FOTOT: Akuza femrave të Festës së Birrës në Gjermani: Përdorni “veshje pornoje”, po e seksualizoni eventin

Femrat pjesëmarrëse në Festën e Birrës në Gjermani, që njihet ndryshe edhe si Oktoberfest, akuzohen se po e seksualizojnë eventin tradicional duke veshur “fustane pornoje”.

“Fustanet e vajzave të reja në këtë festë duken si veshje pornoje”, tha për një gazetë gjermane Franz Thalhammer, ish-pjesëtar i një grupi folklorik bavarez.

70-vjeçari thotë se femrat e sotme po i denigrojnë kostumet tradicionale të Bavarisë: “Ato veshje janë që të dukesh këndshëm, por po kthehen në veshje të çmendura këto kohë”.

Oktoberfest do të nisë në 22 shtator dhe ndërkohë që presim veshjet e këtij viti, le t’i hedhim një sy fustaneve që janë cilësuar si pornografikë.

2 komente në “FOTOT: Akuza femrave të Festës së Birrës në Gjermani: Përdorni “veshje pornoje”, po e seksualizoni eventin”

 1. Gjermanet kane qene po kaq shoqeri e hapur
  dhe e civilizuar edhe me pare .
  Pastaj kohet ndryshojne ,ndryshon edhe moda .
  Qe ti afrosh ato pamje te embla syve magnetike te meshkujve aktive ,
  me krikon ne dore ,i shton etjen ,
  sipasoje rritet konsumi i birres dhe i sexit .
  Un kam iden se femrat Gjermane jane gati sot ,te perserisin
  nji Revolucion Sexual ,duke shkundur edhe njiher Fort
  komplexet qe kan trasheguar nga ajo pjes konservative e shoqerise ne pension !
  Prosit Die Damen !
  Hoch die Tasen ,hosh die Beinen 🙂

 2. says:

  Të gjitha shetisin me një penis silicone në string.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *