Albin Kurti kërkon nga Rama të shprehet kundër idesë së Thaçit për shkëmbim të territoreve

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një takim me ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka kërkuar që Tirana të dalë me një qëndrim kundër idesë së Hashim Thaçit për shkëmbim të tërritoreve.

“Në takim u theksua nevoja që Tirana zyrtare të shprehet hapur kundër manovrave manipulative që po ndërmerr Hashim Thaçi, të cilat rrezikojnë të copëtojnë dhe degradojnë shtetin e Kosovës, me pasoja për gjithë kombin shqiptar, dhe në shpërputhje me vullnetin e popullit dhe të shumicës shqiptare të deputetëve në Kuvendin e Kosovës”, thuhet në njoftimin e VV-së.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Albin Kurti kërkon nga Rama të shprehet kundër idesë së Thaçit për shkëmbim të territoreve”

 1. mirel says:

  Ramutovic Ram Berishic eshte ideatori i mareveshjes.
  Po ti pse nuk ke filluar te zesh rrugen o Albin?
  Ku i ke protestat?

 2. Arjan says:

  Nuk ka tirane zyrtare ka vetem kriminele ordinere qe kane kapur shtetin Shqiptar dhe mundohen ta shqyejne.Ku jane intelektualet Shqiptare kane vdekur dhe nuk thone asgje rreth copetimit te kosoves nga Banda thaqi -haradinaj- e co.Thua Se behet fjale per ndonje shtet ne afrike.Kaq frike kane te prononcohen partite Shqiptare apo kane ikur per lesh bashke me Sali donkishotin.

 3. Satrazemi says:

  Ja dhe nje kaposh tjeter ne maje te plehut. I tregon Rames cte beje njelloj si kerrici kur del para gomarit. Po me Shqiperine cpate xhanem? Valle nuk te del Kosova te shpallesh platformat e tua luftarake? Me thene te drejten ngjan me kete debilin tone, doctor i thone qe sa here qe ne Shqiptaret kemi ndonje gjembe ne bythe ai na shtyn hurin brenda. Per ty e kam nje supozim. Fajin e ka burgu qe ke bere ne Serbi, thone gojet e liga, ku te dhane hallven e prishur. Per kete tonin gojet e liga thone qe nuk eshte fjala te hallva e prishur por te gjaku i prishur. Nejse, te lutem zhduku per ca kohe nga skena se si shume je lodhur duke i sherbyer Serbit.

 4. xyz says:

  Partit shqiptare ne SHQIPERI JANE NEN TUTELIN grko serb.Per te bere dicka per shqiptaret jashte shtetit duhet te marrin lejen nga Janullotos dhe mentoret e tije,perndryshe mbajne pasoja.Per serbet 2% eshte quar gjithe bota nga Serbia ,kurse per shqiptaret e Maqedonis qe jane mbi30%,Shqiperia jo vetem qe kurre se ngriti zerin po ama e favorizon Maqedonin ne shtypjen dhe diskriminimin e shqiptareve.Ramushi i Janos don edhe port tu jape ne Durres.

Lini një Përgjigje te Arjan Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *