Berisha publikon foton e të arrestuarit në Shkodër me Erion Veliajn, faktet që e nxjerrin bllof: Janë të ceremonisë sime martesore, mashtron “kanceri”

Sali Berisha ka publikuar në Facebook foton e një prej të arrestuarve në Shkodër.

Sipas tij, ai është mik me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

“Erogen Brajoviç, i arrestuar dje ne Shkoder mik per koke i Lal Plehut!”, shkruan Berisha.

Por menjëherë ka reaguar në statusin e Berishës, Borana Spiro, vajza e Ksenofon Kristafit e cila përgënjeshtron ish- kryeministrin, duke deklaruar se ai nuk ka qënë dhe as është mik me Erion Veliajn, por ka qënë në momentin e celebrimit të saj në martesë.

Kjo foto është në ceremoninë martesore timen. Dhe nuk e kuptoj me çfarë të drejte e poston.

Kjo është 1 ndër 1 milionë gënjeshtra që bën përditë. Lërë politikën e të shpëtojë populli shqiptar se e mbyte me intriga dhe rrena.

Erogeni nuk është ai që thonë mediat por një familjar dhe njeri i qetë, nuk përzihet në krime.

Turp të të vijë, je kancer i shqiptarëve”, shkruan Borana Spiro.

Erogen Brajoviç, i arrestuar dy ditë më parë në Shkodër pas vrasjeve të njëpasnjëshme të ndodhura në këtë qytet, është djali i ish-futbollistit të njohur të Vllaznisë dhe kombëtares shqiptare, Millan Vaso Brajoviç.(TemA)

22 komente në “Berisha publikon foton e të arrestuarit në Shkodër me Erion Veliajn, faktet që e nxjerrin bllof: Janë të ceremonisë sime martesore, mashtron “kanceri””

 1. zambi says:

  A i shkon lali Eri cdo qytetari te thjeshte te Tiranes ne ceremonine e dasmes ???

  1. Altini says:

   Dasma eshte bere ne bashkine e Tiranes.
   Hapi syte o trushpelare.

  2. Glaukias says:

   Jo, por nëse do, shkon qytetari i thjeshtë tek Kryetari i Bashkisë për celebrimin e martesës. Mund të shkosh edhe ti ‘zambi’, të bësh një kërkesë e të celebron lali Eri, me këtë rast bëjë edhe një foto.

  3. Kalec Dega says:

   Per ke Lali Plehu behet fjale, per Erjon Veliaj, i pari i bashkise Tiranes apo per ate qe mami i boni dasmen?

   Saliu ska treguar asgje me shume qe dime dhe ne. Vecse na kujton kush jane plehtat qe kemi ne pushtet dhe e ardhmja e Shqiperise nen keta horra.

   1. opa opa says:

    Ti Kalec je nje nga PLERAT e mamit tat KURVE!

 2. Politikane kurva says:

  Si ka mundesi qe te gjithe politiqenerit njihen me te gjithe kriminelet e shqiperise ? Lali bytha nuk ka gje rastesore. Meqenese paska rastisur aty. Pse nuk rastisa une ?
  Nga Sali haleja e deri te lali hajduti, te gjithe nje mut jane. Duan vete te zhvasin popullin. Te mjeret ne…

  1. W says:

   Këtë donte Sali kurva qe ti quajnë të gjithë politikanët kurva si Berisha dhe njerzit injorantë si shkruesi më siper gelltisin këto plera dhe i barazojnë të gjithë me Saliun

 3. Alds Rock says:

  Erjon Veliaj në funksionin e kryetarit te bashkisë mund të celebrojë lidhjet martesore të njerëzve. Po të shihni mirë fotot ato janë bërë brenda ambienteve të bashkisë së Tiranës. Prandaj mos thoni që vajti Erjon Veliaj tek dasma e dikujt. Jan dasmorët që vajtën tek ai për të celebruar. Ma të tilla ceremoni Ejroni ka martuar shumë çifte.

 4. Korabi says:

  O zot! Me ruaj nga i ligu kur ka te drejte.

 5. Na lidhi grabitja says:

  Sì ka mundesi qe kta horrat gjithmone kan lidhje me politikanet e cuditshme 😂😂😂sa per sali kriminelin e njohin te gjithe shqiptaret,pastaj me rradhe rama likja etjj.Te gjithe derrat nje nocke kane

 6. goni says:

  Lani gojen ju qe shani ERJON VELIN nuk keni turp i vetmi njeri kto 27 vjet ne kte vend , qe ka punuar e punon dit nat dhe horrat vagabondet dhe alabaket e pergojojn pra llumi i kti vendi me saliun ne krye , nese ka celebruar kte çift shum mir ka ber , ata kan qen qytetar te lir dhe kryetari bashkis te ter qytetaret e vet i rrespekton njelloj , prandaj e duan qytetaret e TIRANES , sali palaço ket pun ka , RRESPEKTE per kte vajz qe ja thot te verteten ne fytyr alabakut politikes SHQIPTARE sali berishes.

 7. blerta says:

  Lali Eri nuk ka vrare njeri o vrases profesionist qe nuk numerohen krimet e tua sa qe je kaluar edhe udheheqesit tend shpiryeror shokut Enver. Shpejt po vjen dita kur te shkosh te burgu i ri se dhomen ta kane bere gati ty dhe familjes tende kriminale.

 8. Petrit says:

  Ajo qe nuk kuptohet eshte se ku e nxjerr “bllof”.
  Qe e ka martuar Lali Plehu e pohon edhe vete zonja.
  Ku eshte “bllofi “ ketu ?????
  Por qe Lal plehu nuk marton njerez te thjeshtë kjo eshte e sigurte.
  Keshtu qe zonje pranoje qe je martuar me nje kriminel e shijo ato lek te pista deri sa te perfundosh edhe ti ne burg me tet shoq.
  Denoncimet e te madhit Prof. Dr Sali Berisha nuk mund ti hedhesh poshte as ti e askush tjeter.
  Sali Berisha eshte thjeshtë nje lexhende e gjalle

 9. ERION FIKU says:

  Une celebroj vetem ata dhe ato qe merren me shit-blerjen e Fikut.
  Duke shitur mall (fiq) behesh i pasur saqë:
  Dasmen e ben ne Kalane e Gjirokastres ose ne Bashkine e Tiranes.

 10. Trimi says:

  Te besh celebrimin ne Bashki ku ate e ben erhe kryebashkiaku kuptohet jo per te gjithe, nuk ka sgje te keqe. Madje as ky qytetari qe ka celebruar Erioni qe babai i tij Miallan Vaso ka qene futbollist e njeri i nderuar ne Shkoder, sa kohe nuk eshte i denuar por i akuzuar nuk mund te flasesh se paska qene lali Eri me kriminelat sepse ai akoma nuk i eshte faktuar krimi. E keqja eshte e atij qe eshte mesuar te
  pergojoje dynjane, te shpifi e derdellisi si ato grate e keqija qe marrin neper goje komshinjte.Turp kur e shikon se ke ke patur kryeminister e president…..me keto lloj llapaqenesh nuk behet Shqiperia.Shqiperise i duhen burra pa llafe e punetore qe tju flase puna vete, jo burra si grate llapaqene.

 11. neseba says:

  More, po kaq i poshtër paska qenë ky berisha!

 12. Ada says:

  Cfare lidhje ka kjo Borana me vrasesin. Kush eshte ky ksenofon kristafi. Eshte ky babai i saj ne universitetin e Cilit? Bubububu.

 13. ilir says:

  Po kur saliu lishte truprojen e zgjedhur nga ai vete qe tani e quan kriminel e ka harruar. I ka harruar bqe te gjithe ata qe vrane e vodhen shqiperine kane pire kafe me te. Cjane keto budallalliqe. Lereni debilin e rrjedhur te nxjerr qelb nga goja dhe mos e analizoni.

 14. millojka vraka says:

  Lali Eri nuk ka vrare njeri tha dikush. Po Ardit Gjoklajn e harruat. Prokurori Petrit Fusha ja mbylli dosjen e vrasjes se Arditit dhe si shperblim, djali i xhajes se prokurorit Çim Fusha, po merr token e teatrit per te bere kulla. Kaq per fillim.
  Te kalojme te rasti i marteses. Se pari kjo vajza nuk eshte vajza e Ksenofon Krisafit por e Marenglen Spiros. Duket edhe ne nje nga fotot. O gazetar i shkrete kujdes kur shkruan idiotesira. Marenglen Spiro ka qene, jo pak, por rektori i universitetit “KRISTAL”. Alamet “personaliteti”. E keni degjuar besoj universitetitn kristal per bemat e tije. E pra Marengleni u be milioner duke shitur diplloma ne kete universitet, sa e detyroi edhe Edi Ramen ta mbyllte. Edhe djalit te politikanit italian BOSSI, i shiti nje diplome Marenglen rektori, sa u be skandal edhe ne Itali.
  Ndersa djali, Barjoviçi(minoritar serb ne Shkoder) eshte e vertete se eshte djali i ish futbollistit te Vllaznise se Shkodres Millan Vaso(edhe ky minoritar serb ne Shkoder). Por i ati, jo se ka qene ndonje qytetar i çquar. Shkodranet e mbajne mend ne vitet `90, se si kryetar i minoritetit serbomalazes te Shkodres ndikoi me miqte e tij politikane ne Mal te Zi, qe Mali i Zi te mos liberalizonte vizat me Shqiperine. Kjo i duhej Millanit ne ate kohe, sepse iu shiste tregtareve shkodrane viza jugosllave sa frengu pulen, deri sa ne pushtet erdhi Gjukanoviçi i cili e mbylli kete histori. Kulmi ishte kur tregtare te ndryshem shkodrane, apo fshatare te zonave kufitare me Malin e Zi arrestoheshin nga repartet ushtarake serbe ne kufi me Shqiperine(ne ato kohe Mali i Zi ishte ne nje shtet me Serbine). Millani nderhynte per ti liruar, kuptohet me shuma te medha parash. I shkreti Millan vdiq papritur nga zemra(e pra ishte i ri dhe i forte) ne nje shtepi diku ne Tirane. Kjo ngjarje kaloi pa shume zhurme dhe buje ne ate kohe megjithse mbeti enigme.
  E sa per martesen kjo po qe eshte qesharake. Martesat behen ne zyren e gjendjes civile ne bashki dhe celebrimin e ben drejtori i kesaj zyre, ose nje nepunes i caktuar prej tij. Kryetari i bashkise, si kudo ne bote, ben celebrime ne raste teper te rralla, per personalitete te larta, ose per miq te tije shume te ngushte. Ndryshe nuk do bente dot asnje pune, por do rrinte gjithe diten duke lidhur martesa. Kjo duket qe eshte bere me para te madhe si teke e ketyre te forteve te pasur te rinj, pjese e te cileve eshte llalli erri.

  1. Zigur Qarri says:

   Sa gjera jan pa u thene!Rrofsh per komentin(informativ).

 15. edhe kur te Martohet mbesa e kryeputanes se shpelles me Afrikanin do t'ja Celenroj Erjoni o shpellar kanceri ! says:

  CTE KOQE KA KTU !

 16. zenun says:

  Ca beni keshtu more, kjo eshte vajza e prof. Marenglen Spiros, cfare lidhje ka prof. Ksenefon Krisafi ketu, ca eshte ky lajm mor aman?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *