Rama: Kush e vë dorën në zjarr se gruaja ime s’ka ndërtuar pallat apo se baxhanaku im s’ka marrë tender 15 mln euro? Ndaj jam dakord me Lulin

Kryeministri Edi Rama ka folur në Asamblenë e PS-së, edhe për kërkesën e Lulzim Bashës për vetingun e politikës.

Ai tha se është dakord me këtë kërkesë.

Duhet veting për mua, për gruan time, për pasuritë e gruas sime, për pallatin e gruas sime, për tenderat e baxhanakut tim, për kunatin tim.

Unë jam i sigurtë që shumë nga ju mendojnë se baxhanaku im ka marrë 15 milionë euro tender.

Po unë s’mund t’iu përgjigem çdo akuze, duke shëprndarë deklarata çdo orë.

Si bëhet kjo, se kush nga ju e vë dorën në zjarr se baxhanaku im s’ka marrë tender 15 milionë euro?

Kush nga ju se vë dorën ën zjarr se gruaja ime s’ka ndërtuar pallat në tokën e dikujt tjetër, apo për sarajet e mia? Askush!

Atëhere këtë e zgjidh vetingu për politikën.

Duhet veting për presidentin, kryeministrin, ministrat, ish-kryeministrat, se nuk jemi të gjithë njëlloj.

Shyqyr që u katandis Luli ta bëjë këtë punë, unë jam gati”, tha Rama.

Do t’i ndajmë të gjitha me libër shtëpise, se ashtu është bërë politika këto 25 vite.

Kush s’i ka fletët e librit në rregull, ta qepi gojën dhe të përgjigjet.

Unë jam gati të ulem me Lulin për këtë çështje, edhe pse në fillim ai s’do pranojë, se kështu e ka ai”, vijoi Rama.

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Rama: Kush e vë dorën në zjarr se gruaja ime s’ka ndërtuar pallat apo se baxhanaku im s’ka marrë tender 15 mln euro? Ndaj jam dakord me Lulin”

 1. Illyria-Shqiperia says:

  Luli e ka per ju, Jo per veten, vetingun. Ai vete eshte si uji, pa forme e konsistence. Ne fakt ai e ka me shaka. Perralla e rradhes nga sharlatani!!!

   1. Skypion says:

    Ja c’ben zori : Edi Rama ben batuta edhe per gruan e vet …!!!
    Ja c’ben sikleti! Gerr merr, gerr merr me batuta bajate te dala e sterdala boje. I zverdhur ne surrat. I zgerdhire. Buzeqeshje qe del me zor mes skermitjeve te pakontrolluara.
    Leri batutat, edepsez Kryeminister!
    Voto ligjin! Leri lojerat e fjaleve qe as me idiotin nder socialiste nuk e magjeps me me to. U vjen era mendere.
    Leri lojerat e fjaleve, delenxhi Kryeminister!
    Voto ligjin! He, ta mban apo jo?! Ja ku e ke, merre ose lere. Leri llogjet!
    T’u mbaruan batutat tani me me vartesit deputete e ministra, dhe po ben gruan tende objekt te tyre eee?!
    Jo, jo, nuk eshte kjo arsyeja. Fakti qe Edi Rama po e ben gruan e tija objekt te batutave qesharake, eshte halli i madh qe e ka zene. Ka qe dje qe flet rroma per toma. Asnjehere nuk ka qene kaq konfuz sociopati.
    Voto ligjin, o sociopat! Leri derdellitjet pa kuptim.

   2. Illyria-Shqiperia says:

    Idiot! Meso shqip, pa komento.

    1. Labi says:

     Prape ti plenium. Po boll o idiot se je bere si dylber i Rames.
     Labi

  1. Skypion says:

   Ja c’ben zori : Edi Rama ben batuta edhe per gruan e vet …!!!
   Ja c’ben sikleti! Gerr merr, gerr merr me batuta bajate te dala e sterdala boje. I zverdhur ne surrat. I zgerdhire. Buzeqeshje qe del me zor mes skermitjeve te pakontrolluara.
   Leri batutat, edepsez Kryeminister!
   Voto ligjin! Leri lojerat e fjaleve qe as me idiotin nder socialiste nuk e magjeps me me to. U vjen era mendere.
   Leri lojerat e fjaleve, delenxhi Kryeminister!
   Voto ligjin! He, ta mban apo jo?! Ja ku e ke, merre ose lere. Leri llogjet!
   T’u mbaruan batutat tani me me vartesit deputete e ministra, dhe po ben gruan tende objekt te tyre eee?!
   Jo, jo, nuk eshte kjo arsyeja. Fakti qe Edi Rama po e ben gruan e tija objekt te batutave qesharake, eshte halli i madh qe e ka zene. Ka qe dje qe flet rroma per toma. Asnjehere nuk ka qene kaq konfuz sociopati.
   Voto ligjin, o sociopat! Leri derdellitjet pa kuptim.

   1. BUJARI JU DEGJON says:

    Ku e ke Ligjin,o Skypion Bytha!…E solli Luli Ligjin???
    Edi Rama ju kap per hunde si “Kananin” mor mut,prandaj te ka lene shendetin truri dhe i thua Kryeministrit “edepsez”!…
    Po ka Shqiperia me edepseza se ju,me pisa,me palaco???
    Ju jeni Skulpture e Gjalle e Poshtersive ,e Pisllekut Politik e Moral!..
    Vazhdoni perpelituni,eshte e drejta juaj…
    Vetingu po vjen!!!…

   2. Askushi says:

    Ore Skypion valle kaq derdimen je ti sa mendon se Rama e ka me gruan e vet? Valle nuk e kupton qe fjala e tij tingellon si kercenim per Lulin qe eshte zhytur ne krim,vrasje dhe vjedhje? Ketu eshte “krimi” i Rames. Ai nuk duhet ta kercenoje Bashen sepse tingelon si thirrje per bashkepunim. Te lutem shume do mundohesh ndonjehere te perdoresh mendjen dhe jo gojen sepse u lodhem me propaganden tende marksito-leniniste me socialiste e kapitaliste….

  2. Kalec Dega says:

   Karagjozat qe po mbajne peng te ardhmen e Shqiperise dhe dylberat e Rames e hajdaret e Bashes.

   1. Une says:

    Peng shqiperine e mbajne opozita e lsiht te dhise qe perfaqeson vetem interest e klaneve si Saliu, Meta, Basha kryelopa e coo si edhe klyshet e e tyre qe here shfaqen si Kolece e here si Skypon. Kjo opozite e ka uzurpuar te djathten e vertete te shqiperise, e ka tulatur ate aq sa nuk I voton me per kata palaco.
    Kjo opozite po mban peng reformen ne drejtesi ashtu sic e ka mbajtur peng per me shume se 25 vjet qe te mbushte xhepat cifti Sali-meta.

  3. ELIOT says:

   NA I SHPIFEN KETO HAJDUTA .RAMA E BERI KALANE NE DAJT DHE PRAPE E QUAN VETEN TE NDRESHEM DHE BASHA NGELI DUKE BER PALLATE PER RRACEN E VET DHE N A CAJNE BYTHEN ME QELBESIRA …KETO TE 2 ME BERISHEN DHE NANON NE FRANCE DO TE ISHIN NE BIRUCE QE ME KOHE /..NE SHQIPERI TALLEN ME OPULLIN E VARFER … TE PAFYTYRE …

  4. Labi says:

   O debil me emer te madh. So nuk the nje gje me vlere. Edhe kete punen e “ ujit” te vjedhur e ke o tifoz.

 2. a.f. says:

  Hidh e prit.. Aktualisht Basha vs Rama dhe anasjelltas..
  Topi kalon sa tek njeri dhe te tjetri, por goli nuk behet asnjehere ne porten e “kundershtarit”..
  Mileti ndjek dhe paguan me shpresa (qe shuhen) .. ndeshjet e shitura nga kryebanditet e politikes..

 3. Adam says:

  “ BAJGA” !!!!!! Lereni te behet Vetimg ne Drejtesi se Ajo do te beje Hetimin tuaj doni te mbroheni nga Vetimgu Politik me demek po kaliat kete nuk duhet te hetoheni

 4. Rush e kumbulla says:

  Te shkerdhefsha gruan ty dhe Lulit.
  Vertet donite na hidhni hi?
  Ne shikojme ku dhe si jetoni,bir bushtre .

 5. ERION FIKU says:

  NGA (POLITIKANET & JURISTET):
  Vetem (UNË & AJOLA) do dalim shume te paster nga VETTINGU.
  Sepse e kemi te justifikuar Gjithe Pasurine me (SHITJEN E FIKUT).

 6. Kari-katuristi Kari-katuron 1 Kari-katurë Kara-kteristike says:

  Unë Lulin e kam Shok
  Byrekun e bëjmë bashkë
  Vjedhjet i bëjmë tok.
  Unë Lulit i jap plot 14 Milionë
  Dhe Unë e mbaj Timonin përgjithmonë.
  ———————————————————
  Unë Liken e kisha Shok
  Byrekun e bënim bashkë
  Koncesionet i ndanim tok.
  Unë Liken ia u bëra President
  Dhe Unë e mbaj Timonin në kétë Vend.
  ——————————————————–

 7. Emiljano says:

  Kta lozin tenis mo plak,shkon topi sa me nji fush ne tjetren dhe populli qe shikon gjujtjen e rradhes pret se kujt do i ngelet topi.Puna esht se kta shoket jane teniste te papare kshuqe topi vetem ecen dhe loja ska te mbaruar

 8. qazim says:

  O z.Kryeminister,a thua merr vesh nga ironia ky idioti? Do bente mire qe para vetingut te bente ndonje dash kurban sic beri kur i dhuroi Baba, Bashkine e Tiranes.
  Mjer ky popull c’i shikojne syte e c’i degjojne veshet.

 9. USA says:

  MOTREN KU TA KESH LULI PO SPATE MOTER GRUAN NE PIDH MOR PUSHT MUTI

 10. injorance& korupsion says:

  Problemi eshte se shqiperia eshte i vetmi vend ku demokracia erdhi pa gjak ku kaosi , dembelizmi, korupsioni , injoranca eshte futur keq ne cdo cep.
  Padyshim qe pergjegjesia kryesore bie mbi qeverisjen.e vendit. E vetmja gje pozitive e qeverive eshte suporti dhe bashkepunimi qe i dhane disa oligarkeve qe as shqip nuk dine te flasin

 11. Hjysem ore i shkreti lul hidh e prit po te njejtat gjera,lidhjet e pushtetit me krimin.
  Keta kane 4 vjet ne pushtet dhe duhet bere veting(le ti behet)kurse keta qe ishin 8 vjet nuk paskan asnje lidhje,shumeeee te ndershem.
  Kur u pyet per kunatin dhe vellane e tij,ishte thjesht propogande……
  Luli akuzon socialistet ,rama dhjerokratet dhe ne fund dalin fshataret dhe qytetaret te korruptuar.

 12. rexha 10 says:

  TALLU EDO SE TE KA ARDHE DITA
  TE GJITHE JU UROJNE .HENGERSHIT KOKEN ME NJERI _TJETRIN
  MOSE E SHAJE KALIN EDO PA E KALU LUMIN.

 13. Jak jaku says:

  deklarata e Lulit kerkesa e pare e bashkepunimit me ramen per tu mos u bere kurre asnje lloj vettingu.Duan ta hallakasin edhe ate vetiing qe po behet ne drejtesi.Hidh njerti e prit tjetri, derisa te konsolidohet mire diktatura dhe dy bandat ne pushtet dhe populli le tu rruaj lesht pastaj.

Lini një Përgjigje te Kari-katuristi Kari-katuron 1 Kari-katurë Kara-kteristike Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *