VIDEO/ Momenti tronditës: Qëllohet me thikë kandidati për president

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ky është momenti tronditës kur kandidati në zgjedhjet presidenciale në Brazil, Jair Bolsonaro, u sulmua me thikë gjatë një tubimi zgjedhor në shtetin juglindor Minas Gerais. 

63-vjeçari u sulmua ndërsa po qëndronte në mes të një turme. 

Momenti i tmerrshëm u kap në disa kamera pasi sulmuesi e goditi Bolsonaron në stomak. 

Politikani është parë duke u rrëzuar e duke mbajtur dorën në bark dhe më është dërguar me urgjencë në spital. 

Zgjedhjet në Brazil do të zhvillohen në tetor. (TemA) 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *