Britanikët publikojnë një dokumentar të animuar për Skënderbeun: Heroi i shqiptarëve dhe rezistencën ndaj sundimit otoman

Një dokumentar i ri për Skënderbeun është publikuar këtë javë në kanalin më të madh të videomaterialeve, në Youtube

Kompania britanike e filmave të animuar, King And Generals, ka realizuar një dokumentar për heroin e shqiptarëve dhe rezistencën ndaj sundimit otoman.

Dokumentari i animuar flet jo vetëm për betejat, luftërat dhe diplomacinë e Gjergj Kastriot Skënderbeut, por edhe për detaje të njohura të jetës së heroit të shqiptarëve.

Edhe pse dokumentari është publikuar më 2 shtator, pra vetëm pesë ditë më parë në kanalin zyrtar të Kin gand Generals në You Tube, ky dokumentar ka arritur thuajse 170 mijë shikime dhe 7 mijë pëlqime.

Animacioni është një nga teknikat që zgjedh kjo kompani kinematografike në Britani për të afruar të rinjtë dhe fëmijët me historinë dhe për t’i bërë më të njohura ngjarjet më të rëndësishme në botë.

REMOTE_ADDR:[]

40 komente në “Britanikët publikojnë një dokumentar të animuar për Skënderbeun: Heroi i shqiptarëve dhe rezistencën ndaj sundimit otoman”

 1. IVONI says:

  ..HISTORIA E SKENDERBEUT ESHTE E QARTE PER POPULLIN SHQIPTAR , PASI AI ESHTE NE VAZHDIMESI , KA JETUAR DHE JETON ..! BRITANIKET , TE SHKRUAJNE MIRE HISTORINE E TYRE ..!

  1. Aldi says:

   Po ik me anglez more zgjebe. Ju kolonizatoret e botes qe keni bere genocide ne cdo vend te botes ku keni shkelur. I keni ndare dhe vrare shqiptaret sipas qejfit. Duke bashkepunuar me sllavet. Hero e keni bere ju me Austrin . Se shqiptaret as nuk e kane njohur as nuk kishin per ta njohur kete halabak te hiperbolizuar dhe te mitimizuar. Qe nuk i dihet as ditelindja e sakte as vdekja e sakte e as varri . Propoganda juaj eshte percarse per ti treguar shqiptareve sikur osmanet i kemi pasur armiq. Ku ne fakt osmanet e ngriten shqiptarin deri ne rangun e kryeminstrit te perandorise . Te mos flasim per dhjetra ministra guvernore e qindra gjenerale. Armiqte e vertet jeni ju qe i keni ndare dhe masakruar shqiptaret.

   1. Kalec Dega says:

    Po pse mo Amdi, ku e ke mbaruar shkollen fillore ne fshat apo xhami? Apo ja arrite edhe ti te kthehesh gjalle nga Siria ku shume byrazere u takuan me Allahun dhe virgjereshat e tij.

    1. Aldi says:

     Ore Kalec Dega,ore matuf.
     Nuk e di ti qe konferenca e Londres i ndau trojet shqiptare? Dhe ja fali trojet shqiptare sllaveve dhe grekut. Nuk e di ti qe anglezet kane bere masakra ne Ameriken e veriut. Nuk e di ti qe anglezet e kane Kanadane Australine Zelanden e re e disa vende te Afrikes koloni te tyre. Gjithashtu mbajne te pushtuar ishuj ne Argjentine.Te gjithe keto shtete qe permenda me lart pagujajne takse per mbretereshen dhe per Angline. Po ti mire qe dike te shkruake dy fjale shqip. Si :Siria dhe Xhamia. Se qenke injorant i pa pare.

     1. Landi says:

      O hamdi turku. Shko ne shkoll dhe meso historin se le nam me kto budallalliqe qe po shkruan. Keshtu esht kur kan te drejten e fjales te gjith si idioti ashtu edhe profesori.

      1. theatrical says:

       shikoni shikoni pak si e ndrrojne lekuren kurdet e anastasit…
       bejne si “shqiptare”,hiqen sikur ndihen “krenare” me heroin tone,a thua se Skenderbeu eshte heroi i tyre,
       Skenderbeu eshte heroi yne dhe falmuri i tij eshte gjithashtu flamuri yne kombetar..eshte flamuri i Gjakoves trime,i Korçes se urte,i Shkodres heroike, i Laberise krenare etj
       ndersa ju keni hero anastas pushtin,dhe flamur keni ate lecken e brekeve me vija bardhe e blu..mbajeni e pijini lengun
       se flamurin tone ju e digjni neper sheshe e stadiume,nuk e lini te varet madje as ne nje klase ku supozohet te mesohet shqip,kombin shqiptar ju e urreni me shume se cdogje tjeter
       ne dhe ju jemi dy kahe krejt te kunderta,ne gjuhe,zakone e temperament te ndryshem,
       ne identifikohemi me nje flamur,nje gjuhe,nje tradite e percjelle nga nje brez ne tjetrin e nga shekuj ne shekuj..qofshin myslymane,ortodokse,katolike apo bektashe,
       ndersa ju identifikoheni me tjeter,ju kerkoni te jeni dicka qe nuk mund te beheni dot,ju nuk jeni as andej as kendej,jeni konfuze as vete ju nuk e dini se çjeni e ç’kerkoni.. nuk ju meret vesh,nejehere beni si greke e njehere si shqiptare,njehere si shqiptare qe urreni “myslymanet” pastaj si shqiptare qe dashuroni serbin..njehere thoni Skenderbeu eshte serb,njehere thoni eshte grek hahahaha
       ikni o kelyshe kurvash jaljini bythen me sfungjer anastasit(dhe prifterinjve te tjere atje ne Greqi)qe te hani nje cope buke,se nuk ka ngelur Skenderbeu ta lëvdoni ju
       yysht o krimbat e mutit

      2. theatrical says:

       shikoni shikoni pak si e ndrrojne lekuren kurdet e anastasit…hahaha
       bejne si “shqiptare”,hiqen sikur ndihen “krenare” me heroin tone,a thua se Skenderbeu eshte heroi i tyre,
       Skenderbeu eshte heroi yne dhe falmuri i tij eshte gjithashtu flamuri yne kombetar..eshte flamuri i Gjakoves ,i Korçes,i Shkodres , i Laberise,i arberesheve etj
       ndersa ju keni hero anastasin,dhe flamur keni ate lecken e brekeve me vija bardhe e blu..mbajeni e pijini lengun
       se flamurin tone ju e digjni neper sheshe e stadiume,nuk e lini te varet madje as ne nje klase ku supozohet te mesohet shqip,kombin shqiptar ju e urreni me shume se asgje tjeter
       ne dhe ju jemi dy kahe krejt te kunderta,ne gjuhe,zakone e temperament te ndryshem,
       ne identifikohemi me nje flamur,nje gjuhe,nje tradite e percjelle nga nje brez ne tjetrin e nga shekuj ne shekuj,
       ndersa ju identifikoheni me tjeter,mgjs ,ju nuk jeni as andej as kendej,jeni konfuze as vete ju nuk e dini se çjeni e ç’kerkoni.. nuk ju meret vesh,nejehere beni si greke e njehere si shqiptare,njehere si shqiptare qe urreni “myslymanet” pastaj si shqiptare qe adhuroni serbin..njehere thoni Skenderbeu eshte serb,njehere thoni eshte grek hahaha
       ikni o beqira jaljini bythen me sfungjer anastasit(dhe prifterinjve te tjere atje ne Greqi)qe te hani nje cope buke,se nuk ka ngelur Skenderbeu ta lëvdoni ju
       yy o krimbat e gjizes

   2. ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] says:

    dikush me shkruante se cilet jane dobicet e sulltan muratit!?
    ja ki qafpalari turkoshak eshte njeri prej dobiceve mbas shkerdhimit sulltan……………..

   3. undefined says:

    Hamdi, ti mund te dish shqip por sdo te thote qe je shqiptare se kushdo qe mohon Gjergj Kastriotin , prijesin e Shqiptareve eshte thjesht nje mbeturine turke krijese sperme e ndonje ushtari te Perandorise Osmane.

    1. theatrical says:

     o kurdet e anastasit,
     mire qe dihet boterisht qe Gjergj Kastriot-Scandebeg ishte prijes shqiptar dhe i shqiptareve,se perndyshe edhe Skendebeun do ta njhte bota per grek hahaha..ka kaq shume domumenta e shkrime saqe greket,(ndryshe nga Aleksandri Madh,Pirro,Marko Boçari etj),e kane patur te pamundur ta manipulojne historiografine
     kur Skendebeu me shqiptaret e tij luftonte kunder osmaneve,ne Greqi beheshin konkurse per te zgjedhur vajzat me te mira per harremin e Sulltanit,
     kur trojet shqiptare digjeshin,putana Greqi krihej
     kur Skenderbeu krijonte aleancen e krishtere,vellai juaj mbreti i Serbise e sabotonte ate duke i dhene sulltanit vajzen per nuse
     kur shqiptaret benin kryengritje mbas kryengritesh,populli pederast grek strukej si miu i halese..
     ja me thoni nje kryengritje te vetme qe kane bere greket kunder turqve ne 500 vjet..edhe Costantiopolen mercenare te huaj e mbrojten

     1. Flm says:

      O Theatro ….. o kopil i sulltan Novruzit.
      ###
      Ti nuk di historin tende o mavri jo me te Helades.
      Kishe merak te dije per nje kryengritje Greke … te kujtoj ate te Mitropolitit Dionis Filozofit nga Paramithia e Thesprotis ne 1611, ku Camet Turk-Arnaut me ne krye camin Asllan Pasha e shtypen kryegritjen e Epirit dhe ne shenj terrori therren te gjith kryengritesit, Dionis Filizofin e poqen te gjall ne hell dhe e demostruan nga Epiri me Stamboll, per te frikesuar.
      ###
      Te kujtoj revoltat e Suljotve Foto Xhavella, qe flijoj femijen e vet 10 vjecar, ne lufte kunder Turk-Arnauteve Came dhe Ali Pashes.
      ###
      Sa per Skenderbeun …. Ai o mjeran as nuk e njifte fare emrin Shqiperi dhe Shqipetar, se ky term u shpik 200 vjet pas vdekjes se Skenderbeut dhe pas asimilimit Turk, lexo te hapesh syt o Qorr.
      ###
      Skenderbeu e shkruante qarte ne perkrenare “Princ i Epiri”, te njejte shkruate dhe Marin Barleti ne kopertinen e librit “Historia e Skenderbeut” shikoje vet ne Internet.
      ###
      Kur trojet e Arbrit (e jo Shqiptare) digjeshin Skenderbeu dergoj ne Mistra ne Peloponez Arberit e pare per te ndihmur, te cilet jane Arvanitet e Sotem. Mistra e perandorit Dhimiter Paleologut, vellait te Kostandin Paleologut te Kostandinopojes u pushtua 1460, ne te njejte periudh qe ra dhe Kruja.
      ###
      Haremet Otomane ishin te mbushura sa me Greke po aq me Shqiptare, me nje ndryshim qe kopilat Shqiptar beheshin me Turq se Turku si Ali Pasha e Hankos, kurse Greket i pagezonin Vasil, Kostandi, Theodhor….

      1. theatrical says:

       “fol o Marko sulioti
       ti Xhavelle e Kundurioti
       o ju trimat e Shqiperise
       qe lirine i dhate Greqise..”

   4. F. K says:

    Po si nuk te vjen pak turp nga vetja o aldi, unë e pashë këtë mini dokumentar dhe po të lexosh komentet gjysma e tyre janë turq që shkruajnë me simpati për skenderbeun, ndërsa këtu në tema gjej shqiptare si puna jote që e shajnë

   5. Xha Braho says:

    O mahamuti me thuj ca investime kane bere keta osmanet ne Shqiperine qe pushtuan? Shkollat greke e serbe i lane, ndersa shqip asnje. Hajt ne Arapistan atje ku ke vendin.

  2. Gjergj Kastrioti Mbret i Epirit says:

   Gjergji KAstrioti ishte dhe eshte vlere evropiane.

 2. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane identiteti i Turqise ne Shqiperi , Evrope e me gjere..........'' says:

  problemi eshte se c’lidhje kane dobicet e sulltan muratit[muslimon brothers] me heroin e KRISTIANEVE …..!?

  1. KATHARSIS says:

   NJE PJESE NGA IDENTITETI I MUHAMEDANEVE NE SHQIPERI

   Në një shkrim për shkoder.net Paul Tedeschini citon pjesë nga një studim i Hamdi Bushatit, për familjet shkodrane me prejardhje të huaj, ku ndër të tjera thuhet:

   Te ardhur nga Turqia, Egjypti, Arabia, Dardanelet, Maroku, Tunizia, Algjeria, Siria, Dagistani, Sudani etj: Familjet e ardhura nga keto vende perbejne numrin me te madh te familjeve te ardhura ne Shkoder. Ne kete studim nuk permenden te gjitha familjet e ardhuna nga keto vende, por vetem ato familje qe jane ma te njohtunat si familja Raxhimi (imam nga Egjypti), familja Djepaxhija (tregtar nga Konje e Anadollit), familja Berdicaj (te ardhun nga Anadolli qyshe ne fillim te invazionit osman dhe te vendosun ne fshatin Berdice), familja Derguti (nga Vilajeti i Ajdinit ne Anadoll te vendosun ne lagjen Dergut), Çukejt (artilier nga Turqia), Çakejt (personalitet zyrtar nga Çanak-Kalaja-Dardanele), Kashejt (nga Spanja mbas zhgatrrimit te dinastise islame), Sheh Muhamet Magribi (imam nga Maroku), Dilaverit (ushtarak nga Turkia), Bilanet (pregatites ilaçesh nga krahina Bilan e Anadollit), Kalajajt (oficer jeniçersh te ardhun qe ne kohet e para te invazionit osman), Abdurrahmanet (oficer turk nga Egjipti), Rust (nepunes), familja Kalact, familja Shehi (shehler me origjine arabe), familja e Nelit te Molla Dautit (origjine egjiptjane), familja Dizdart (dizdar ne kalà i ardhun nga Izniku i Bruzes se Anadollit), fisi i Sheh Qazim Hoxhes (ushtarak nga qyteti i Kastamonit te Anadollit), familja Axhemi (ushtarak nga Trabzuni i Azise se Vogal), familja Boksejt (ushtarak nga Anadolli), familja Muhamet Shehu (hoxhe nga viset e Azise se Vogel), familja Jenishehri (nga qyteti i vilajetit Hudaveqindar te sanxhakut Ortugal), familja Hysejt (oficer nga Izmiri i Anadollit), familja Xhemil Tulejmani (tekstilist nga qyteti Humus i Sirise), familja Mexhidi (me prejardhje nga Degistani), familja Behrej (ushtarake qe nga fillimi i pushtimit osman), familja Allajbegve (kolonel me origjine turke), familja Hadrejt (mytevli-administrator kujdestar), familja Sala-Isuft (grek i bame musliman).

   1. Daja says:

    O kakaris na nxorre te gjithe Jo shqiptare po’ ti vete Ca’ je turkoarab

  2. Drejtesi & Ligj says:

   Dobiç je ti mor antishqiptar, nuk e di cfar je grek, serb bullgar por shqiptar nuk je, do vi dita qe tju çojm andej nga e keni orgjinen,sna plas k…i se cfare feje kemi mbi te gjitha jemi Shqiptar o kokë tul

   1. turpi i DIMOKRATIA-s eshte se ,ajo na detyron te degjojme e dhe mendimin e budallenjeve.......''[Bernard Show] says:

    arapi mou e kuptoj irritimin tend ,eshte e rend me qen dobic sulltani por per kete fajin e kane te paret tuaj,ok!
    sa per c’fe ke ti nuk po na rruhet shume por nje gje eshte siguro se nuk je ”shqiptar” por turk………….

  3. Drejtesi & Ligj says:

   Ju antishqiptarve(dobiçve grek, serb,bullgar ) nuk ju pelqen qe per ne eshte e rëndesishme shqiptaria jo feja, normal fet shkojne e vin por identiteti ngelet gjuha nglet, ju djeg ju popuj te sajur qe keni uzurpuar tokat e Arberit,po ju kap frika qe historia po rishikohet ajo histori qe dobiça te ardhur nga anadolli se greket e soçem jan nga anadolli apo serbet dhe bullgaret te ardhur nga stepat e siberis

   1. Kalec Dega says:

    Mire e ke ti Hazbi edhe ne Kosove flasin shqip dhe ne Maqedoni po thua jane shqiptare? Ti mund te pretendosh dhe flasesh shqip por mendesia dhe ndergjegjsia jote do jete perhere turke/osmane.

    E cfare shqiptar jeni ju kur mohoni dhe sulmoni prijesin e shqiptareve Gjergj Kastriotin?

    Kush valle del kundra heroit kombetar qe u ngrit kundra pushtuesve. Si mund te vetquhen apo krenohen si shqiptare te gjithe ata qe mohojne Skenderbeun dhe kane nostalgji dhe nje dashuri te pakuptimte te semure per pushtuesin?

 3. mE NE FUND NJI NDER SHTET ME AGRESIVE E NEGATIVE

  QE KAN BERE E NDEJKUR NJI NDER POLITIKAT ME DISKRIMINUESE DHE
  COPETUSE SI KOMB (HARTES ) SE SHQIPERISE
  I KAN VJEDHUR ARIN E TERITORE DHURUAR GREKQIRAVE

  GUXON TE DALI NGA AJO MASKE PREJ SATANI DEMONI

  DHE DEKLAROJE DICKA TE VERTETE PER KOMBIN SHQIPTARE
  HEROIN LEGJENDARE MRETIN E SHQIPTAREVE GJERGJ KASTRIOTIN SKENDERBEUN

  QE I SHJKERDHEU TURQIT I VETEM – PASNJI ALEANCE
  NE NJI KOHE KUR BOTA EUROPIANE DHE ME GJERE

  I DRIDHEJ VETEM EMRIT DJALLIT TE ANADOLLIT

  E VISHESIN SI FEMRA SALLONEVE TE MRETERIVE TE TYRE
  E BENIN KARIERE PEDERASTESH !

  ME NE FUND ANGLISE I MBARUAN FYERJET – MASHTRIMET- DENIGRIMET- GENJESHTRAT –
  VA KOMBIT SHQIPTARE
  DHE NXJERR TE VERTETEN E HISTORISE
  QE PER SHUME SHEKUJ E KISHIN MANIPULUAR E MASHTRUAR POPUJT
  NE MENYREN ME TE PAVERTETE E TE PASKRUPULL !

  ( SHPRESOJME QE EDHE KTE FILM HISTORIK MOS TA KEN
  PERDORUR PER TE INJORUAR SHQIPTARE -SEPSE LIGESIA E ANGLEZEVE VS SHQIPTARIT NUK NJEH KUFI TURP
  E PAFYTYRESI – GJITHCKA ESHTE E MUNDUR NGA DJALLI ANGLEZ)

 4. mE NE FUND NJI NDER SHTET ME AGRESIVE E NEGATIVE

  QE KAN BERE E NDEJKUR NJI NDER POLITIKAT ME DISKRIMINUESE DHE
  COPETUSE SI KOMB (HARTES ) SE SHQIPERISE
  I KAN VJEDHUR ARIN E TERITORE DHURUAR GREKQIRAVE

  GUXON TE DALI NGA AJO MASKE PREJ SATANI DEMONI

  DHE DEKLAROJE DICKA TE VERTETE PER KOMBIN SHQIPTARE
  HEROIN LEGJENDARE MBRETIN E SHQIPTAREVE GJERGJ KASTRIOTIN SKENDERBEUN

  QE I SHJKERDHEU TURQIT I VETEM – PA ASNJI ALEANCE
  NE NJI KOHE KUR BOTA EUROPIANE DHE ME GJERE

  I DRIDHEJ VETEM EMRIT DJALLIT TE ANADOLLIT

  E VISHESIN SI FEMRA SALLONEVE TE MRETERIVE TE TYRE
  E BENIN KARIERE PEDERASTESH !

  ME NE FUND ANGLISE I MBARUAN FYERJET – MASHTRIMET- DENIGRIMET- GENJESHTRAT –
  VS – KOMBIT SHQIPTARE
  DHE NXJERR TE VERTETEN E HISTORISE
  QE PER SHUME SHEKUJ E KISHIN MANIPULUAR E MASHTRUAR POPUJT
  NE MENYREN ME TE PAVERTETE E TE PASKRUPULL !

  ( SHPRESOJME QE EDHE KTE FILM HISTORIK MOS TA KEN
  PERDORUR PER TE INJORUAR SHQIPTARE -SEPSE LIGESIA E ANGLEZEVE VS SHQIPTARIT NUK NJEH KUFI TURP
  E PAFYTYRESI – GJITHCKA ESHTE E MUNDUR NGA DJALLI ANGLEZ)

 5. moni says:

  Po c’shtet mo « Bravo »? Nje individ ka nje kanal ne youtube me video 3D ku rikrijon beteja historike dhe kaq.
  I njejti kanal ka me qindra video te tilla. Permbajtjen me siguri e lexon në Wikipedia. Krijon kontent terheq vizita, fiton para

  1. Bravo says:

   AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA moni ,
   tee lutem .
   E pashe ne YouTube
   Individi i ngjan nji Historiani te mirefillt qe njeh mire Shkencat Historike
   (pra dicka e tille ,te jet Diplomuar ne ate Shkence)
   sepse nuk flet vetem mbi Historine e Betejat e Albanise vs Turqise
   por per gjithe Betejat Historike te ashtuquajtures Europa Lindore .

   Dhe fakt eshte qe, e pershkruan Historine ashtusi e njohim
   te gjjithe .
   E bukur eshte Stradegjia e Legjendarit Shqiptare Mreti-t te Gjeneraleve te kohes Gjergj Kastriotit Skenderbeg ,
   Betejat me Turqit ku Gjergji i Madhe i coptoni turqit ne ate afre feje sa,
   i futi tmerrin ,qe turqit e kujtojne akoma sot edhe mbas 6 shekujsh .
   Imagjinoni ,ci ka ber Skenderbeu truqve ,Friken ja ka shti ne gen ,
   prandaj edhe turqit i tremben kudo shqiptrit edhe sot .
   Mua mu duk dicka Pozitive

 6. Fieraku nga Ferrasi says:

  @ katharsis
  Te pakten paskan qene familjarisht te mira ushtaret,farmacistesh etj
  Spaskan pase prejardhje cobanesh me dhi e me dele.

  1. Poli says:

   Po prap kolonë turq dhe arabe ishin dhe ngelen, profesioni nuk te ndryshon DNA ky fakt djeg por që një pjesë e mirë muhamedanesh janë mbetje gazermash këtë së lëviz topi

 7. Bum says:

  Tfg 2:37 ngaterove llagapin hahahaha apo je Kristo diten dhe Kristina naten to. pushti. travas kae esi kopilaqja muuuuu haaaaaaahaaaaa haaaaaa. mere shtruar se je e re akoma

 8. KATHARSIS says:

  Nje pjese e mbetjeve turke urrejne gjthcka qe ka te beje me te verteten historike se Shqiptaret e vertete jane vetem te Krishtere pasardhes te drejtperdrejt te Gjegj Kastriotit. Pjesa turko arabe jane kolone dhe pjelle e perdhunimeve te jenicereve.KUSH ESHTE SHQIPTAR PATJETER ESHTE I KRISHTERE ASHTU SIC ISHTE HEROI YNE GJERGJ KASTRIOTI SKENDERBEU.

  1. Kelyshat e Car Llazarit says:

   Ahaha po’ une qe jam Ateist cfare i bie te Jem? Nuk e duam Fene e Shkavellit Kryqali Fene e Beogradit Athinen dhe Mosken nuk e duam ne Keto Frega.

   1. ''....nese gervish sadopak nje muslimon shqipfoles,do te zbulosh ''arabin'' qe ai fsheh mes veti.......! says:

    kujt po i rruhet se ku beson apo c’mendon nje arab i piset si ti………!!!???
    ptuuuuuuuuuuuu,kolofara………….reeeeeeee ouuuuuuuusssssssssstttttttttttttt vrromiariiiiiiiiiiiiiii!

 9. Andrea says:

  Ku ta shikojme jete film, ?

 10. Klam says:

  Tek Klani, te enjten.

 11. shqipo says:

  s’kenaqen kurre shqipot. As kur i mburr as kur i shan. Shikoni komentet …..

 12. lisi says:

  Keta plehrat antishqiptare na bejne nder kur na shajne. Ky eshte misioni qe ka dhene Jjanullaqiri.Si urithi nuk jua mban te dalin hapur me emer prandaj ne cdo rast qe ritheksohen virtytet tona keta hane mut.Ju befte mire!

   1. theatrical says:

    e ka fjalen per anastasin hahahaha…

 13. Elba says:

  Dikur,dikush,do te thoshte;Shqiptari eshte si puna e K….,qe kur e ferkon ngrifet.Ne se e qeras,thote,me paska frike.Nuk e di,nese eshte e vertete.Me Shkodren duhet te krenohet e gjithe Shqiperia.Qyteti me I begate.Njeres dashamires dhe Paqesore. Kush i transmetonte Barsaletat per Pal vaten e te tjera ete tjera?Shkodranet!Cbente pjesa tjeter e Popullsise?Kendonte,kendonte!Shqiperi,qe ske Pleqeri.Di dhe koken tia perdredh,ndonje rrufjani Politik.Enver Hoxha mprehu Shpaten edhe nje here per Situaten!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *