Aleksandar Vuçiç paralajmëron Albin Kurtin: Do të të jepja një shpullë syve, shqiptar i paedukatë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka komentuar deklaratat e Albin Kurtit për “martesën e djalit të Thaçit me vajzën e Vuçiq” për shkak të afërsisë së dy liderëve.

“Për arsye të pa njohura, ndoshta për shkak të nevojave të tyre të brendshme ai ka përmendur vajzën time 16 vjeçare Milicën” ka thënë Vuçiq.

Më pas ai e ka quajtur të pa edukatë Kurtin duke thënë se secili prind do ia dhezte një shuplakë ose diçka tjetër.

“Por unë këtë s’mund ta bëjë sepse jam President i Serbisë. Mua kjo s’më lejohet as ta them, kjo vetëm flet se sa i pa edukatë është ai” ka thënë Vuçiq.

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ditë më parë në një tryezë për diskutimin mbi kufirin në mes të Kosovës dhe Serbisë, ka thënë se shkuarja e Thaçit në Bruksel është sulm mbi demokracinë e vendit.

Madje, ai në formë ironie kishte thënë se ka mbetur që vetëm edhe djali i Thaçit të martohet me vajzën e Vuçiqit dhe të kthehemi tamam sikur në mesjetë.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Aleksandar Vuçiç paralajmëron Albin Kurtin: Do të të jepja një shpullë syve, shqiptar i paedukatë”

 1. Kalec Dega says:

  E paska nderuar kur e quan “shqiptar” ket turk shqipfoles.

  1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane identiteti i Turqise ne Shqiperi , Evrope e me gjere..........'' says:

   turk i ndyre 100 karat do te thoshte me mire…………

 2. Genti says:

  O Kalec o moterqir….o serb kurv.

 3. #varijanullen says:

  U Te qifsha shkijen sllav stepash…..

 4. Likja says:

  Vuçiçit do t’i jepja nje loqe ne sume me kenaqsi

 5. Dardan says:

  Me vjen keq per Presidentin Vucic, si ka mundesi te merret me nje skizofren?!

 6. Kosova says:

  Ky eshte islamist i terbuar

  1. drinni- Kosove says:

   Kosove – Islamist I terbuar,

   Te thuash per ABinin Islamist i terbuar do te thote qe ose e keni nga injoranca dhe nuk Dini me shume ose nuk jeni duke jetuar realitetin politik te Kosoves, perkundrazi Albini eshte nje ateist por duke njohur mentalitetin Turk qe ka populli yne atehere edhe nuk flet qe nuk eshte besimtar,( nese do te tregonte litarin ne fyte do te thoshin shume mutlimane per ALbini ) Keshtu qe mos ja fute kote ,

 7. DETAR BREGU says:

  BA !
  SA PRESIDENT I GUXIMSHEM , BESA !
  POR EDHE I FORTE.
  – GODET ME SHPULLA.
  PO NUK I SHKON MENDJA SE TE GODASE ME SHPULLA ALBININ DUHET ME U PERKULE !!!
  DHE DUHET ME U PERKUL JO VETEM PSE ESHTE I GJATE POR EDHE PSE ESHTE PRESIDENT !!!
  MIREPO , NGAQE SERBI PRESIDENT VUCIC , DUKE MOS E PASE PER “ETIKE” DHE ZAKON PERKULJEN PARA MADHESHTISE QE RREKET ME SHPALOSE PARA OPNIONIT SERB DUKE U SHPREH KESILLOJ FJALORI , JA FUTE ME SHPULLE VETES.
  E , PER KESI GJERASH SERBI VUCIC PRESIDENT NUK KA PSE ME U MAT ME ALBIN KURTIN E ME U TREGU SA TRIM ESHTE DHE ME BO CUBIN.
  ME KETE QE KA THENE RREFEN SE KU KA MBERRITUR NIVELI I POLITIKES NE SERBI.

 8. kokec kurva asht gadi me ju kundervu cdo shqiptari per kryqin e ti te qire pleher.

 9. Thanasi qe ta plasi says:

  Mos more Vucic nuk ka lezet te godasi shqiptari shqiptarin

 10. Vuqiqi ,
  eshte nji Palluqe serbie ,
  qe meriton nji Kollace surratit prej cdo burri Shqipnie !

 11. aranytime says:

  Milica do jete ndonje kurve e shemtut serve si shume kurve serve ne trojet ilire.

  Kurve serve si bab e vet.

 12. IVONI says:

  .. keto martesa te tilla nuk i sherbejne as paqes e as stabilitetit ..! keto jane qe te mohosh luften , gjakun e derdhur nga kosovaret e ndereshem ..! Thaci TE JAPE DOREHEQJEN ME PARE , PASTAJ TE SHOHE KRUSHQIT ..! NUK FTOHEN KESHTU GJAKRAT ..! HEKURI I NXEHTE DUHET TE RRI HET NE KUDHER , KUR ESHTE I NXEHTE , TI JEPET FORMA E DUHUR , PASTAJ TE FTOHET ..! ..NUK E DI KU E KANE FORCEN KETA NJEREZ TE CUDITESHEM ..!

 13. Burrë Malsijet says:

  Skemi burrninë as me ia heq veshin e me i thanë i ke gabuar, këtij Kurtit, pse?… vetëm pse e kemi “tonin”.

 14. Iliria e bashkuar says:

  Na mbyten serbet ? Sa mire qe e shkruajne shqipen. Por te vjen keq se nga shkrimi i tyre del e qarte pa aftesia. Sa te pa turp dhe vetvrases.

  1. Labi says:

   O idiot, degjo nga shqiptar lab:
   Jo cdo njeri qe shkruan kunder ketij Kurtit eshte serb o pllasem.
   Kurti, gaboi me punen e vajzes,ishte e pavend dhe fyerje e martesave mikse serbo shqiptare,qe sjane te pakta.
   Djali i monstres Thaci(me lejen e babes) gjithashtu tregoi mungese kulture.
   Keta qe shjane si “turk “ Kurtin gjithashtu gabojne.
   Por me rende gabon ti,qe quan Serb shqiptaret o i paforme qe sa here qe shkruan nuk arrij te gjej thelb ne fjalet e tua.

 15. Baliu says:

  Vuqiqi homo-log qe kuptohet shum mire me hajnin e farmerkave Hashum Taqi dhe me portierin e diskove Ramush Haradinaj, sepse eshte nivel i tyre, por jo edhe me intelektual dhe politikan te rangut Albin Kurti. Diqka krejt normale.

 16. NJI KRIMINEL SERB QE ARMET RUSE
  KA MASAKRUAR POPUJT E BALLKANIT
  GUXON E MAN LEXIONE EDUKATE NE MEDIEN SERBE !!!!!!!!!!!!!!!!!

  KY KLLOUN IS FRYR SI NJI TOLLUMBACE ME HELIUM
  NGA BANDA EUROPIANE
  CFRYN NGA BUZET E TIJ ME NJI ZE QESHARAK PREJ KLLOUNI QE BEN ME QESH
  EUROPIANET QE E POMPOJNE PAS

 17. arban shmili says:

  OR ALBIN!
  Nuk më plas mua për Vucicin por nuk më pëlqen që ti, nisur nga kodi etik arbnor, të shprehesh ordinerce.

Lini një Përgjigje te Baliu Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *