FOTOT: Vettingu largon Bashën nga politika. Ja lidhjet e tij me krimin

Lulzim Basha ka dalë dje nga Elbasani dhe ka kërkuar vetting për politikën njëlloj sic po bëhet për gjyqtarët dhe prokurorët.

Kryeministri Rama dje dhe sot i tha se është gati për vetting ndaj politikanëve duke përfshirë edhe familjet nga ku politikanët më së shumti sulmojnë njëri- tjetrin, por kryedemokrati u thye shpejt duke thënë se kjo duhet të ndodhte vetëm për politikanët dhe lidhjet e tyre me krimin.

E meqë Basha thotë se do një vetting vetëm për lidhjet e saj me krimin, në bëmë një kërkim të shpejtë në Google për lidhjet e Bashës me krimin dhe, na dolën disa raste.

Të dënuar për kultivim kanabisi apo minavënës të arrestuar pas muaj hetimesh, rezultojnë që të kenë qenë krah Bashës.

Për sa kohë Basha ka vënë në platformën e tij të vetingut të politikanëve vetëm lidhjet e tyre me krimin, tani i bie që të jetë duke bërë gati dorëheqjen nga jeta politike për tu rikthyer në Holandë, aty ku i rri familja dhe mendja.

Më poshtë po ju sjellim disa raste, të publikuara nga mediat, ku Basha pozon në aktivitetet e partisë së tij me të arrestuar e dënuar për vepra të ndryshme penale, si minë-vënia dhe kultivimi dhe tregrimi i lëndëve narkotike e te tjera vepra penale te renda.

Më saktë, sic është botuar më herët në media, Basha ka foto më Flamur Begën që vinte mina me sahat, Arben Zibrin, i cili u kap me 130 kg kanabis dhe Durim Kecin, i cili mbante mbi vete një sërë veprash penale e që ishte në cadrën e Lulzim Bashës vitin që shkoi.

Tani, me të gjitha këto foto e fakte, vettingu për Bashën, me logjikën e tij mund të quhet i mbyllur.

Nëse vettingu për Bashën është ky që ka shkruar në “platformën” e tij, atëherë ai është qe sot i shkarkuar!

11 komente në “FOTOT: Vettingu largon Bashën nga politika. Ja lidhjet e tij me krimin”

 1. Germicoku says:

  Edhe une jam dakort me Bashen . Te filloi vettingu me politikane qe jane akt ivizuar nga viti 1992,por te perjashtohen nga vettingu :
  1. Politikani Sali Berisha i cili ka keto merita: shkaterroi me uzina,hekurudha, kombinate ne industri , ullinje,fiq e kumbulla, me perjashtim te pjeshkeve te Lapardhase, ne bujqesi. Por mbi te gjitha i njihet merita si snaiper ne 21 janar 2011, si peron i cili nuk njeh njerezit e tij,sidomos baxhanaket. Te perjashtohet nga vetingu si njeri i cili sa me zi nxier muajin per tu ushqyer e nuk njeh se c’eshte vila.
  2.Lulzim Basha i cili e ka trupin ne Shqiperi e koken ne Hollande. Meqenese iu bene thirrje te rinjeve per te mos u largur nga Shqiperia nen shembullin e tij ,ku familjen e femijet nuk flasin shqip.
  3. Te mos veproi vetingu tek Ilir Meta ,pasi floriri iu desh per te ndertuar vilat. Mbiemrin nga Meta ne Floriri nuk ia vuri populli ,por idhulli i tij Sali Berisha. Te mos preket edhe Monika sepse ka sakrifikuar duke e nxier drogen me karrocen e femijeve …. te tjeret le te kontrollohen e shkofshin ne halet te gomares….. Bravo LULI! Ligj me te mire se ky nuk ka pare bota. Jo me kot te ngarkuan ty te hartoje dosjet e drejtuesve te UCK.

 2. gloria says:

  Ai qe duhet te ish sot ne burg per vjedhje, vrasje dhe bashkepunim me kriminele te droges sot kryeson PD, fatkeqsi kombetare. Cohuni o demokrate e kapeni me shkelma kete hajdut ordiner, boll duruat SALILULIN se e bete partine parti MALOKESH.

 3. IVONI says:

  .. BASHA NUK ESHTE PA SHOKE , PASI ME TE JANE GJITHE POLITIKANET E SHQIPERISE .. ! NE KA NDONJE POLITIKAN QE THOTE SE “UNE NUK JAM ME BASHEN , APO ME BERISHEN , PO KESHTU ME RAMEN APO METEN , ESHTE E PALLOGJIKESHME ..!

 4. Kalec Dega says:

  Shume bukur,” iku” nje bandit i neokomunizmit, tjetri besoj eshte Fatmir Xhafajt me lidhje familje kriminale….


  sa naiv jeni o milet…ata zjarrin i vene shqiperise dhe njeri tjetrin do mbrojne….

  Pse SALIU SE FUTI NE BURG RAMEN?
  PSE RAMA NUK E FUTI NE BURG SALINE?

  Kush e zgjidh gjeagjezen?

  1. Rrok Ndoci says:

   MEHMUT ELEZI ESHTE I VETMI QE MUND
   TA ZGJIDHI KETE GJE A GJEZE !

   E njeh aq mire Berishen sikur te kishte qene Sofokli Lazri i Ramizit

 5. Lidhjet e lulushit me krimin jane per te “miren”e vendit dhe jo si lidhjet e rames.
  Erdhem perseri tek biografte me partizane e ballista.
  Erdhhem perseri tek lufta klasve te saliut.
  Mos i fol ketij mos u shoqero me kete se e hengre.
  Dhe shajme enverin e soc.

 6. KiKi says:

  Mire keto i morrem vesh, po FATMIRIN pse e keni fut ne foto apo per te plotesuar hapsiren bosh?

  Jo per gje po artikulli eshte aq i goditur sa gjynah qe e prishni me keto lapsuse.

  RRESPEKTE PER GJITHE KURWAT RILINDASE KUDO QE NDODHEN

 7. Ali babushi says:

  Burgu I pret keto hajdute e kriminele qe bejne sikurse zihen njeri me tjetrin ne syte e shqiptareve ,dhe mbrojne njeri tjetrin se njesoj Jane.

 8. Petrit says:

  Ore paska qene kriminel i madh ky Lulzim Basha e ne se paskemi ditur ?????.
  Po shkon burri e ben foto me keta njerez ????
  Shume turp per Z. Basha
  Nuk mundet nje politikan te beje foto me njerez neper aktivitete te ndryshme pa ju kerkuar deshmine e penalitetit.
  Eshte tjeter gje nqs bashkepunon me ta.
  Duhet qe keta njerez ti besh deputet, drejtora, kryetar neper bashki, te hashë dreka e darka, te te paguajne bileta e çartera per te udhetuar jashte, tu japesh konçesione e tendera pa gare per pune publike, tju japesh leje nderimimi per kulla qiellgervishtese ne toka shteterore e te tjera si keto !!!!.
  Shume i zhgenjyer nga Z. Basha.
  Nuk e prisja nga ai kete.
  Bravo paçavurja tema.
  Goditje ne shenje.
  Tani e tutje do te futem edhe une ne Google per te gjetur se me ke ben foto Z. Basha

 9. Koço says:

  Këmbet e pa dukëshme të Gjarperit , vetë Vdekja e Shqiptarëve është Satani Qeni i Zgjebosur Sahli XHiadisti Berishë,I cili në keto mënyra djallëzore , mendon se shqiptaret nuk do meren me Shkëlzenin , Argiten , Jamambërin e njeqind maskarenjeve pjestarë e posedues Miljardash Dollarë , Prona ,Asete e tjera të këtij Ish Shpellari e Monstrere ,dikur i pa breke ?! sot Ky Përbindesh lundron e livadhis e vazhdon të mburet ,tallet e zgërdhehet për gjithë shkatërimet , vjedhjet e mijëra e mijëra VARRE të hapura e ngrirjen e buzëqeshjen e mijera Nënave të ketij populli , varre që vazhdojnë edhe sot nga ky krye maskara , arkitekt i 97 si dhe shuarjen e jetës të mbi 200 djemëve të Tropojës ?! dhe ky Monster bën “Mesine ” ?Kjo eshtë tragjedi Kombëtare e pa ndodhur askund në botë . Ky djall nuk ka nevojë për Veting ,vetë Populli të përveluarit , të vdekurit e gjalle , nuk duhet ta lenë pa gjykuar e nenshkuar këtë Gjarper e pjellat e tij qoftë me vetë Gjyqesi ,si shërbimin më të mire per të qetesuar mijëra shpirtëra e zëmra të djegura e përveluara Nënash e të dashurish të tyre anë e mbanë Shqiperisë . Këtu duhet të fillojë Vetingu i Politik berjes .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *