Twitter ndalon postimet e Alex Jones

Twiter ka ndaluar përgjithmonë postimet e personalitetit mediatik të krahut të djathtë ekstrem Alex Jones për thyerje të politikave të medias sociale, lidhur me sjelljet abuzive.

Më parë kompania e kishte pezulluar llogarinë e zotit Jones, por tashmë ndalimi i tij është perfundimtar.

Alex Jones që njihet si mbështetës i teorive konspirative, ka të rreth 900 mijë ndjekës në Twitter.

Faqja e tij në internet e quajtur InforWars ka gjithashtu me mijëra ndjekës.

Twiter e akuzon zotin Jones për shkelje të politikave të kompanisë, pasi është parë në televizor duke kritikuar ashpër dhe fyer një gazetar të rrjetit televiziv CNN që priste të hynte në një seancë dëgjimore të Kongresit lidhur me politikat e mediave sociale.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *