VIDEO/ Rama viziton familjen në varfëri ekstreme: S’kam asnjë koment për çfarë do shihni

Kryeministri Edi Rama ka vizituar një familje e cila gjendet në varfëri ekstreme.

Kryefamiljari i tregon shefit të qeverisë një pjesë të vështirësive në të përditshmen e tyre.

Pasi sheh gjendjen, Rama i premton se do përpiqet që t’i sigurojë një banesë dhe të punësojë djemtë e tij. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “VIDEO/ Rama viziton familjen në varfëri ekstreme: S’kam asnjë koment për çfarë do shihni”

 1. Kalec Dega says:

  Vazhdon avazi gju me gju me popullin.Rrofsh o i madhi komanar, se na dole ma k…..R!

  1. E says:

   Ore ka …. Kaleci i sigurimit të shtetit ore koqe e fishkur i Salës

  2. Roberto says:

   Kalec,dega e shikut te Gazideses !Ne te gjithe boten ka njerez qe jane ne varferi ekstreme. Edhe me Amerike ka qe flene rrugve neper debore por kjo nuk do te thote asgje. Asnje nga politikanet e huaj nuk kam pare qe te kujdeset apo te shkoje ti shikoje kushtet e atyre qe jetojne ne mjerim. Ndoshta dhe ka por une nuk i kam pare. Ooo po se harrova. I ka vizituar Luli. E di pse?? E ke pare qe ka filluar dhe ai takimet ne rrethe duke kopjuar Ramen?? Mbledhjet tani nuk i ben ne parlament por neper rrethe. Keta po kopjojne c’do gje qe ben Rama. Filmon Rama me kamera ne ERTV filmon dhe Berisha me celular. Kur e pa qe filmonte tjeter per tjeter ja dha celularin Flamur Nokes hahhahh. Kuptove tani??

 2. vang says:

  Z.Rama.Raste te tilla ka me qindra.Ka pasur gjithmone dhe do te kete.Njerezit ,pa dashur te bej filosofi,gjejne menyren per te mbijetuar.Te mos arrij te them qe vetem token te punosh,tenden apo me qera nuk mbetesh pa buke.Nuk eshte lemosha zgjidhja.Rrine njerezit me syte nga qielli.

 3. asd says:

  Shpresojme te beje dicka qe prek dhe ndihmon gjithe shtresen e varfer si kjo familje. Perndryshe eshte publicitet per zgjedhjet e 2019.

 4. Cfare komenti ti shtosh.
  E moret nga soc i varfer dhe e cuat ne mjerimin demokrat rrumpall berishiane,kush mund te vjedh e shkatrroj e e te vtase.
  Vodhet sa vodhet e sot kujtoheni dhe doni edhe veting

 5. Agron says:

  Zoti rama megjithe respect qe kam per ju,por kjo lloj propagande bie pak ere.edhe ju vete me kete video qe keni bere dukeni si politikan perderisa.

 6. Drenicak says:

  Mjerim!!
  Kjo familje ka nëvoj për këshilla se si duhet të punoj dhe të shifet për qka është i zoti te punoj.
  Njerzit me mangësi mendore edhe mbesin duke pritur të tjerët.

 7. kasem gahinji says:

  ben mire qe shkon,por kur merr rrugen te marre edhe kryetarin e bashkise,edhe ministrin qe ka ceshtjet sociale.ka ojq (o ju qifsha cu permban pragu),qe marrin lloj lloj fondesh per te varferit dhe shtresat ne nevoje.ku i cojne fondet?po keshtu bashkite,sa halle e probleme te tyret kane zgjidhur?ka bashki si ajo e shjakut qe paret e ujit i mbledh,por ujin e leshon nje here ne 2 dite nga tre ore.ka ardhe koha qe per neglizhence ne detyre duhet te pergjigjet dikush.keto duhet ti shohe kryeministri dhe te mbaje qendrim.sa familje te tilla jane?sa vjet kane ne kete gjendje mjerimi?a jane trajtuar nga bashkite?nese jo,pse?kryeministri mire beb,por nuk eshte agjent punesimi.te organizoje dhe te kerkoje llogari.me siguri,po te isha deputet i ps,per kete koment do me kish perjashtuar nga grupi parlamentar.por e verteta kjo eshte.varferia e ketyre familjeve eshte rrjedhoje edhe e braktisjes.kjo duhet ta shqetesoje me shume kryeministrin

 8. LORA says:

  Ne 28 vitet e fundit asnje politikan a pushtetar nuk ka shkuar te shohe, me mendje zemer dhe alternative zgjidhjeje,mu ne zemer te problemeve te thekshme ne jeten e njerezve te thjeshte ;pervec kryeministrit Rama.
  Jam shpreseplote qe jo vetem per familjen e Niko Ahmetit do te ofrohet ndihma e shtetit,,,,por duhet te kete nje program kombetar ne mbeshtetje dhe frymezim te kesaj shtrese shoqerore,qe meriton nje jete me te mire.

 9. malesori says:

  Zoti Rama, kjo ngjan me teper me nje spektakel apo show. Duhet ti kishit hapur syte me kohe bashke me ata qeveritaret e mepareshem sepse si ky rast ka qindra ne Shqiperi. Nuk eshte e ndershme per asnje zyrtare apo qeveritare te bejne sehir gjate gjithe kohesh qe jane ne pushtet dhe vetem ne prag te zgjedhjeve te duken gjoja “humanitare”.
  Kesaj i thone turp e faqja e zeze per çdo qeveritare.

 10. Secili per vete... says:

  Te gjithe duhet te jemi te ndergjegjshem per sistemin qe kemi zgjedhur dhe qe e kemi pritur me shume padurim, per te qene te lire, secili te beje ate qe mendon dhe qe ka mundesi te beje. Zgjedhja eshte e gjithesecilit. Shteti nuk ka per detyre te te siguroje punen dhe te siguroje te ardhurat tuaja. Ky eshte kapitalizmi, nuk ka pse te mbash syte nga qielli dhe te presesh cfare po bien poshte e ta marresh ti. Sigurisht qe jo te gjithe kane aftesine qe te cajne vete. Jeta eshte edhe shans, por kur edhe aftesite nuk i ke dhe shansi nuk te vjen, fillon dhe mallkon e shan si te te vije ne goje. Sigurisht qe ajo qe shohim ne rastin konkret, kete familje ne varferi ekstreme, pikellohesh dhe ndjen keqardhje te madhe. Edhe nje here, ky eshte sistemi, shteti te ka lene te lire te besh zgjedhjen tende. Ky sistem ka edhe mekanizmat e veta te asistences nga shteti qe t’i veje krahet individit dhe familjes ne nevoje si dhe te moshuarve, pensionisteve me pension qesharak, apo nepermjet organizatave bamirese. Kjo eshte nje teme shume e gjere dhe me shume rruge per zbatim ne jeten praktike.

 11. IVONI says:

  .. E TERE POLITIKA SHQIPTARE E KETYRE 30 VJETEVE ESHTE E FELLIQUR ..!.. ESHTE E PRANUESHME LIGJERISHT , QE NJEREZIT TE FLENE ME BAGETINE ?! E PRANON HIGJENA , KULTURA , SHEKULLI I 21 -te KETE MAREZI ..?! U PRISHEN STALLAT MODERNE , QE DHE QENDER SHENDETESORE KISHIN BRENDA ..! SPECIALISTET E VARFER NGA KETO MAREZI NUK DITEN NGA SHKUAN , NE “KURBET ” PER TU LENE FUSHE TE LIRE VEPRIMI HAJDUTEVE , KRIMINELEVE , TURPIT TE KOMBIT ..! TE NDERTOSH NJE SHTEPI TE THJESHTE ME TE ARDHURAT QE NXJER ME NGA 1-3 DY . PER FRYME ESHTE MAREZI .. TE USHQEHET NJE LOPE , DO TE PAKTEN PESE DYNYM NE VIT , NGA AJO , “FERMERI” MUND TE MARE 200 DITE NGA KATER LITRA QUMESHT , 800 LITRA X 20 LEK =16OOO LEK ..! A MJAFTOJNE KETO PER SHPENZIMET E TOKES , VESHMBATHET , MJETET NGROHESE , TARIFAT E TOKES , SHPENZIMET E SHENDETIT , USHQIMIN E PERDITESHEM, SHKOLLIMIN ETJ ETJ .. ! MERENI LAPSIN DHE BEJENI LLOGARINE O NJEREZ TE “EKONOMISE SE DREQIT “QE I DHATE FLAMEN POPULLIT ..!

 12. Komunist i Penduar Thellë says:

  Ec o Edvino, mos e rruj hiç, fajin e ka Sala, kshuqe ti del i lam fare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *