“Ndjehem mirë në Kosovë”, Haradinaj përgjigje Vuçiçit: Ne jemi mikpritës, nderojmë dhe respektojmë. Nëse kërcenon parimet tona do të të mposht

Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Kosovës Aleksandër Vuçiç se në Kosovë Ndjehet mirë.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Haradinaj thotë se populli i Kosovës respekton tërësinë territoriale të Republikës.

Kosova është shtet mikpritës që beson në lirinë e shprehjes dhe vlerat demokratike. 

Por në anën tjetër, Kosova dhe populli i saj respekton edhe shtetin ligjor në tërësinë territoriale të tij, dhe nderon institucionet e saja. 

Këto janë parime të palëkundura që Kosova gjithmonë do t’i nderojë, respektojë, e mbrojë.

Si Kryeministër i vendit, ju siguroj që do të mposhtet çdo përpjekje për të kërcënuar këto parime fundamentale për të cilat populli ynë sakrifikoi shumë”, shkruan Haradinaj. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në ““Ndjehem mirë në Kosovë”, Haradinaj përgjigje Vuçiçit: Ne jemi mikpritës, nderojmë dhe respektojmë. Nëse kërcenon parimet tona do të të mposht”

 1. turpi i DIMOKRATIA-s eshte se ,ajo na detyron te degjojme e dhe mendimin e budallenjeve.......''[Bernard Show] says:

  hahahahaha,kesisoi i pergjigjet edhe birazeri yt Erdogan evropianeve madje edhe amerikoneve duke i treguar jo gjoxin por ……………..sumen! hahahahaha turk sumqir e trim…….!!!!!!

 2. shqipe says:

  Injorante ,Vucic nuk eshte presidenti i Kosoves por Sebise….

 3. luani says:

  Hajt ta gezoni Vucicin,si president te Kosoves

 4. Baliu says:

  Ky Gjokoviqi qe ka emruar minister te vetin Nenad Rikallon, nje serb qe ka bere krime ne Kosove simbas qindra deshmitarve, qe mban takime te rregullta me kriminelet serb te Veriut te Kosoves, e vet nuk guxon te shkele atje, normal qe e mirepret edhe Vuqiqin. Kjo eshte ne frymen e parimit: Kriminel te te gjitha kombeve bashkohuni!

 5. Roberto says:

  Ky eshte nje idiot i pa shkolle qe se ka shokun. Akoma kujton se me bandat e tij do beje zap cilin do???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *