Shkarkimi i deputetit të PS, flet Petrit Vasili: Rama është kasap, jargavitet dhe qurrepset pas karriges

Petrit Vasili ka vijuar sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së përmes një statusi në ‘Facebook’ ka komentuar përjashtimin e deputetit të PS në Kurbin, Gjetan Gjetani nga grupi parlamentar.

Vasili thotë se “Rama jargavitet e qurrepset pas karriges se tij, kur një deputet nga te tijët vetëm thotë ca të vërteta të rënda për krimin që po shkatërron vendin e çdo familje”.

Mes të tjerash Vasili e cilësoi Ramën ‘kasap i së vërtetës’.

“Rama kundra Rames, jargavitje pas merimangave te karriges se pushtetit. Ne vitin 2003 kur kandidonte per here te pare per kryetar te partise socialiste, ky Rama si medemek dashnor i te vertetes qe ishte deklaronte:

“Duke parë se sa më shumë i fshihemi të vërtetës aq më pranë humnerës shkon pushteti i socialistëve të thjeshtë dhe jo pushteti i njërit apo i tjetrit, kam vendosur të bëjë edhe këtë kandidim”.

Sot Rama vitit 2018, qe jargavitet e qurrepset pas karriges se tij, kur nje deputet nga te tijte vetem thote ca te verteta te renda per krimin qe po shkaterron vendin e cdo familje,qe i di i madh e i vogel ne Shqiperi dhe jane ne cdo tavoline ne Berlin,Bruksel dhe Uashington, ky e perjashton ate qe foli,ndersa ky vete kthehet ne nje kasap qe hungërin e qe do ta coptoje dhe zhduke me cdo kusht te verteten.

Ja ç’do te thote qe qe te kesh nje kryeminister te shnderruar ne grope septike parimesh dhe morali”, nënvizon Vasili. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Shkarkimi i deputetit të PS, flet Petrit Vasili: Rama është kasap, jargavitet dhe qurrepset pas karriges”

 1. Mond Maloku says:

  Po sa njeri i peshtire je mor burre muti, mbaje ate goje si hale se nuk ke me u be me kryetar Lesh e lije

  1. Tr says:

   Rama nuk eshte kasap por diktator!
   Ai eshte arrogant si te gjithe lideret tane vese me i djallezuar,me intrigant,me inatcor dhe me mosmirenjohes!
   Rama perbuz fukarenjte dhe hallexhinjte se vete nuk e njeh varferine dhe padrejtesine!
   Ai jo vetem nuk e lufton korrupsionin,por e nxit ate!
   Si mund ta luftoje si korrupsionin kur nuk komunikon fare me viktimat e tij?
   Per deri sa nuk pret popullin,nuk njeh ankesat e qytetareve etj doemos qe nuk mund te dije se kush edhte i pa afte dhe i korruptuar!qe
   Populli eshte viktima e korrupsionit dhe per sa Rama e injoron ankesen e qytetareve kuptohet
   qe do te mbuloje edhe te korruptuarit!

 2. niki says:

  Vjedh vrer ,sepse e kupton shume mire ,pasi rruga e nderrmare per pastrimin e drejtesise behet autostrade neser dhe pert largimin e ketyre bajgave si Petriti.

 3. ukujot says:

  Cfare qelbesire eshte ky njeri. Edhe 10 vjec po te ishte nuk do te bente keshtu, por me sa duket ose drogohet ose kaq tru ka dhe nuk ka ku i merr te tjerat.

 4. Koço says:

  Ky Vasillaqi , Ky në veprimtarinë e tij politikë ndër vitë , është specializuar me sa duket per të bëre atë Miun e Haleve , Atë Miun që ka të prefesuar për ushqim e për ngrënje , por që nuk njeh ngopje së ngreni Gjiriin apo më shqip Mut . Kjo e berë rrugë ne cdo dalje mediatike televizive apo të shkruar ?! Nuk kuptoj si ka mundesi që dikur një njeri i shkolluar i cili kryente nje detyre humane të kethehet ne nje Njeri Kazani = Mi Gjirizi ? kjo besoj se duhet të jetë pasojë e marjes të miljona parash të pista të cilat e kanë denigruar në këtë lloj feje si politik bëres fëlliqësirash . Këta monstra po e bëjnë politikën tëresisht mburoje të hipokritëve , mashtruesve , spekulluesve , e lloj lloj faqe zinjësh , hajdutë me çizme të cilën edhe përfaqeson .

 5. Titi says:

  Per sa kohe e mbron Cilja, deputet Gjetani e paska pas hak dajakun. Cilja ka shoke vetem rrugaçe dhe hajdute. Lexoni gjuhen qe perdor sa here leshon p….a.

 6. orient says:

  ..mendoj se ç’do parti ka statutin e vet,te cilin e ka per detyrim ta zbatoje..neqoftese ai deputet ka vene veton mbi rregullat e lojes,sigurisht qe Rama ne kete rast eshte OK..strukturat e policise e kane informuar qeverine,per problemin,..jane nje hap para per pergjegjesine,pra ne ç’do forme njerezit te cilet perdorin pushtetin{dhe jane me shumice}duhet te pastrojne radhet..

 7. Alidemsi dixhital says:

  Gamori i Shrekut dhe Mones…..ska nevoje me pa Perrallen…..

 8. Alidemsi dixhital says:

  GOMARI i Shrekut dhe Mones…..ska nevoje me pa Perrallen…..

 9. Ncncncnc says:

  Ooooo Vasil Reptiliiiii…!

 10. Shqip says:

  Rama pas kariges e ti. O m…t burrli qe tall b…then Mona e Likja pas ….grave.
  Langaraq njeri I pa bese.

 11. Shqip says:

  Rama pas kariges e ti. O m…t burrli qe tall b…then Mona e Likja pas ….grave.
  Langaraq njeri I pa bese.

 12. Milan says:

  Ne fakt ju beni te kunderten i mbani ne poste kriminelet,hajdutet,idjotet se fale tyre ju pasuroheni dhe sundoni gjate ne jeten politike,i peshtire

 13. Beni says:

  Si nuk pushoi ky llapaqeni plak eshte bere si gore , nuk i pushon goja gjithe diten.Duke llomotitur papushim mendon ti heqe friken vehtes nga reforma ne drejtesi.Titi kot e ke kete here nuk shpeton dot.Behu burre Titi prite me dinjitet burgun Titi !

 14. Vaslilesheli says:

  Sa me pelqen ky dinpaku infermier!!!
  Eshte humorist i madh.Me shkrin gazit.
  Eshte krejt budall.

 15. Don says:

  Ky Vasili ska as logjike as argument me fol. Perdor vetem fjale te ndyra dhe banale. Te vjen peshtire ta lexosh dhe ta degjosh. Por me e peshtire eshte ta shikosh sepse kupton qe gjith ai pisllek fjalesh del nga kjo fytyre e shemtuar dhe e ndyre. Kombinim perfekt.

 16. Lizga says:

  Percmon dhe intrigon tjetrin kur nuk e arrin dot ate….

Lini një Përgjigje te Alidemsi dixhital Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *