Basha: Pse duhet të largojmë politikanët e lidhur me krimin (citon prokurorin italian të vrarë nga mafia)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpjeguar përmes një postimi ne facebook se pse duhet vetting në politikë. 

Dhe për ta shpjeguar këtë Basha ka postuar një citim të Prokurorit të antimafias italiane, Paulo Borselino, i vrarë nga mafia në 1992-shin. 

“Ekziston një keqkuptim bazë sipas të cilit politikani që shoqërohet me mafiozë, nëse nuk dënohet nga gjykata, është i ndershëm!  

JO!  

Gjykata mund të bëjë vetëm vlerësime të natyrës gjyqësore. 

 Është detyrë e institucioneve që TË FLAKIN politikanët e afërt me Mafian, për të qenë të ndershme dhe për t’u shfaqur si të tilla”- ka qenë citati i Paolo Borsellino, i zgjedhur nga kreu i PD, Basha. (TemA) 

 

9 komente në “Basha: Pse duhet të largojmë politikanët e lidhur me krimin (citon prokurorin italian të vrarë nga mafia)”

 1. Luli says:

  Po te kishte Borsellino ketu ti me kohe do ishe prapa hekurave o Lul

  1. Kalec Dega says:

   Basha dhe partia e tij bandite e hajdareve verteton per dite e me shume qe nuk mund te jete perfaqsuese e demokracise por nje ripjellje e komunizmit ne Shqiperi maskuar si demokraci.

   Ky individ i semure , antikombetar dhe i korruptuar ashtu si koleget e tij ne opozite te PS/LSI po mundohet te zgjasi dhe pak me gjate fundin e turpshem dhe te hidhur qe i pret.


   Ju shume po merreni me idete e cmendura dhe neveritese te ketij Kamarjeri dhe nuk na keni treguar nje shkrim apo te na ndriconi mendjen se si mendojne Rilindja e Rahmutit per ket skandal te rradhes ne politiken shqiptare.

 2. EM says:

  Epo kur bën dhe ky moralistin, të vin të vjellësh pas çdo germe që lexoj.

 3. vaso says:

  Atehere,mbetet te na shpjegosh c’kupton ti me frazen “krim”.

 4. Zigur Qarri says:

  Ne qeverisjen e PD-s,gangsterat u inflirtruan ne Polici,ne qeverisjen e “rilindjes”,Rama i inflirtroi gangsterat ne politike!
  Ne qeverisjen e PD-s,gangsterat garantuan paprekshmerine de facto,ne qeverisjen e “rilindjes”,Rama i garantoi
  paprekshmerine de jure,i dha pushtet,dhe ja shumfishoi miliardat e pista!Ne qeverisjen e PD-s,gangsterat,te padllipomuar
  hyne dhe po ashtu mbeten,ne qeverisjen e “rilindjes”,u dipllomuan,nderkoh qe nuk kishin mbaruar Gjimnazin,disa edhe 8
  vjeçaren!

  1. Ganiu says:

   Kush e ka marre diplomen ne kohen e rilindjes? Me trego dy emra konkrete o zigur.

   1. Kalec Dega says:

    Ministrja e ARSIMIT te Republikes Shqiperise eshte me diplome nga Kristali.

    Kur ja vuri ne dukje Sali Berisha ajo i shkoi te karrigja afer ne Parlament dhe i tha “Te lutem Doktor se me nxorre bojen”

    Ministri i Ekonomise me diplome te Filoqylit

 5. Arben says:

  je nji bastard ,nje mafios nje vrases,dhe kjo duhet te mjaftoj qe te mos flasesh apo te citosh nje xhudice si paolo borselino
  pezzo di merda.

 6. Gri says:

  Po ti Zigur pse su bere gango? Dukesh kandiadate i mire per Gango, me keto mend te lehta qe ke !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *