Albin Kurti shkon në zyrën e “armikut” të Thaçit, Berisha: Biseduam mbi Kosovën dhe kombin shqiptar

Kryetari i lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti ka qenë në Tiranë ku është takuar me ish-kryeministrin shqiptar Sali Berisha.

Lajmin e ka dhënë ky i fundit ku ka postuar disa momente gjatë takimit.

“Mbreme, ne takim me kreun e Levizjes Vetevendosja, Albin Kurti dhe deputetin Liburn Aliu ne nje bisede mbi Kosoven dhe kombin shqiptar ne teresi! sb”, shkruan Berisha.

Pak javë më parë ai u përplas publikisht me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi i cili e akuzoi se gjatë luftës së UÇK-së i ka shitur karburat qeverisë së ish-Jugosllavisë për të furnizuar altilerinë. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Albin Kurti shkon në zyrën e “armikut” të Thaçit, Berisha: Biseduam mbi Kosovën dhe kombin shqiptar”

 1. Dardan says:

  Takim i dy skizofreneve me te rrezikshem te politikes shqiptare!

 2. Drenicak says:

  Berisha gjithëmon i ka njerzit e Serbisë në krah!
  Albini me prostitucion ilegal don mi ban bashkimin serbo shqiptar.

 3. Kalec Dega says:

  Ja pra dhe fytyra e vertete e Albin Turkut Islamik qe shume shqiptare nuk e kuptojne, dallojne apo dhe e respektojne se kujtojne vertet eshte i interesuar per shqiponjen dykrenshe, si puna e atij Ballistit mjekrosh prej Kukesit te Flamur Nokes e Namik Dkles.

  Diku me siper ne nje teme tjeter sot e quajta Turk ket shqipfolsin Albin dhe hienat “dykrenare” mu versulen si kucedra dhe me quajten sllav i janulles, e ku ta di une cfare epitetesh dalin nga goja e sunitave shqipfoles krenare byrazere te Erdoganit.

  Sic e kuptoni nuk e paskam pasur gabim kure quajta shqipfoles, besoj se klyshat e komunizmit do mjapin te drejte, kur duket qarte pse ky shqipfoles do mendje nga nje shqipfoles tjeter.Pra, Turku kerkon zgjidhje te Turku tjeter, te dy flasin shqip per fat te keq.

 4. Ciu ciu says:

  KETE ALBININ NUK E NJOHIM SE.ÇFARE MALLI ESHTE NDERSA BERISHOVIÇI ESHTE TRADHETARI I KOMBIT SHQIPTAR, NJERIU I GJITHE TE ZEZAVE, VRASES E KRIMINEL. TE SHKOSH TE BISEDOSH ME KETE PALAÇO BURRE DO TE THOTE QE OSE NUK KE DY PARE MEND NE KOKE OSE JE BASHKEPUNTOR NE KRIM ME KETE KRIMINEL.

  1. gjyshi says:

   Ke degjuar ate thenien “ Me trego me ke rri ( shoqerohesh) , te tregoj se cili je “ ?

 5. LORA says:

  Nuk e vleresoj fare kete levizje te Albin Kurtit .
  TURP.

 6. xx says:

  U keput Saliu per Kosoven dhe vrapuan keta.

 7. n.th. says:

  Ky Albini prej kur ka dale prej burgu vetem sherre eshte duke bere per shqiptaret.Si duket BIA ka bere punen e vete.Ky Kosoven e done nje shtalle bagetish ……Ky eshte alergjik ndaj rendit dhe ligjit.

 8. shqiptari i ilirise says:

  Albin!
  Ty shumë kosovarë të akuzojmë si një person i shitur tek sërbët.
  Të përmendin gruan jo shqiptare dhe të shkyarën tënde të dyshimtë në burgjet e Sërbisë.
  Unë si shqiptar i këtejmë nuk i kam besuar.
  Por të shkosh dhe të takosh teadhëtarin dhe keqbërësin më të madh të kombit shqiptar në këtp 100 e ca vjet,Sali Berishën,duke folur për të ardhmen e kombit shqiptar,po filloj tu jap të drejtë gjithë akuzuesve të tu si spiun i Sërbisë,se dhe ti je vërtet një i tillë.Tani çdo fjalë dhe veprimin tënd do ta shoh me dyshimin më të madh!!

 9. vv says:

  Ore pinguin i Kosoves nuk e di ç fare mielli je se nga ku qe vjen per kafshe dhe nuk e di ku perfundon je komplet kontraband bej politike jo pazare me ata qe nuk jane e ska qene kurre per pariotizem e atdhetar

 10. Jimi says:

  Vajti per te marre eksperience se si shitet e tradhetohet vendi!? Albin! Sepse po me dukesh vella siamez me Kreshnik Spahin!?

 11. DRENICA-SHQIPE says:

  @@@@@@@@@@@ Albin:TTANI Paske Gjetur se me ke do te “Bisedosh”:::Me Dhendrrin Serbo-Malazes…
  e ke Dhjere fare themi ne Shqipetaret e “Shqipenise”::::

 12. Lexuesi says:

  “Me thuaj me ke rri te te them kush je “ thot populli .S’kam me asnje fije respekti per te . Per vot nuk behet me fjale.

 13. Lumi says:

  Late nam me etiketimet; spiun njeri dhe tradhetar tjetri. Vetem ju gojeshthururit jeni atdhetar, ju qe shani par e mbrapsht kedo.

 14. l says:

  Me siguri Albini do te takoje te gjithe lideret Shqipetare per t’ju mare mendim per levizjen e Thacit te ndryshimit te kufinjve te Kosoves.
  Si mendojne ata.

 15. Pilafi says:

  Albin ! Bere mire qe takove te parin tradhetarin e kombit . Merr eksperience . Historia ka per te denuar rende. Ne shqiptareve ketej na ke zhgenjyer per kete takim. Takim mes dy idioteve per te filluar trazirat ne te dy shtetet shqiptare . Turp te te vij .

 16. Muli says:

  Takim midis dy krimineleve te rrezikshem e antishqiptare te rrezikshem

 17. xixellonja says:

  Pas ketij veprimi qe bere, lind natyrshem pyetja :- KUSH JE TI albin kurti ?!?!?!?!?!?!?????????????…………………. Besoj qe cdo person qe te ka besuar ty dhe qe e njeh realitetin shqiptar do te filloje te beje te njejten pyetje.

Lini një Përgjigje te Lexuesi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *