Vendimi i Elton John trishton fansat, nis turneun e fundit botëror

Elton John ka thyer zemrat e shumë fansat në mbarë botën. Pasi ylli i muzikës do të nisë turneun e fundit të tij botëror.

Ai do të këndojë në Allentoën, Pensilvani të shtunën (8 shtator). Këngëtari do të sjellë për fansat karrierën e tij të shquar prej më shumë se 50 vjetësh.

Mendimi që ikona e muzikës nuk do të japë më koncert ka thyer zemrat e njërëzve që adhurojnë muzikën e tij.

Turi “Farewell Yellow Brick Road” do të mbahet në 5 kontinente dhe do të përfundojë në vitin 2021.

“Unë kam në plan të sjell pasionin dhe kreativitetin që ka argëtuar fansat e mi për dekada me turneun tim përfundimtar,”-tha Elton John në një deklaratë. “

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Vendimi i Elton John trishton fansat, nis turneun e fundit botëror”

  1. arturo says:

    Ne daten 9 shtator,do te kendoje ne PHILADELPHIA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *