FOTOT: Daily Mail prezanton 10 destinacionet më të mira për t’u vizituar, mes tyre edhe kryeqyteti i Shqipërisë

Tabloidi i njohur “Daily Mail” ka prezantuar 10 destinacionet më të mira që duhen vizituar.

Në rubrikën e udhëtimeve, prestigjozia rekomandon edhe Tiranën si një ndër vendet që duhet vizituar.

E listuar në vend të shtatë, për kryeqytetin shkruhet:

“Një tjetër destinacion i mundshëm për fundjavë është kryeqyteti i Shqipërisë.  Mund të vizitohen muzetë historike, mund të ecet përgjatë Bulevardi Deshmoret për të parë ndërtesat e epokës komuniste ku rekomandohet edhe një udhëtim në Bunk’Art. Ky është një art bashkëkohor dhe muze i historisë moderne i vendosur në një ish bunker të Luftës së Ftohtë. Ndërkohë në sheshin “Skënderbej” në qendër do të gjeni shtëpinë e operës”, shkruhet në përsdhkrimin e shkurtër. (TemA)

5 komente në “FOTOT: Daily Mail prezanton 10 destinacionet më të mira për t’u vizituar, mes tyre edhe kryeqyteti i Shqipërisë”

 1. says:

  Ka 50 vite që propozon destinacione., vitin tjetërr e ka rradhën Prishtina për reklam.

 2. Kalec Dega says:

  Ja vlen te njihesh nga afer me pallatet e lyera me boje per te mbuluar shur.. dhe pemet qe ka bjelle Lali Eri. Sidomos per ajrin e paster dhe autobuzat elektrik.Rinas Tirane do mahnitesh nga palmat dhe me trenin qe te con ne aeroport nga Tirana apo gjithe Shqiperia. Mos harrojme njerezit e dashur dhe te kulturuar me origjine nga Tropoja e Tepelena.

 3. Lani says:

  Isha ne tirane ket ver edhe isha ke rruga e qytet nxenesit shkova ne bankomat me more do lek. Por tju them te verteten thashe se me shpetoj i vjellti nga era e haleve te qelbura. Er me te poshter nuk kisha pare..prandaj thashe me vete ku ka turista me nejt ketu ne er te mutit.. tmerr. Cfar ere me vjen keq per tirancit si rrin me ate er te qelbur…thash me vete a burrel ta haksha zemren

  1. Klimax says:

   Patjeter more Lani, kur Tirana eshte populluar me fshatare si puna jote, normale qe era shurre do mbaje! Ti, shume mire qe i “hakshe zemren burrelit”, por cfare faj te ka gjuha shqipe qe po i ha zemren e gjithcka??!!

 4. Lani says:

  Tiranes i vjen era fekale te qelbura

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *