VIDEO: Nis punën impianti më i madh në botë që shfrytëzon energjinë e erës në det të hapur

Impianti më i madh në botë që shfrytëzon energjinë e erës në det të hapur filloi nga puna të enjten.

Ai gjendet në Britani.

Impianti ka një kapacitet prej 659 megavat, të mjaftueshme për të furnizuar 600 mijë shtëpi.  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “VIDEO: Nis punën impianti më i madh në botë që shfrytëzon energjinë e erës në det të hapur”

 1. Bureto says:

  Dmth 59 mgw më shumë se HEC i Komanit. Mrekulli! Mesa duket kjo teknologji do të na shpëtojë edhe ne. Është folur për Karaburunin, por nuk kemi dëgjuar gjë r de, se si po vijon.

  1. Janulles, me cekic kokes.... says:

   Agroturizmi ne rradhe te pare, me djathe dhie dhe turshi. Pastaj hap pas hapi, shohim e bejme.

 2. Andrea says:

  Kam 11 vjet në këtë punë dhe jam krenar për këtë. Punoj në të gjithë botën.

 3. alphade says:

  Karaburuni i Vlores te vishet i gjithi me impiantet e energjise elektrike.
  Sazani i Vlores te shndrrohet ne nje KAZINO nderkombetare,ku sheiket
  arabe e me gjere te vijne me Jahte deri ne Sazan duke e bere Sazanin ne
  Atlantic City apo si psh Kazinon e Mont Realit,ndertuar mbi lumin San Loren .
  Keto dy propozime i kam bere edhe here te tjera . Do te ishte fenomenale
  sikur te realizohej nje enderr e kahereshme e imja….! Te enderrosh nuk ker-
  kon “investim kapitalesh”…….!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *