Faktet e reja: Kush i arrestoi në Shqipëri dhe dekonspiroi te Milosheviçi luftëtarët e UÇK gjatë ’93-’97, roli i SHIK-ut të Gazidedes dhe Berishës?!

Kush i dekonspiroi nga Shqipëria shumë nga luftëtarët e parë të UÇK-së?

Si u firmos marrëveshja në vitin 1991?

A ka dorë Shërbimi Sekret Shqiptar(SHIK) i Gazidedes dhe vetë Berisha në listat e zotëruara nga UDB në 1993, permes te cilave u arrestuan dhe u eleminuan shume nga nismetaret e UÇK?

Përse u arrestua Zahir Pajaziti dhe shumë figura të tjera dhe kush e dekonspiroi levizjen e tij tek serbet, qe solli dhe vrasjern e tij? Kush nuk e donte në Shqipëri UÇK-në…?!

Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...