Shkarkimi i deputetit të PS, flet Petrit Vasili: Rama është kasap, jargavitet dhe qurrepset pas karriges

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Petrit Vasili ka vijuar sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së përmes një statusi në ‘Facebook’ ka komentuar përjashtimin e deputetit të PS në Kurbin, Gjetan Gjetani nga grupi parlamentar.

Vasili thotë se “Rama jargavitet e qurrepset pas karriges se tij, kur një deputet nga te tijët vetëm thotë ca të vërteta të rënda për krimin që po shkatërron vendin e çdo familje”.

Mes të tjerash Vasili e cilësoi Ramën ‘kasap i së vërtetës’.

“Rama kundra Rames, jargavitje pas merimangave te karriges se pushtetit. Ne vitin 2003 kur kandidonte per here te pare per kryetar te partise socialiste, ky Rama si medemek dashnor i te vertetes qe ishte deklaronte:

“Duke parë se sa më shumë i fshihemi të vërtetës aq më pranë humnerës shkon pushteti i socialistëve të thjeshtë dhe jo pushteti i njërit apo i tjetrit, kam vendosur të bëjë edhe këtë kandidim”.

Sot Rama vitit 2018, qe jargavitet e qurrepset pas karriges se tij, kur nje deputet nga te tijte vetem thote ca te verteta te renda per krimin qe po shkaterron vendin e cdo familje,qe i di i madh e i vogel ne Shqiperi dhe jane ne cdo tavoline ne Berlin,Bruksel dhe Uashington, ky e perjashton ate qe foli,ndersa ky vete kthehet ne nje kasap qe hungërin e qe do ta coptoje dhe zhduke me cdo kusht te verteten.

Ja ç’do te thote qe qe te kesh nje kryeminister te shnderruar ne grope septike parimesh dhe morali”, nënvizon Vasili. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

18 komente në “Shkarkimi i deputetit të PS, flet Petrit Vasili: Rama është kasap, jargavitet dhe qurrepset pas karriges”

 1. Mond Maloku says:

  Po sa njeri i peshtire je mor burre muti, mbaje ate goje si hale se nuk ke me u be me kryetar Lesh e lije

  1. Tr says:

   Rama nuk eshte kasap por diktator!
   Ai eshte arrogant si te gjithe lideret tane vese me i djallezuar,me intrigant,me inatcor dhe me mosmirenjohes!
   Rama perbuz fukarenjte dhe hallexhinjte se vete nuk e njeh varferine dhe padrejtesine!
   Ai jo vetem nuk e lufton korrupsionin,por e nxit ate!
   Si mund ta luftoje si korrupsionin kur nuk komunikon fare me viktimat e tij?
   Per deri sa nuk pret popullin,nuk njeh ankesat e qytetareve etj doemos qe nuk mund te dije se kush edhte i pa afte dhe i korruptuar!qe
   Populli eshte viktima e korrupsionit dhe per sa Rama e injoron ankesen e qytetareve kuptohet
   qe do te mbuloje edhe te korruptuarit!

 2. niki says:

  Vjedh vrer ,sepse e kupton shume mire ,pasi rruga e nderrmare per pastrimin e drejtesise behet autostrade neser dhe pert largimin e ketyre bajgave si Petriti.

 3. ukujot says:

  Cfare qelbesire eshte ky njeri. Edhe 10 vjec po te ishte nuk do te bente keshtu, por me sa duket ose drogohet ose kaq tru ka dhe nuk ka ku i merr te tjerat.

 4. Koço says:

  Ky Vasillaqi , Ky në veprimtarinë e tij politikë ndër vitë , është specializuar me sa duket per të bëre atë Miun e Haleve , Atë Miun që ka të prefesuar për ushqim e për ngrënje , por që nuk njeh ngopje së ngreni Gjiriin apo më shqip Mut . Kjo e berë rrugë ne cdo dalje mediatike televizive apo të shkruar ?! Nuk kuptoj si ka mundesi që dikur një njeri i shkolluar i cili kryente nje detyre humane të kethehet ne nje Njeri Kazani = Mi Gjirizi ? kjo besoj se duhet të jetë pasojë e marjes të miljona parash të pista të cilat e kanë denigruar në këtë lloj feje si politik bëres fëlliqësirash . Këta monstra po e bëjnë politikën tëresisht mburoje të hipokritëve , mashtruesve , spekulluesve , e lloj lloj faqe zinjësh , hajdutë me çizme të cilën edhe përfaqeson .

 5. Titi says:

  Per sa kohe e mbron Cilja, deputet Gjetani e paska pas hak dajakun. Cilja ka shoke vetem rrugaçe dhe hajdute. Lexoni gjuhen qe perdor sa here leshon p….a.

 6. orient says:

  ..mendoj se ç’do parti ka statutin e vet,te cilin e ka per detyrim ta zbatoje..neqoftese ai deputet ka vene veton mbi rregullat e lojes,sigurisht qe Rama ne kete rast eshte OK..strukturat e policise e kane informuar qeverine,per problemin,..jane nje hap para per pergjegjesine,pra ne ç’do forme njerezit te cilet perdorin pushtetin{dhe jane me shumice}duhet te pastrojne radhet..

 7. Alidemsi dixhital says:

  Gamori i Shrekut dhe Mones…..ska nevoje me pa Perrallen…..

 8. Alidemsi dixhital says:

  GOMARI i Shrekut dhe Mones…..ska nevoje me pa Perrallen…..

 9. Ncncncnc says:

  Ooooo Vasil Reptiliiiii…!

 10. Shqip says:

  Rama pas kariges e ti. O m…t burrli qe tall b…then Mona e Likja pas ….grave.
  Langaraq njeri I pa bese.

 11. Shqip says:

  Rama pas kariges e ti. O m…t burrli qe tall b…then Mona e Likja pas ….grave.
  Langaraq njeri I pa bese.

 12. Milan says:

  Ne fakt ju beni te kunderten i mbani ne poste kriminelet,hajdutet,idjotet se fale tyre ju pasuroheni dhe sundoni gjate ne jeten politike,i peshtire

 13. Beni says:

  Si nuk pushoi ky llapaqeni plak eshte bere si gore , nuk i pushon goja gjithe diten.Duke llomotitur papushim mendon ti heqe friken vehtes nga reforma ne drejtesi.Titi kot e ke kete here nuk shpeton dot.Behu burre Titi prite me dinjitet burgun Titi !

 14. Vaslilesheli says:

  Sa me pelqen ky dinpaku infermier!!!
  Eshte humorist i madh.Me shkrin gazit.
  Eshte krejt budall.

 15. Don says:

  Ky Vasili ska as logjike as argument me fol. Perdor vetem fjale te ndyra dhe banale. Te vjen peshtire ta lexosh dhe ta degjosh. Por me e peshtire eshte ta shikosh sepse kupton qe gjith ai pisllek fjalesh del nga kjo fytyre e shemtuar dhe e ndyre. Kombinim perfekt.

 16. Lizga says:

  Percmon dhe intrigon tjetrin kur nuk e arrin dot ate….

Lini një Përgjigje te Vaslilesheli Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *