jo te marrin njoftime e filmime nga media per krime te tilla te perbindshme, e jo te presin syshqiponjat e FBI-se, DEA,…. sherbimeve sekrete amerikane, angleze, gjermane, etj.
  Aq me pak te presin qe gazetaret te vene jeten rrezik per krime kaq te renda, qe ato e kane detyre paresore per ti parandaluar, goditur e ndeshkuar me gjithe fuqine e ligjit!
  Gazetare si kjo e Top Chanalit jane heroina qe meritojne nderimin maksimal nga shteti shqiptar!
  Hallall gjirin e nenes biologjike dhe Nene Shqiperise per guximin, mencurine, gjakftohtesine ne kete mision te veshtire per tu treguar politikaneve tane se kane shume per te bere kunder krimit !
  Le te jene vrasjet makaber te diteve te fundit dhe ky emision nje sirene alarmi nje kushtrim per te gjitha strukturat ligjzbatuese ne Shqiperi per tu zgjuar dhe vepruar si nje grusht i vetem ndaj Mafias shqiptare dhe nderkombetare dhe krimit individual apo te organizuar ne Shqiperi dhe brenda 30 ditesh ti japin grushte dermuese, tu japin dermen ketyre banditeve e krimineleve perbindesh, qe marrin frymezim edhe nga “ Banda e Gangstereve dhe Mafia krejt jashte kontrollit e Sali Berishes dhe strukturave te tij “ ne grupe te vogla” apo brigada terroriste ala Brigadat e Kuqe ne Itali e Greqi si Batalioni “Azem Hajdari “ dhe opozites me ogurzeze e faqezeze qe ka pasur ndonjehere Shqiperia …
  Shqiperia qe duam ka si shtylle kryesore sigurine e jetes se qytetereve shqiptare pa asnje dallim !
  Jeta eshte krye e drejta njerezore e njeriut!
  Ti jepet derma si human edhe narko- trafikut ne bashkepunim me strukturat ligjzbatuese te vendeve fqinje dhe ne mbare Boten!
  Sot!
  Neser eshte kurre asnjehere …

  1. Mali says:

   I lumi ti per mendet tua!

   1. Alban Dega says:

    FALEMINDERIT MALI !

    Me frymezon shume perkrahja jote !?
    Ne she je mirenjohjeje po te pershendetje ty dhe zhurmuesit e Bandes se Gangstereve me ;

    Sent from my iPhone

    HIMNI I OPOZITES KUSARE DHE VRASTARE…

    From: Alban Dega
    Date: May 31, 2018 at 12:37:17 PM EDT

    Himni i Kusarise

    PERRETH HAJNISE SE
    PERBASHKUAR…

    Nga Alban Dega, Nju Jork

    Perreth parase se perbashkuar
    me nje deshire e nje qellim
    Shqiperine ne llum
    per ta leshuar
    Vec te mbush une xhepin tim!
    Ta lajme krejt ne gjak te kulluar
    Para…. Sarajet jane Atdheu im!
    Kush eshte hajn edhe frigohet
    Eshte i lindur tradhetar
    Me hajni, vrasje …korrupsion
    E beme Shqiperine Kandahar
    Nga Doberdoli ne Gradec
    Do e ribejme
    Shqiperine Gerdec!
    Rrofsh e qofsh ore Baftjar
    Ne cdo hajni je Komandar !
    Hidhe Vallen e Luigjit
    Jemi Ceta e Mixhe Saliqit !
    Jemi Banda e Ligj mbi Ligjit !
    Kush i prin Valles i pari
    Ilir Meta Komandari
    Sali Rama komisari
    Fatmir Xen Kandahari…
    Yll Karvani eshte Baftjari !
    Me Lulezimin e Kusarise
    I veme flaken
    mbare Shqiperise !

 9. Loran shehu says:

  Po rrac kurvash jeni ju o elton deda

 10. Fadil says:

  Mund te behet pale civile ne gjyqin kunder ketyre trafikanteve te prostitucionit i biri i Ferdinand Dedes.

 11. Lani says:

  I biri i Ferdinand Dedes duhet ta padise ne prokurori trafikantin e prostitucionit per shfrytezimin e emrit te dirigjentit per qellim trafiku.

 12. shqiptari i ilirise says:

  Ajde,ajde se i ke qejf shoqatat dhe agjensitë që bëjnë pará ti!Ke dhe një agjensi “producente” ti dallaveraxhi me ca të tjerë që gjoja mbron të drejtën e autorëve në muzikë dhe po rrjep anembanë Shqipërinë.Me Bare,Restorante,ambiente publike.Gjoja na paske marrë të drejtën për të mbrojtur të drejtën e gjithë producentëve te muzikës së Botës për 100 vjet ti plerë!
  Ta shohësh po s’përfundove në burg more mashtrues i flliqur.
  Ju bëj thirrje gjithë pronarëve të Bareve,dhe Restoranteve dhe çdo aktiviteti që përdor radion në ambientet e tij të marë me shqelma çdo njeri që shkon u kërkon pará për muzikën në emër të AMP-së,një organizëm mashtrues që vjedh shqiptarët dhe shoqëritë diskografike të botës në emër të mbrojtjes së të drejtës së autorit.

 13. Koli says:

  PSE NUK I botoni komentet ,,,,,ju te temes..

 14. Labi says:

  Ti vrasesh KOSOVARET ESHTE pak,,,,,ata duhen djegur me acid…./////

  1. moni says:

   Hiq pseudonomin labi te pakten, se felliqe kot gjithe Laberine. Sa per kete koment halucinant, e kuptoj qe nuk e paske marre vizen sot…

 15. kujtim says:

  SHQIPERIA DHE QEVERIA E SAJ DUHET TE MARRIN MASA ,,,QE TE GJITHE SHQIPTARET E KOSOVES DHE MAQEDONISE TE HYJNE NE SHQIPERI ME VIZA QE KUSHTOJNE TE PAKTEN 300$ PER PERSON,,,….,KUSH NUK PAGUAN TE MOS LEJOHET TE HYJE FARE NE SHQIPERI,,,,,,,DHE KETE GJASME AGJENSI DHE TE TJERA TE MBYLLEN DHE TE FUTEN NE BURG ,,,,ME 25 VITE BURG,,////

 16. Alban says:

  Mendime nga ketej oqeani

  PSE ESHTE HARLISUR KRIMI
  NE SHQIPERI !?

  – Kush eshte frymezuesi i krimit ne Shqiperi ?

  – Ligji i ruajtjes se kokes se Mafias shqiptare dhe lufta e saj per mbijetese !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kercenimet deri per ekzekutimin me snajper te kryeministrit te vendit, mosndeshkimi ligjor i djalit politik te Berishes Fatmir Mehdihoxha dhe atij biologjik Xenit per 27 te masakruarit e Gerdecit, kercenimet per ekzekutimin jo te 4 ekzekutuarve te 21 janarit 2011 por edhe 300 te tjereve, thirrjet e kryebanditeve politike per dhune, terror, per krijimin e ” grupeve te vogla “ revolucionare” ala “ njesite guerile” e ala “ skuadrone vdekjeje”, i Bataljonit “ Azem Hajdari” me simbole naziste, per thyerje xhamash e per shpime gomash, perdirimi i shufrave i hekurit e bidonave me benzine kunder pronave publike e private …. klithmat e opozites per permbysjen me dhune e rrokje armesh ala bolshevike e chegevariste kunder nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike… jane aresyeja kryesore dhe frymezimi me i madh per dhune e terror, per krime te renda e plumba ne mish !
  Pse !?
  Vetem per ti vene flaken e rrenuar shtetin shqiptar si e vetmja rruge per ti shpetuar Vetingut dhe Drejtesise, ligjit dhe shtetit ligjor, duke i vonuar, sabotuar e minuar ne cdo hap e me cdo mjet !?
  Pse !?
  Per ti shpetuar mbi 25 miliarde eurot e vjedhura e mijera hektaret e plackitura popullit shqiptar ne keto 27 vjet demokusari e Salikraci !
  Per te mos leshuar qytetet e ndaluara te Lalezit e Ksamilit, Jales e Thethit, Farkes e Kunes… sarajet e dugajat, butikat e Armines e vilat milioneshe te Golemit… !
  Kjo opozite ogurzeze e kobezeze qe e zhberi dhe rrenoi mbi 13 here ne 13 vjet sundimi te saj kur qe ne pushtet del sot me thirrjen per veting ne politike !
  Po si mundet qe nje politike e inkriminuar nga sholla e kepuces deri tek fijet e flokut, te beje vetingun e vetvetes kur pikerisht ajo eshte shkaktarja e tij !?
  U rrethua mbi 112 here dhe iu rrezikua koka mbi 215 here kryeterroristit, kryenarkotrafikantit, kryekriminelit te drogave Pablo Eskobar por ne asnje rast jo vetem nuk e vrau, por as tentoi te vriste veten derisa e ben shkrumb e hi syshqiponjat amerikane pasi kishte lene mbrapa lumenj gjaku e miliona te vrare per se gjalli ne mbare Boten nga kokaina e tij !
  Shihni historine e Mafias shqiptare e nderkombetare e pothuajse ne asnje rast kryemafiozet nuk vrane veten, por u kapen dhe ndeshkuan nga ligji !
  Te njejten gje qe bene tash e 27 vjet po orvaten ta bejne edhe tani duke u orvatur te komandojne ata edhe Vetingun edhe Reformen ne Drejtesi pikerisht ata qe e krijuan, forcuan dhe dalldisen pandeshkueshmerine, pacenueshmerine dhe paprekeshmerine e vetvetes .
  Nuk mund te kete as Veting as Reforme te politikes nga shkakataret e saj.
  Pa Vetingun dhe Reformen ne Drejtesi, pa rivendosjen dhe zbatimin pa meshire e megjithe fuqine e Ligjit dhe Drejtesise, cdo Veting e Reforme tjeter eshte e vdekur !
  Pse !?
  A e vini re vellezer e motra se me shpejtimin dhe perparimin e zbatimit te Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi ashpersohet, acarohet, egersohet edhe reagimi i Mafias Politike dhe i Mafias klasike dhe i krimit te organizuar!?
  Pse!?
  Sepse Mafia politike dhe Mafia klasike jane armiqte me te eger te ligjit dhe drejtesise!
  Pse !?
  Sepse si njera dhe tjetra jane ne sinkron me njera tjetrin!?
  Pse !?
  Sepse sa me shume ecet, perparohet drejt zbatimit te ligjit dhe drejtesise, aq me i eger eshte edhe reagimi i antiligjit dhe antidrejtesise !
  Eshte ligji i luftes per ekzistence, per mbijetese, si nje nga ligjet me te egra te natyres!
  Eshte ligji per ruajtjen e kokes, sic e ka quajtur kryemafiozi dhe kryerrenuesi historik i Shqiperise Sali Berisha !

Lini një Përgjigje te Lani Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *