Babai i Taulant Xhakës: Nuk i ndahem Shqipërisë, këtu e kam pasur gjithmonë zemrën

Taulant Xhaka arriti të shënonte një supergol në takimin mes Shqipërisë dhe Izraelit duke i dhuruar një trepikësh të artë në këtë mënyrë .

Pas ndeshjes, për mediat ka folur babai i Taulantit, Ragip Xhaka i cili shprehet se ka mbetur shumë i kënaqur nga kjo fitore dhe se rikthimi i Taulantit është fakti që e ka gëzuar më shumë.

Ragip Xhaka shprehet se kurrë nuk i është ndarë Shqipërisë dhe se zemrën e ka pasur gjithmonë Shqipëri.

“Ndeshja ishte super, kënaqësi pasi djemtë kanë luftuar në çdo milimetër dhe në kushte të tilla nuk mungon suksesi. Me të vërtetë nuk e përshkruaj dot atë gëzim jo vetëm që shënoi Taulanti por që u rikthye edhe nga një dëmtim pas 12 javësh dhe mund të them që ma ka bërë zemrën sa malet e Shqipërisë.

Do të shoh Kosovën dhe do të iki të shoh Shqipërinë në Skoci. Nuk e kam ndarë kurrë Shqipërinë, pasi gjithmonë e kam pasur zemrën Shqipëri”, u shpreh Ragip Xhaka.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Babai i Taulant Xhakës: Nuk i ndahem Shqipërisë, këtu e kam pasur gjithmonë zemrën”

 1. katarakti says:

  Familja Xhaka eshte nje familje patriotesh. Me kujtohet shprehja e nje prej vellezerve Xhaka:”Nuk jam kosovar. Jam shqiptar nga trojet e Arberit”. Qe do te thote se Shqiperia dhe Kosova jane Nje.

  1. Pellumbi says:

   Ka dhe me shume atdhetar,por kometi i babes Tauland Xhakes ka dhee jehone .U shtofshin atdhetaret e ketij vendi.

 2. Lumi A says:

  Bravo Zoti Xhaka. Te falenderojme per ate cfare u dhurojn shqiptarve kudo djemt e tu.

 3. feliks says:

  Po te bejme llogari gjithmone duke kthyer koken dhe kujtesen mbrapa rezulton te kemi pak atdhetare. Pra ta respektojme familjen Xhaka dhe ta fiksojme njehere e mire..

 4. zaim zajmi says:

  PO, OR ZEMËRLUANË!

  Ju duam se jeni gjak arbnor. Gjithë qenia juaj përshkohet nga ndjenja e lartë e shqiptarizmit.
  Jeni trima, jo me llafe. Të kujtojmë Beogradin, të kujtojmë Rusinë. Na dhuruat kënaqësi e krenari,

  Paci uratën e PERËNDISË ILIRE – ARBNORE!

 5. Hosteni says:

  Te behet zemra mal, vetem per faktin nga emrat qe u ke vene djemve….dhe kur shikon pasionin dhe suksesin akoma me shume. Per njerez si familja juaj kane nevoje shqiptaret ane e mbane.

Lini një Përgjigje te Hosteni Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *